2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Аршалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 9 590 468,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 955 949,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 873,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 626 646,0 мың теңге;
2) шығындар – 10 137 512,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 193 788,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 289 822,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 96 034,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 740 832,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 740 832,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 10.05.2024 № 19/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер қарастырылғаны 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамындағы облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің шығындар құрамынан кент, ауылдық округтер бюджеттеріне нысаналы трансферттер қарастырылғаны 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органның жоғары бюджеттің алдында 96 034,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер бойынша қарыз өтелуі ескерілсін.
6. 2024 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 48 708,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 267 076,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар көзделгені ескерілсін.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен кент, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 519 695,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 27 декабря 2023 года № 13/2.
В соответствии с подпунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аршалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объҰмах:
1) доходы – 9 590 468,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления –2 955 949,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 873,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 626 646,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10 137 512,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 193 788,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 289 822,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 96 034,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 740 832,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 740 832,8 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 10.05.2024 № 19/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2024 год согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
3. Учесть, что в составе поступлений районного бюджета предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
4. Учесть, что в составе расходов районного бюджета предусмотрены целевые трансферты бюджетам поселка, сельских округов на 2024 год согласно приложению 6.
5. Учесть, что в районном бюджете на 20234год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом по бюджетным кредитам в сумме 96 034,0 тысячи тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 48 708,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные изъятия в сумме 267 076,0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселка, сельских округов в сумме 519 695,0 тысяч тенге, в том числе:

Аршалы кентіне – 107 744,0 мың теңге;
Ижев ауылдық округіне – 37 199,0 мың теңге;
Анар ауылдық округіне – 45 897,0 мың теңге;
Арнасай ауылдық округіне – 26 090,0 мың теңге;
Ақбұлақ ауылдық округіне – 36 825,0 мың теңге;
Бірсуат ауылдық округіне – 40 879,0 мың теңге;
Елтоқ ауылдық округіне – 34 543,0 мың теңге;
Константинов ауылдық округіне – 50 821,0 мың теңге;
Түрген ауылдық округіне – 34 638,0 мың теңге;

поселку Аршалы – 107 744,0 тысячи тенге;
Ижевскому сельскому округу – 37 199,0 тысяч тенге;
Анарскому сельскому округу – 45 897,0 тысяч тенге;
сельскому округу Арнасай – 26 090,0 тысяч тенге;
Акбулакскому сельскому округу – 36 825,0 тысяч тенге;
Берсуатскому сельскому округу – 40 879,0 тысяч тенге;
Сельскому округу Елтоқ – 34 543,0 тысячи тенге;
Константиновскому сельскому округу – 50 821,0 тысяча тенге;
сельскому округу Турген – 34 638,0 тысяч тенге;

294 446,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
288 246,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
38 766,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
600,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
191 441,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 794,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
2 670,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
52 975,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 200,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
6 200,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
57 444,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
57 444,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 422,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
305,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
7 717,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 413 481,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 915 799,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
180 000,0
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
180 000,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 735 799,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
70 823,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

294 446,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
288 246,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
38 766,0
006
Оказание жилищной помощи
600,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
191 441,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 794,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 670,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
52 975,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 200,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6 200,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
57 444,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
57 444,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
49 422,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
305,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
7 717,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 413 481,6
1
Жилищное хозяйство
2 915 799,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
180 000,0
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
180 000,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 735 799,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция
жилья коммунального жилищного фонда
70 823,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

1 884,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
2 670,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
16 906,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
51 396,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 396,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 091,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
305,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
109 000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
82 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
82 000,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
82 000,0
3
Елді-мекендерді көркейту
27 000,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
27 000,0
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
27 000,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
606 964,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
307 256,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
307 256,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
307 256,0
2
Спорт
26 842,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
26 842,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5 611,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
21 231,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
160 616,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
21 000,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
21 000,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
139 616,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
127 414,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
12 202,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер

1 884,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 670,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
16 906,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
51 396,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 396,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
51 091,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
305,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
109 000,0
2
Коммунальное хозяйство
82 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
82 000,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
82 000,0
3
Благоустройство населенных пунктов
27 000,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
27 000,0
015
Освещение улиц в населенных пунктах
27 000,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
606 964,0
1
Деятельность в области культуры
307 256,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
307 256,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
307 256,0
2
Спорт
26 842,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
26 842,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5 611,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
21 231,0
3
Информационное пространство
160 616,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
21 000,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
21 000,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
139 616,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
127 414,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
12 202,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
5 082,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
5 082,0
15
Трансферттер
981 567,0
1
Трансферттер
981 567,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
981 567,0
007
Бюджеттік алып коюлар
232 643,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
222 610,0
038
Субвенциялар
526 314,0
IІІ. Таза бюджеттiк кредиттеу
0
Бюджеттiк кредиттер
0
IV.Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Аршалы аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 13/2 шешіміне
4-қосымша
2024 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
3 311 667,0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
14 560,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)экономика және қаржы бөлімі
1 513,0
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, қызметкерлердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
1 513,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
13 047,0
Мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмірін жақсартуға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
13 047,0
Нысаналы даму трансферттері
3 007 285,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
3 007 285,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жалтыркөл ауылында сумен жабдықтаудың таратушы желілерін реконструкциялау
600 373,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында 6,7 және 8 шағын аудандар үшін су тарту және су құбыры құрылысы
492 382,0
Аршалы ауданы Қостомар ауылында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (электр тарату желілері) құрылысы
200 000,0
"Аршалы кентінде 45 пәтерлі тұрғын үй құрылысы" РП түзетуге инженерлік желілер құрылысы
78 232,0
Аршалы ауданы, Аршалы кентінде 300 орындық мәдениет үйі құрылысы
736 298,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында 150 орындық демалыс орталығы құрылысы
400 000,0
Волгодонов Р округінің 42 Разъезіне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (көше-жол желілері) құрылысы
500 000,0
Бюджеттік кредиттер
289 822,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)экономика және қаржы бөлімі
289 822,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
289 822,0
Аршалы аудандық
мәслихатының

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
5 082,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
5 082,0
15
Трансферты
981 567,0
1
Трансферты
981 567,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
981 567,0
007
Бюджетные изъятия
232 643,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
222 610,0
038
Субвенции
526 314,0
III. Чистое бюджетное кредитование
0
Бюджетные кредиты
0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
V. Дефицит (профицит) бюджета
0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Приложение 4 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 27 декабря 2023 года
№ 13/2
Целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета на 2024 год
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
3 311 667,0
Целевые текущие трансферты
14 560,0
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1 513,0
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников содержащихся за счет средств государственного бюджета
1 513,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
13 047,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на обеспечение прав и улучшение жизни лиц с инвалидностью
13 047,0
Целевые трансферты на развитие
3 007 285,0
в том числе:
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
3 007 285,0
Реконструкция разводящих сетей водоснабжения в селе Жалтырколь Аршалынского района Акмолинской области
600 373,0
Строительство водозабора и водопроводных сооружений для микрорайонов 6,7 и 8 в селе Жибек жолы Аршалынского района
492 382,0
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в селе Костомар Аршалынского района (линии электропередач)
200 000,0
Строительство инженерных сетей к корректировке РП "Строительство 45-ти квартирного жилого дома в поселке Аршалы"
78 232,0
Строительство Дома культуры на 300 мест в поселке Аршалы, Аршалынского района
736 298,0
Строительство Центра досуга на 150 мест в селе Жибек жолы Аршалынского района
400 000,0
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (улично-дорожные сети) в Разъезд 42 Волгодоновского сельского округа
500 000,0
Бюджетные кредиты
289 822,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
289 822,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов
289 822,0
Приложение 5 к решению
Аршалынского районного маслихата

7 717,0
Мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмірін жақсартуға облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
24 131,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
6 200,0
Ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
38 766,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге мемлекеттік атаулы көмек төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
19 900,0
Басқа мемлекеттердің аумағында жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне санаторий-курорттық емделуге облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
1256,0
Басқа мемлекеттердің аумағында соғыс қимылдары ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
462,0
Чернобыль атом станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
4 153,0
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмекке облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
2 769,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
200 000,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
200 000,0
Анар станциясының Анар ауылдық клубын ағымдағы жөндеу
200 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 046 175,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
383 967,0
Жалтыркөл ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
383 967,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
90 000,0
Аршалы ауданы Жібек жолы кентінде жер учаскелерін алып қою
90 000,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:
90 000,0
"Аршалы Су-2030" ШЖҚ МКК кәсіпорнының материалдық-техникалық базасын нығайту
90 000,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:

7 717,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на обеспечение прав и улучшение жизни лиц с инвалидностью
24 131,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на обеспечение льготного проезда
6 200,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
38 766,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на выплату государственной адресной помощи
19 900,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
1256,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
462,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной станции
4 153,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
2 769,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
200 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий1 по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в том числе:
200 000,0
Текущий ремонт Анарского сельского клуба станции Анар
200 000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 046 175,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий1 по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в том числе:
383 967,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жалтырколь
383 967,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на развитие жилищно-коммунального хозяйства, в том числе:
90 000,0
Изъятие земельных участков в поселке Жибек жолы Аршалынского района
90 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства, в том числе:
90 000,0
Укрепление материально-технической базы предприятия ГКП на ПХВ "Аршалы Су-2030"
90 000,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог, в том числе:

482 208,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
435 810,0
Аршалы ауданы Волгодоновка ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
46 398,0
Нысаналы даму трансферттері
2 253 272,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 253 272,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (электрмен жабдықтау желілері) құрылысы
101 924,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы 6, 7 және 8 шағын аудандарында инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым (электрмен жабдықтау желісі) құрылысы
344 670,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы 6, 7 және 8 шағын аудандарында инженерлік – коммуникациялық инфрақұрылым (су құбыры желілері) құрылысы
462 386,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында 150 орындық демалыс орталығы құрылысы
100 000,0
"Аршалы кентінде 45 пәтерлі тұрғын үй құрылысы" жұмыс жобасын түзету. 4 және 5 қабаттарды алып тастау. Ақмола облысы Аршалы ауданы Аршалы кентінде 27 пәтерлі тұрғын үй құрылысы
35 599,0
"Аршалы кентінде 45 пәтерлі тұрғын үй құрылысы" РП түзету инженерлік желілері құрылысы
8 693,0
Жібек жолы ауылының 1, 3, 4, 6, 7 және 8 шағын аудандарында инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (көше-жол желісі) құрылысы
500 000,0
Волгодонов ауылдық округінің 42 Разъезіне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым (көше-жол желілері) құрылысы
500 000,0
Ақмола облысы Аршалы ауданы Жібек жолы ауылында инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылым (көше-жол желілері) құрылысы
200 000,0
Аршалы аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 13/2 шешіміне
6 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджеттен кент және ауылдық округ бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Аршалы аудандық мәслихатының 10.05.2024 № 19/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 126 465,5
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
866 175,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша 1 іс-шараларды іске асыруға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу оның ішінде:
383 967,0
Жалтыркөл ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
383 967,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, оның ішінде:

482 208,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жибек жолы Аршалынского района
435 810,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района
46 398,0
Целевые трансферты на развитие
2 253 272,0
в том числе:
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 253 272,0
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линии электроснабжения в с.Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
101 924,0
Строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в микрорайоне 6, 7 и 8 в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области (линия электроснабжения)
344 670,0
Строительство инженерно – коммуникационной инфраструктуры в микрорайоне 6, 7 и 8 в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области(водопроводные сети)
462 386,0
Строительство Центра досуга на 150 мест в селе Жибек жолы Аршалынского района
100 000,0
Корректировка рабочего проекта "Строительство 45-ти квартирного жилого дома в поселке Аршалы". Исключение 4 и 5 этажей. Строительство 27-ми квартирного жилого дома в поселке Аршалы Аршалынского района Акмолинской области
35 599,0
Строительство инженерных сетей к корректировке РП "Строительство 45-ти квартирного жилого дома в поселке Аршалы"
8 693,0
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в микрорайонах 1, 3, 4, 6, 7 и 8 в селе Жибек жолы (улично-дорожная сеть)
500 000,0
Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (улично-дорожные сети) в Разъезд 42 Волгодоновского сельского округа
500 000,0
Строительство инженерно - коммуникационной инфраструктуры (улично-дорожные сети) в селе Жибек жолы Аршалынского района Акмолинской области
200 000,0
Приложение 6 к решению
Аршалынского районного маслихата
от 27 декабря 2023 года
№ 13/2
Целевые трансферты из районного бюджета бюджетам поселка и сельских округов на 2023 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Аршалынского районного маслихата Акмолинской области от 10.05.2024 № 19/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
Целевые текущие трансферты
1 126 465,5
в том числе:
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
866 175,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на реализацию мероприятий1 по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в том числе:
383 967,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жалтырколь
383 967,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог, в том числе:

482 208,0
Аршалы ауданы Жібек жолы ауылындағы кентішілік жолдарды күрделі жөндеу
435 810,0
Аршалы ауданы Волгодонов ауылының кентішілік жолдарын күрделі жөндеу
46 398,0
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын аудандық бюджет қаражаты есебінен бөлу оның ішінде:
260 290,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
253 646,5
Анар станциясында және Анаркөл ауылында көше жарығы бойынша жер учаскелерін ресімдеуге
826,6
Қойгелді ауылының ұңғымаларында электрмен жабдықтауды ағымдағы жөндеу
10 000,0
Сараба ауылдық округіндегі көше жарығы бойынша электр энергиясы үшін қызмет ақысын төлеуге
3 500,0
Ижев ауылының көше жарығы бойынша электр энергиясы үшін қызметтерге ақы төлеуге
800,0
Жібек жолы ауылындағы көше жарығы бойынша электр тіректерін жалға алу және электр энергиясы үшін қызметтерге ақы төлеуге
18 000,0
Елтоқ ауылы көше жарығы бойынша электр энергиясы үшін көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге
1 450,0
Жібек жолы ауылдық округінде ҚТҚ уақытша орналастыру және сақтау үшін жер учаскелеріне құқық белгілейтін құжаттарды ресімдеуге және мал қорымын салуға
1 109,0
Анар ауылдық округіне қарды тазалау және шығаруға
1 000,0
Ижев ауылдық округіне қарды тазалау және шығаруға
3 000,0
Жібек жолы ауылдық округіне қарды тазалау және шығаруға
60 000,0
Елтоқ ауылдық округіне қарды тазалау және шығаруға
2 000,0
Бұлақсай ауылдық округіне қарды тазалау және шығаруға
3 000,0
Жібек жолы ауылында су құбыры құдықтарына қақпақтарды орнатуға
30 000,0
Аршалы кентінде су құбыры құдықтарына қақпақтарды орнатуға
10 000,0
Жібек жолы ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге
7 000,0
Жібек жолы ауылдық округінде 2024 жылғы қаңтар-наурыз кезеңінде қарды тазарту және шығару бойынша берешекті өтеуге
43 680,0
Бірсуат ауылында балалар ойын алаңын дайындауға және орнатуға
7 000,0
Бірсуат ауылының су құбыры желілерінің тазарту құрылыстарын ағымдағы жөндеуге
3 192,0
Елтоқ ауылының көше жарығын ағымдағы жөндеуге (істен шыққан шамдарды бөлшектеу және жаңаларын монтаждау)
1 008,0
Ижев ауылында балалар ойын алаңын орнатуға
13 000,0
Анар станциясында жергілікті су тазарту станциясын ұстауға (сүзгілерді ауыстыру және жабдыққа қызмет көрсету)
3 250,0
Сары-Оба станциясындағы көше жарығын жөндеуге
2 962,9
Аршалы кентінде спорт алаңын дайындауға және орнатуға
13 866,0
Аршалы кентінде жолдарды қиыршық таспен жабуға
3 000,0
Аршалы кентіндегі жолдарды ағымдағы жөндеуге
11 000,0
Константино аулындағы су құбыры желілерін күрделі жөндеуге
2,0
Аудан (облыстық маңызы бар қала)әкімінің аппараты
6 644,0
Бұлақсай ауылдық округі әкімі аппаратының қызметтік автокөлігін жөндеуге

