Жақсы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 7С-44-1 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 4 сәуірдегі № 8С-2-1 шешімі
Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 22 желтоқсандағы № 7С-44-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175893 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2777548,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1067776 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9069 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 45557 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1655146,2 мың теңге;
2) шығындар – 2879653,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3265 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20700 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 17435 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-105370,3) мың теңге;

О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 22 декабря 2022 года № 7С-44-1 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 4 апреля 2023 года № 8С-2-1
Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 22 декабря 2022 года № 7С-44-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175893) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 2777548,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1067776 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9069 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 45557 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1655146,2 тысячи тенге;
2) затраты – 2879653,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3265 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20700 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 17435 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-105370,3) тысячи тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 105370,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымша сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының төрағасы А.Бралина
Жақсы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 4 сәуірдегі
№ 8С-2-1 шешіміне
1 қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының
2022 жылғы 22 желтоқсандағы

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 105370,3 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Жаксынского районного маслихата А.Бралина
Приложение 1
к решению Жаксынского
районного маслихата
от 4 апреля 2023 года
№ 8С-2-1
Приложение 1
к решению Жаксынского
районного маслихата
от 22 декабря 2022 года

28591,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
570604
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
58277,3
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
57435,3
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
842
02
Қорғаныс
8644
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8644
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5283
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3120
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
241
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6941
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6941
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
6941
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
414069,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
414069,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43059,4
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
101826
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32599
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
37084
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
18847
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
31714
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1299
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
795
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
55080
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

28591,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
570604
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
58277,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
57435,3
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
842
02
Оборона
8644
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8644
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5283
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3120
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
241
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6941
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6941
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6941
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
414069,4
451
Отдел занятости и социальных программ района
(города областного значения)
414069,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43059,4
002
Программа занятости
101826
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32599
005
Государственная адресная социальная помощь
37084
006
Оказание жилищной помощи
18847
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
31714
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1299
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
795
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
55080
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью