Есіл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2 "2023-2025 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 қазандағы № 8С-10/3 шешімі
Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Есіл аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Есіл қаласының, Красногорский кентінің, ауылдардың және ауылдық округтердің бюджеттері туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 35/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Есіл қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 332475,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 98396 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6003 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 228076,7 мың теңге;
2) шығындар – 334603,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 2127,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2127,4 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2023-2025 жылдарға арналған Ақсай ауылының бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28503 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7462 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21041 мың теңге;
2) шығындар – 28895 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 392) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 392 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2023-2025 жылдарға арналған Бұзылық ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 170831,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5750 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 244 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 164837,8 мың теңге;
2) шығындар – 171543,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 711,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 711,6 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Есильского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 35/2 "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2023-2025 годы"
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 26 октября 2023 года № 8С-10/3
Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Есильского районного маслихата "О бюджетах города Есиль, поселка Красногорский, сел и сельских округов на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 35/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Есиль на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 332475,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 98396 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6003 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 228076,7 тысяч тенге;
2) затраты – 334603,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 2127,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2127,4 тысячи тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет села Аксай на 2023-2025 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 28503 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7462 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21041 тысяча тенге;
2) затраты – 28895 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 392) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 392 тысячи тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Бузулукского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 170831,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5750 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 244 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 164837,8 тысяч тенге;
2) затраты – 171543,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 711,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 711,6 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:

"8. 2023-2025 жылдарға арналған Интернациональный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24684 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 10150 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14534 мың теңге;
2) шығындар – 25178 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 494) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 494 мың теңге.";
9 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2023-2025 жылдарға арналған Қаракөл ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 26767,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6904 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 19863,6 мың теңге;
2) шығындар – 26804 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 36,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36,4 мың теңге.";
10 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2023-2025 жылдарға арналған Красивинский ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 153501,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11017 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 546 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 141938,2 мың теңге;
2) шығындар – 153607,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 106) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 106 мың теңге.";
11 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2023-2025 жылдарға арналған Красногорский кентінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 27848,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6187 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 21661,2 мың теңге;
2) шығындар – 29086,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 1238,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1238,2 мың теңге.";
13 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"8. Утвердить бюджет Интернационального сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 24684 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10150 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14534 тысячи тенге;
2) затраты – 25178 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 494) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 494 тысячи тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить бюджет Каракольского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 26767,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6904 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 19863,6 тысяч тенге;
2) затраты – 26804 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 36,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36,4 тысячи тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить бюджет Красивинского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 153501,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11017 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 546 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 141938,2 тысячи тенге;
2) затраты – 153607,2 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 106) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 106 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить бюджет поселка Красногорск на 2023-2025 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 27848,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6187 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21661,2 тысячи тенге;
2) затраты – 29086,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 1238,2) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1238,2 тысячи тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:

"13. 2023-2025 жылдарға арналған Орловка ауылының бюджеті тиісінше 37, 38 және 39 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22662 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4092,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 18569,4 мың теңге;
2) шығындар – 22878 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 216) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 216 мың теңге.";
14 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. 2023-2025 жылдарға арналған Свободный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 37432 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 12184 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 25242 мың теңге;
2) шығындар – 37698 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 266) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 266 мың теңге.";
15 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"15. 2023-2025 жылдарға арналған Юбилейный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 43, 44 және 45 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 24623,6 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9096 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 15527,6 мың теңге;
2) шығындар – 24993 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 369,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 369,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"13. Утвердить бюджет села Орловка на 2023-2025 годы, согласно приложениям 37, 38 и 39 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 22662 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4092,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18569,4 тысячи тенге;
2) затраты – 22878 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 216) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 216 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить бюджет Свободненского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 37432 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 12184 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 25242 тысячи тенге;
2) затраты – 37698 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 266) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 266 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить бюджет Юбилейного сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 43, 44 и 45 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 24623,6 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9096 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15527,6 тысяч тенге;
2) затраты – 24993 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 369,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 369,4 тысячи тенге.";
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 к настоящему решению.