482 208,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жибек жолы Аршалынского района
435 810,0
Капитальный ремонт внутрипоселковых дорог села Волгодоновка Аршалынского района
46 398,0
Распределение сумм целевых текущих трансфертов за счет средств районного бюджета в том числе:
260 290,5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
253 646,5
На оформление земельных участков по уличному освещению на станции Анар и селе Анарколь
826,6
Текущий ремонт электроснабжения на скважинах села Койгельды
10 000,0
На оплату услуг за электроэнергию по уличному освещению в Сарабинском сельском округе
3 500,0
На оплату услуг за электроэнергию по уличному освещениию села Ижевское
800,0
На оплату за аренду электроопор и оплату услуг за электроэнергию по уличному освещению в селе Жибек жолы
18 000,0
На оплату услуг за электроэнергию по уличному освещению село Елтоқ
1 450,0
На оформление правоустанавливающих документов на земельные участки для временного размещения и хранения ТБО и строительство скотомогильника в сельском округе Жибек жолы
1 109,0
На очистку и вывоз снега Анарскому сельскому округу
1 000,0
На очистку и вывоз снега Ижевскому сельскому округу
3 000,0
На очистку и вывоз снега сельскому округу Жибек жолы
60 000,0
На очистку и вывоз снега сельскому округу Елтоқ
2 000,0
На очистку и вывоз снега Булаксайскому сельскому округу
3 000,0
На установку крышек на водопроводные колодцы в селе Жибек жолы
30 000,0
На установку крышек на водопроводные колодцы в поселке Аршалы
10 000,0
На текущий ремонт уличного освещения в селе Жибек жолы
7 000,0
На погашение задолженности по очистке и вывозу снега за период январь-март 2024 года в сельском округе Жибек жолы
43 680,0
На изготовление и установку детской игровой площадки в селе Берсуат
7 000,0
На текущий ремонт очистных сооружений водопроводных сетей села Берсуат
3 192,0
На текущий ремонт уличного освещения села Елтоқ (демонтаж вышедших из строя фонарей и монтаж новых)
1 008,0
На установку детской игровой площадки в селе Ижевское
13 000,0
На содержание локальной станции очистки воды (замена фильтров и обслуживание оборудования) на станции Анар
3 250,0
На ремонт уличного освещения на станции Сары-Оба
2 962,9
На изготовление и установку спортивной площадки в поселке Аршалы
13 866,0
На отсыпку дорог гравийным покрытием в поселке Аршалы
3 000,0
На текущий ремонт дорог в поселке Аршалы
11 000,0
Капитальный ремонт водопроводных сетей в селе Константиновка
2,0
Аппарат акима района (города областного значения)
6 644,0
На ремонт служебного автотранспорта аппарата акима Булаксайского сельского округа

1 500,0
Анар ауылдық округі әкімі аппараты үшін қызметтік автокөлік сатып алуға
4 000,0
Анар ауылдық округі әкімі аппараты үшін планшет пен бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алуға
350,0
Бұлақсай ауылдық округі әкімі аппаратының нұсқамасы бойынша әкімшілік айыппұл төлеуге
794,0

1 500,0
На приобретение служебного автотранспорта для аппарата акима Анарского сельского округа
4 000,0
На приобретение планшета и программного обеспечения для аппарата акима Анарского сельского округа
350,0
На оплату административного штрафа по предписанию аппарата акима Булаксайского сельского округа
794,0