Атбасар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 7С 26/2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Атбасар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 19 қаңтардағы № 7С 27/8 шешімі
Атбасар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Атбасар аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 7С 26/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176855 тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 косымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 130 954,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 839 490,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 44 112,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 4 247 352,8 мың теңге;
2) шығындар – 6 131 954,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 684,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 10 350,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 666,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 684,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 684,0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 350,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 666,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1000,0 мың теңге.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 18 776,9 мың теңге сомада бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Атбасар аудандық
мәслихатының төрағасы
Б.Қамбатыров
Атбасар аудандық мәслихатының
2023 жылғы 19 қаңтардағы
№ 7С 27/8 шешіміне
қосымша
Атбасар аудандық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 7С 26/2 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Атбасарского районного маслихата от 22 декабря 2022 года № 7С 26/2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Атбасарского районного маслихата Акмолинской области от 19 января 2023 года № 7С 27/8
Атбасарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атбасарского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 7С 26/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 176855) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 130 954,8 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 839 490,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 44 112,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 4 247 352,8 тысяча тенге;
2) затраты – 6 131 954,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 684,0 тысячи тенге;
бюджетные кредиты – 10 350,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 666,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 684,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 684,0 тысячи тенге:
поступление займов – 10 350,0 тысяч тенге;
погашение займов – 6 666,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 000,0 тыс. тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 18 776,9 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Атбасарского
районного маслихата
Б.Комбатуров
Приложение к решению
Атбасарского районного
маслихата от 19 января
2023 года № 7С 27/8
Приложение 1 к решению
Атбасарского районного
маслихата от 22 декабря
2022 года № 7С 26/2
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тысячи тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

39 086,0
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
41 061,0
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 061,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
861 453,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 055,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
806 398,0
02
Қорғаныс
35 292,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
35 292,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 742,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10 403,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
17 147,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 000,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
12 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
580 904,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
573 404,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 399,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
149 170,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 524,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
78 660,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41 124,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 481,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
500,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74 172,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

39 086,0
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
41 061,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
41 061,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
861 453,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
55 055,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
806 398,0
02
Оборона
35 292,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
35 292,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 742,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10 403,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
17 147,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 000,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
580 904,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
573 404,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 399,0
002
Программа занятости
149 170,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 524,0
005
Государственная адресная социальная помощь
78 660,0
006
Оказание жилищной помощи
300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41 124,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 481,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
500,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74 172,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью