2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 903 631,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 172 690,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 845,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 51 217,2 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 661 877,7 мың теңге;
2) шығындар – 11 643 269,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 193 788,1 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 289 822,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 96 033,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 933 426,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 933 426,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 20.12.2024 № 28/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер қарастырылғаны 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің шығындар құрамынан кент, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылғаны 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органның жоғары бюджеттің алдында 96 034,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер бойынша қарыз өтелуі ескерілсін.
6. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 48 708,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 267 076,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар көзделгені ескерілсін.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 27 декабря 2023 года № 13/2.
В соответствии с подпунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 10 903 631,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 172 690,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 17 845,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 51 217,2 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 7 661 877,7 тысяч тенге;
2) затраты – 11 643 269,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 193 788,1 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 289 822,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 96 033,9 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 933 426,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 933 426,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 20.12.2024 № 28/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2024 год согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
3. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселка, сельских округов на 2024 год согласно приложению 6.
5. Учесть, что в районном бюджете на 20234год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом по бюджетным кредитам в сумме 96 034,0 тысячи тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 48 708,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные изъятия в сумме 267 076,0 тысяч тенге.

8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 519 695,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Аршалы кентіне – 107 744,0 мың теңге;
Ижев ауылдық округіне – 37 199,0 мың теңге;
Анар ауылдық округіне – 45 897,0 мың теңге;
Арнасай ауылдық округіне – 26 090,0 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 36 825,0 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне – 40 879,0 мың теңге;
Елтоқ ауылдық округіне – 34 543,0 мың теңге;
Константинов ауылдық округіне – 50 821,0 мың теңге;

8. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка, сельских округов в сумме 519 695,0 тысяч тенге, в том числе:
поселку Аршалы – 107 744,0 тысячи тенге;
Ижевскому сельскому округу – 37 199,0 тысяч тенге;
Анарскому сельскому округу – 45 897,0 тысяч тенге;
сельскому округу Арнасай – 26 090,0 тысяч тенге;
Акбулакскому сельскому округу – 36 825,0 тысяч тенге;
Берсуатскому сельскому округу – 40 879,0 тысяч тенге;
Сельскому округу Елтоқ – 34 543,0 тысячи тенге;
Константиновскому сельскому округу – 50 821,0 тысяча тенге;

Түрген ауылдық округіне – 34 638,0 мың теңге;
Бұлақсай ауылдық округіне – 28 241,0 мың теңге;
Сараба ауылдық округіне – 29 285,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округіне – 47 533,0 мың теңге.
9. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Балташев
Аршалы аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 13/2 шешіміне
1 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет

сельскому округу Турген – 34 638,0 тысяч тенге;
Булаксайскому сельскому округу – 28 241,0 тысяча тенге;
Сарабинскому сельскому округу – 29 285,0 тысяч тенге;
Михайловскому сельскому округу – 47 533,0 тысячи тенге.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата А.Балташев
Приложение 1 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 27 декабря 2023 года
№ 13/2
Районный бюджет на 2024 год

242 664,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
18 817,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
18 817,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
18 817,3
2
Әлеуметтiк көмек
167 889,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
161 689,9
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38 766,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
65 721,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
731,1
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
2 496,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
53 975,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 200,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
6 200,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
55 957,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
55 957,5
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 408,3
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
755,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5 794,2
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 585 530,2
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 488 286,3
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 488 286,3
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
102 085,6
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 386 200,7
2
Коммуналдық шаруашылық
1 909 212,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

242 664,7
1
Социальное обеспечение
18 817,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
18 817,3
005
Государственная адресная социальная помощь
18 817,3
2
Социальная помощь
167 889,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
161 689,9
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38 766,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
65 721,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
731,1
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 496,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
53 975,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 200,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6 200,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
55 957,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
55 957,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 408,3
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
755,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 794,2
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 585 530,2
1
Жилищное хозяйство
2 488 286,3
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 488 286,3
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция
жилья коммунального жилищного фонда
102 085,6
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 386 200,7
2
Коммунальное хозяйство
1 909 212,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

21 538,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
37 269,9
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 679,9
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 590,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
225 291,6
1
Отын және энергетика
108 155,6
466
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) сәулет, қалақұрылысыжәнеқұрылысбөлімі
108 155,6
009
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
108 155,6
9
Отынэнергетикакешеніжәнежерқойнауынпайдаланусаласындағыөзгедеқызметтер
117 136,0
458
Ауданның (облыстықмаңызыбарқаланың) тұрғынүй-коммуналдықшаруашылығы,жолаушыларкөлігіжәнеавтомобильжолдарыбөлімі
117 136,0
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
117 136,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
92 601,7
1
Ауыл шаруашылығы
1,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1,0
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
92 600,7
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
43 818,7
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
43 818,7
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
48 782,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48 782,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
108 550,1
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
108 550,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
108 550,1
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
53 361,7
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
55 188,4
12
Көлiк және коммуникация
72 200,0
1
Автомобиль көлiгi
72 200,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

21 538,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
37 269,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
29 679,9
014
Капитальные расходы государственного органа
7 590,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
225 291,6
1
Топливо и энергетика
108 155,6
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
108 155,6
009
Развитие теплоэнергетической системы
108 155,6
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
117 136,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
117 136,0
036
Развитие газотранспортной системы
117 136,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
92 601,7
1
Сельское хозяйство
1,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1,0
010
Развитие объектов сельского хозяйства
1,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
92 600,7
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
43 818,7
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
43 818,7
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
48 782,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
48 782,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
108 550,1
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
108 550,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
108 550,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
53 361,7
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
55 188,4
12
Транспорт и коммуникации
72 200,0
1
Автомобильный транспорт
72 200,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

74 242,0
Аршалы ауданы, Аршалы кентінде 300 орындық мәдениет үйін салу
252 582,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында 150 орындық демалыс орталығын салу
638 806,0
Волгодонов ауылдық округінің 42 Разъезіне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (көше-жол желілері) салу
146 000,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібекжолы ауылындағы 6, 7 және 8 шағын аудандарда инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылым (су құбыры желілері) салу
98 776,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
100 000,0
Аршалы ауданы Волгодонов ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
100 000,0
Бюджеттік кредиттер
289 822,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)экономика және қаржы бөлімі
289 822,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
289 822,0
Аршалы аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 13/2 шешіміне
5-қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 18.11.2024 № 25/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың тенге
1
2
Барлығы
3 540 319,4
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 316 402,7
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
91 900,2
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу
5 794,2
Мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмірін жақсартуға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
24 131,0
Ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
38 766,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге мемлекеттік атаулы көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
13 719,0
Басқа мемлекеттердің аумағында жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне санаторий-курорттық емделуге облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
74,0
Басқа мемлекеттердің аумағында соғыс қимылдары ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
462,0
Чернобыль атом станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу

74 242,0
Строительство Дома культуры на 300 мест в поселке Аршалы, Аршалынского района
252 582,0
Строительство Центра досуга на 150 мест в селе Жибек жолы Аршалынского района
638 806,0
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (улично-дорожные сети) в Разъезд 42 Волгодоновского сельского округа
146 000,0
Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры в микрорайоне 6, 7 и 8 в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области(водопроводные сети)
98 776,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
100 000,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района
100 000,0
Бюджетные кредиты
289 822,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
289 822,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
289 822,0
Приложение 5 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 27 декабря 2023 года
№ 13/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 18.11.2024 № 25/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
3 540 319,4
Целевые текущие трансферты
1 316 402,7
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
91 900,2
Распределение целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5 794,2
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на обеспечение прав и улучшение жизни лиц с инвалидностью
24 131,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
38 766,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной помощи
13 719,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
74,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
462,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной станции

3 600,0
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
5 354,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
200 000,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
200 000,0
Анар ауылдық Анар станциясының клубын ағымдағы жөндеу
200 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 024 502,5
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
6 200,0
Облыстықбюджеттенаудандық(облыстықмаңызы бар қалаларға)бюджеттерге тұрғын үй-коммуналдықшаруашылықсаласындағыматериалдық-техникалықбазанынығайтуға берілетін ағымдағынысаналытрансферттердіңсомаларынбөлу,оныңішінде:
85 798,8
"Аршалы Су-2030" ШЖҚ МКК кәсіпорнының материалдық-техникалық базасын нығайту
85 798,8
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
541 315,3
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
470 469,6
Аршалы ауданы Волгодонов ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
46 398,0
Аршалы кентіндегі өрт сөндіру бөліміне іргелес алаңды ағымдағы жөндеу
24 447,7
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге даму және құрылыс салу схемаларын әзірлеуге, инженерлік желілерді түгендеуге және индустриялық аймақтың егжей-тегжейлі жоспарлау жоспарын әзірлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
55 188,4
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
320 000,0
Ақмола облысы Жібек жолы ауылында және Жалтыркөл ауданы Жалтыркөл ауылында газбен жабдықтау объектілерінің құқық белгілейтін құжаттамасын ресімдеу
97 000,0
Аршалы кентіндегі қазандықтарды ағымдағы жөндеу
60 000,0
Аршалы ауданы Аршалы кентіндегі №1 қазандықты ағымдағы жөндеу

3 600,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
5 354,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
200 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий1 по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в том числе:
200 000,0
Текущий ремонт Анарского сельского клуба станции Анар
200 000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 024 502,5
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение льготного проезда
6 200,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства, в том числе:
85 798,8
Укрепление материально-технической базы предприятия ГКП на ПХВ "Аршалы Су-2030"
85 798,8
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог, в том числе:
541 315,3
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жибек жолы Аршалынского района
470 469,6
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района
46 398,0
Текущий ремонт прилегающей к пожарной части площади в поселке Аршалы
24 447,7
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку схем развития и застройки, инвентаризацию инженерных сетей и плана детальной планировки индустриальной зоны
55 188,4
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на развитие жилищно-коммунального хозяйства в том числе:
320 000,0
Оформление правоустанавливающей документации объектов газоснабжения в селе Жибек жолы и селе Жалтырколь Аршалынского района Акмолинской области
97 000,0
Текущий ремонт котельных в поселке Аршалы Аршалынского
60 000,0
Текущий ремонт котельной №1 в поселке Аршалы Аршалынского района

163 000,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу оның ішінде:
16 000,0
Аршалы ауданы Ольгинка ауылындағы су құбыры желілерін ағымдағы жөндеу
16 000,0
Нысаналы даму трансферттері
2 223 916,7
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 106 781,7
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (электрмен жабдықтау желісі) салу
425 781,7
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібекжолы ауылындағы 6, 7 және 8 шағын аудандарда инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылым (су құбыры желілері) салу
381 000,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында 150 орындық демалыс орталығын салу
100 000,0
Жібек жолы ауылының 1, 3, 4, 6, 7 және 8 шағын аудандарында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (көше-жол желісі) салу
500 000,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым (көше-жол желілері) салу
700 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
117 135,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Аршалы кентінде газбен жабдықтау құрылысын салу
117 135,0
Аршалы аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 13/2 шешіміне
6 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 18.11.2024 № 25/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың тенге
1
2
Барлығы
Ағымдағы нысаналы трансферттер
877 258,1
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
632 867,6
Астана қаласына іргелес елді мекендердің көлік инфрақұрылымын жөндеуге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
Аршалы ауданы Волгодоновауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
100 000,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
532 867,6
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеуге
470 469,6
Аршалы ауданы Волгодонов ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеуге

163 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на ремонт системы водоснабжения и водоотведения в том числе:
16 000,0
Текущий ремонт водопроводных сетей в селе Ольгинка Аршалынского района
16 000,0
Целевые трансферты на развитие
2 223 916,7
в том числе:
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 106 781,7
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линии электроснабжения в с.Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
425 781,7
Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры в микрорайоне 6, 7 и 8 в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области(водопроводные сети)
381 000,0
Строительство Центра досуга на 150 мест в селе Жибек жолы Аршалынского района
100 000,0
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в микрорайонах 1, 3, 4, 6, 7 и 8 в селе Жибек жолы (улично-дорожная сеть)
500 000,0
Строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры (улично-дорожные сети) в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
700 000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
117 135,0
Строительство газоснабжения в поселке Аршалы Аршалынского района Акмолинской области
117 135,0
Приложение 6 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 27 декабря 2023 года
№ 13/2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселка и сельских округов на 2023 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 18.11.2024 № 25/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
Целевые текущие трансферты
877 258,1
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
632 867,6
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на ремонт транспортной инфраструктуры населенных пунктов, прилегающих к городу Астана в том числе:
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района
100 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог, в том числе:
532 867,6
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жибек жолы Аршалынского района
470 469,6
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района

46 398,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу оның ішінде:
16 000,0
Аршалы ауданы Ольгинка ауылындағы су құбыры желілерін ағымдағы жөндеуге
16 000,0
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын аудандық бюджет қаражаты есебінен бөлу оның ішінде:
244 390,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
237 975,9
Анар станциясында және Анаркөл ауылында көше жарығы бойынша жер учаскелерін ресімдеуге
826,6
Қойгелді ауылының ұңғымаларында электрмен жабдықтауды ағымдағы жөндеу
8 800,0
Сараба ауылдық округіндегі көше жарығы бойынша электр энергиясы үшін қызмет ақысын төлеуге
2 744,3
Ижев ауылының көшесін жарықтандыру бойынша электр энергиясы үшін көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге
800,0
Жібек жолы ауылындағы көше жарығы бойынша электр тіректерін жалға алу және электр энергиясы үшін қызметтерді төлеу үшін
15 800,0
Елтоқ ауылы көше жарығы бойынша электр энергиясы үшін көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге
1 450,0
Жібекжолы ауылдық округінде ҚТҚ уақытша орналастыру және сақтау үшін жер учаскелеріне құқық белгілейтін құжаттарды ресімдеуге және мал қорымын салуға
1 109,0
Анар ауылдық округінде қарды тазалау және әкетуге
1 000,0
Ижев ауылдық округінде қарды тазалау және шығаруға
3 000,0
Жібек жолы ауылдық округінде қарды тазалау және әкетуге
63 400,0
Елтоқ ауылдық округіне қарды тазалау және әкетуге
2 000,0
Бұлақсай ауылдық округіне қарды тазалау және әкетуге
3 000,0
Жібек жолы ауылында су құбыры құдықтарына қақпақтарды орнатуға
20 000,0
Аршалы кентінде су құбыры құдықтарына қақпақтарды орнатуға
8 928,6
Жалтыркөл ауылында көше бейнебақылауын орнатуға
6 600,0
Жібек жолы ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге
7 000,0
Жібек жолы ауылдық округінде 2024 жылғы қаңтар-наурыз кезеңінде қарды тазарту және шығару бойынша берешекті өтеуге
43 680,0
Бірсуат ауылында балалар ойын алаңын дайындауға және орнатуға
5 454,4
Бірсуат ауылының су құбыры желілерінің тазарту құрылыстарын ағымдағы жөндеуге
3 192,0
Елтоқ ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеуге (істен шыққан шамдарды бөлшектеу және жаңаларын монтаждау)
698,9
Ижев ауылында балалар ойын алаңын орнатуға
8 460,0
Анар станциясында жергілікті су тазарту станциясын ұстауға (сүзгілерді ауыстыру және жабдыққа қызмет көрсету)
2 520,0
Жергілікті сорғы станциясын ағымдағы жөндеуге
730,0
Сары-Оба станциясындағы көше жарығын жөндеуге
1 282,1
Аршалы кентінде жолдарды қиыршық таспен жабуға

