Жақсы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 7ВС-45-1 "2023-2025 жылдарға арналған Жақсы ауданының ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 7 қыркүйектегі № 8С-10-1 шешімі
Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Жақсы аудандық мәслихатының "Жақсы ауданының 2023-2025 жылдарға арналған ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 7ВС-45-1 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Белағаш ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 58120,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8315 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 49805,2 мың теңге;
2) шығындар – 58609,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-489) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 489 мың теңге.";
2 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2023-2025 жылдарға арналған Беловод ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 51284,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5772,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 261 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 45251 мың теңге;
2) шығындар – 56426,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-5141,8) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5141,8 мың теңге.";
3 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. 2023-2025 жылдарға арналған Жақсы ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 193589 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 28075,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 163 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2800 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 162550,7 мың теңге;
2) шығындар – 206258 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-12669) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12669 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

О внесении изменений в решение Жаксынского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 7ВС-45-1 "О бюджетах сел, сельских округов Жаксынского района на 2023-2025 годы"
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 7 сентября 2023 года № 8С-10-1
Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жаксынского районного маслихата "О бюджетах сел, сельских округов Жаксынского района на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 7ВС-45-1 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет села Белагаш на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 58120,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8315 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49805,2 тысяч тенге;
2) затраты – 58609,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-489) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 489 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Беловодского сельского округа на 2023-2025 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 51284,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5772,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 261 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 45251 тысяч тенге;
2) затраты – 56426,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-5141,8) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5141,8 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет села Жаксы на 2023-2025 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 193589 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 28075,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 163 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2800 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 162550,7 тысяч тенге;
2) затраты – 206258 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-12669) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12669 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 256,6 мың теңге."
қосымшалар 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 44 көрсетілген шешімнің қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 осы шешімге.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының төрағасы А.Бралина
Жақсы аудандық мәслихатының

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 256,6 тысяч тенге."
приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19, 22, 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 44 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Жаксынского районного маслихата А.Бралина
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного
маслихата

32336,4
Ақмола облысы Жақсы ауданы Жақсы ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеу - Мира көшесінен Сейфуллина көшесіне және Абай көшесіне дейінгі жолақ (Горький көшесімен қиылысуы)
14560
Ақмола облысы Жақсы ауданы Жақсы ауылының Майлин көшесіндегі кентішілік жолдарды орташа жөндеу
17776,4
Жақсы ауданының Жаңа Қийма ауылдық округі әкімінің аппараты
106822,5
Жақсы ауданы Жаңа Қийма ауылына кіретін кентішілік жолдарды орташа жөндеу
39174,5
Жақсы ауданы Жаңа Қийма ауылының Киров көшесіндегі асфальт жабындысы бар кентішілік жолдарды орташа жөндеу
28000
Жақсы ауданы Жаңа Қийма ауылының К.Маркс көшесіндегі асфальт жабындысы бар кентішілік жолдарды орташа жөндеу
20160
Жақсы ауданы Жаңа Қийма ауылы Хлебный көшесі бойынша жолын орташа жөндеу
19488
Жақсы ауданының Запорожье ауылдық округі әкімінің аппараты
37520
Жақсы ауданы Запорожье ауылдық округі Запорожье ауылының Мира көшесіндегі жолды орташа жөндеу
19040
Жақсы ауданы Запорожье ауылдық округі Лозовое ауылының Парковая көшесіндегі жолды орташа жөндеу
18480
Жақсы ауданы Ешім ауылдық округі әкімінің аппараты
190827
Ешім ауылындағы стадионды ағымдағы жөндеу
50000
Жақсы ауданы Ешім ауылының Абай көшесіндегі кентішілік жолдарын орташа жөндеу
100000
Жақсы ауданы Ешім ауылындағы Нұртазин көшесіндегі жолға орташа жөндеу жұмыстары жүргізілді
40827
Жақсы ауданының Калинин ауылдық округі әкімінің аппараты
25998,8
Жақсы ауданы Моховое ауылының Сейфуллин көшесіндегі кентішілік жолдарды орташа жөндеу
25998,8
Жақсы ауданының Киев ауылы әкімінің аппараты
19261,4
Жақсы ауданы Киевское ауылының Целинная көшесіндегі кентішілік жолдарды орташа жөндеу
19261,4
Жақсы ауданының Қызылсай ауылдық округі әкімінің аппараты
20160
Жақсы ауданы Қызылсай ауылдық округі Кировское ауылының Киров көшесіндегі кентішілік жолдарды орташа жөндеу
20160
Жақсы ауданының Новокиенка ауылы әкімінің аппараты
28563
Жақсы ауданы Новокиенка ауылының Октябрьская көшесіндегі жолды орташа жөндеу
28563
Жақсы ауданының Подгорное ауылы әкімінің аппараты
60012
Жақсы ауданы Подгорное ауылына кіреберіс жолды орташа жөндеу
60012
Жақсы ауданының Тарасов ауылдық округі әкімінің аппараты
28467,9
Жақсы ауданы Тарасов ауылдық округі Тарасовка ауылының Зеленая, Молодежная, Комсомольская көшелеріндегі кентішілік жолдарды орташа жөндеу
28467,9
Жақсы ауданының Терісаққан ауылы әкімінің аппараты
18592
Жақсы ауданы Терісаққан ауылының Майкотов көшесіндегі кентішілік жолдарды орташа жөндеу (1 учаске)
18592
Жақсы ауданының Чапай ауылы әкімінің аппараты
17362,5
Жақсы ауданы Чапаевское ауылының Орталық көшесіндегі кентішілік жолдарды орташа жөндеу
17362,5
Жақсы аудандық мәслихатының