46 398,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на ремонт системы водоснабжения и водоотведения в том числе:
16 000,0
Текущий ремонт водопроводных сетей в селе Ольгинка Аршалынского района
16 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов за счет средств районного бюджета в том числе:
244 390,5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
237 975,9
На оформление земельных участков по уличному освещению на станции Анар и селе Анарколь
826,6
Текущий ремонт электроснабжения на скважинах села Койгельды
8 800,0
На оплату услуг за электроэнергию по уличному освещению в Сарабинском сельском округе
2 744,3
На оплату услуг за электроэнергию по уличному освещениию села Ижевское
800,0
На оплату за аренду электроопор и оплату услуг за электроэнергию по уличному освещению в селе Жибек жолы
15 800,0
На оплату услуг за электроэнергию по уличному освещению село Елтоқ
1 450,0
На оформление правоустанавливающих документов на земельные участки для временного размещения и хранения ТБО и строительство скотомогильника в сельском округе Жибек жолы
1 109,0
На очистку и вывоз снега Анарскому сельскому округу
1 000,0
На очистку и вывоз снега Ижевскому сельскому округу
3 000,0
На очистку и вывоз снега сельскому округу Жибек жолы
63 400,0
На очистку и вывоз снега сельскому округу Елтоқ
2 000,0
На очистку и вывоз снега Булаксайскому сельскому округу
3 000,0
На установку крышек на водопроводные колодцы в селе Жибек жолы
20 000,0
На установку крышек на водопроводные колодцы в поселке Аршалы
8 928,6
На установку уличного видеонаблюдения в селе Жалтырколь
6 600,0
На текущий ремонт уличного освещения в селе Жибек жолы
7 000,0
На погашение задолженности по очистке и вывозу снега за период январь-март 2024 года в сельском округе Жибек жолы
43 680,0
На изготовление и установку детской игровой площадки в селе Берсуат
5 454,4
На текущий ремонт очистных сооружений водопроводных сетей села Берсуат
3 192,0
На текущий ремонт уличного освещения села Елтоқ (демонтаж вышедших из строя фонарей и монтаж новых)
698,9
На установку детской игровой площадки в селе Ижевское
8 460,0
На содержание локальной станции очистки воды (замена фильтров и обслуживание оборудования) на станции Анар
2 520,0
На текущий ремонт локальной насосной станции на станции Анар
730,0
На ремонт уличного освещения на станции Сары-Оба
1 282,1
На отсыпку дорог гравийным покрытием в поселке Аршалы

3 043,0
Аршалы кентіндегі жолдарды ағымдағы жөндеуге
10 957,0
Бабатай станциясындағы электрмен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеуге
5 000,0
Елтоқ ауылдық округінде қысқы кезеңде жолдарды күтіп ұстауға
1 500,0
Түрген ауылындағы Ишим өзенінің бойында су тасқынына қарсы тосқауыл орнату
5 000,0
Аудан (облыстық маңызы бар қала)әкімінің аппараты
6 414,6
Бұлақсай ауылдық округі әкімі аппаратының қызметтік автокөлігін жөндеуге
1 500,0
Анар ауылдық округі әкімі аппараты үшін қызметтік автокөлік сатып алуға
4 000,0
Анар ауылдық округі әкімі аппараты үшін планшет пен бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алуға
120,6
Бұлақсай ауылдық округі әкімі аппаратының нұсқамасы бойынша әкімшілік айыппұл төлеуге
794,0

3 043,0
На текущий ремонт дорог в поселке Аршалы
10 957,0
На текущий ремонт линий электроснабжения на станции Бабатай
5 000,0
На содержание дорог в зимний период в сельском округе Елтоқ
1 500,0
Устройство противопаводкового ограждения вдоль реки Ишим в селе Турген
5 000,0
Аппарат акима района (города областного значения)
6 414,6
На ремонт служебного автотранспорта аппарата акима Булаксайского сельского округа
1 500,0
На приобретение служебного автотранспорта для аппарата акима Анарского сельского округа
4 000,0
На приобретение планшета и программного обеспечения для аппарата акима Анарского сельского округа
120,6
На оплату административного штрафа по предписанию аппарата акима Булаксайского сельского округа
794,0