32336,4
Средний ремонт внутрипоселковых дорог в с. Жаксы Жаксынского района Акмолинской области - переулки с улицы Мира на улицу Сейфуллина и на улицу Абая (с пересечением с улицей Горького)
14560
Средний ремонт внутрипоселковых дорог в с. Жаксы Жаксынского района Акмолинской области - улица Майлина
17776,4
Аппарат акима Жанакийминского сельского округа Жаксынского района
106822,5
Средний ремонт внутрипоселковых дорог въезд в село Жанакийма Жаксынского района
39174,5
Средний ремонт внутрипоселковых дорог с асфальтовым покрытием по ул. Кирова в селе Жанакийма Жаксынского района
28000
Средний ремонт внутрипоселковых дорог с асфальтовым покрытием по ул. К. Маркса в селе Жанакийма Жаксынского района
20160
Средний ремонт дороги по улице Хлебная села Жанакийма Жаксынского района
19488
Аппарат акима Запорожского сельского округа Жаксынского района
37520
Средний ремонт дороги по улице Мира села Запорожье Запорожского сельского округа Жаксынского района
19040
Средний ремонт дороги по улице Парковая села Лозовое Запорожского сельского округа Жаксынского района
18480
Аппарат акима Ишимского сельского округа Жаксынского района
190827
Текущий ремонт стадиона в селе Ишимское
50000
Средний ремонт внутрипоселковых дорог села Ишимское по улице Абая Жаксынского района
100000
Средний ремонт дороги по улице Брали Нуртазина в селе Ишимское Жаксынского района
40827
Аппарат акима Калининского сельского округа Жаксынского района
25998,8
Средний ремонт внутрипоселковой дороги по улице Сейфуллина в селе Моховое Жаксынского района
25998,8
Аппарат акима села Киевское Жаксынского района
19261,4
Средний ремонт внутрипоселковых дорог по улице Целинная в селе Киевское Жаксынского района
19261,4
Аппарат акима Кызылсайского сельского округа Жаксынского района
20160
Средний ремонт внутрипоселковых дорог по ул. Кирова села Кировское Кызылсайского сельского округа Жаксынского района
20160
Аппарат акима села Новокиенка Жаксынского района
28563
Средний ремонт дороги ул Октябрьская в селе Новокиенка Жаксынского района
28563
Аппарат акима села Подгорное Жаксынского района
60012
Средний ремонт дороги - подъезд к селу Подгорное Жаксынского района
60012
Аппарат акима Тарасовского сельского округа Жаксынского района
28467,9
Средний ремонт внутрипоселковых дорог по ул. Зеленая, Молодежная, Комсомольская, села Тарасовка Тарасовского сельского округа Жаксынского района
28467,9
Аппарат акима села Терсакан Жаксынского района
18592
Средний ремонт внутри-поселковых дорог по улице Майкотова в селе Терсакан Жаксынского района (участок 1)
18592
Аппарат акима села Чапаевское Жаксынского района
17362,5
Средний ремонт внутрипоселковой дороги по улице Орталык в селе Чапаевское Жаксынского района
17362,5
Приложение 16 к решению
Жаксынского районного
маслихата

2023 жылғы 7 қыркүйектегі
№ 8С-10-1 шешіміне
16 қосымша
Жақсы аудандық мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7ВС-45-1 шешіміне
44 қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
АТАУЫ
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
143525,3
Жақсы ауданының Белағаш ауылы әкімінің аппараты
11769,2
Белағаш ауылындағы Береке көшесіндегі ағымдағы жөндеу
10550,7
Мемлекеттік рәміздерді сатып алу үшін
310,5
Жерге орналастыру және жер-кадастрлық жұмыстарға

от 7 сентября 2023 года
№ 8С-10-1
Приложение 44 к решению
Жаксынского районного
маслихата
от 23 декабря 2022 года
№ 7ВС-45-1
Целевые текущие трансферты из районного бюджета на 2023 год
НАИМЕНОВАНИЕ
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
143525,3
Аппарат акима села Белагаш Жаксынского района
11769,2
Текущий ремонт по ул.Береке в с.Белагаш
10550,7
Приобретения государственной символики
310,5
Землеустроительные и земельно-кадастровые работы

257,8
Көше жарығы бойынша электр энергиясын төлеу
650,2
Жақсы ауданының Жақсы ауылы әкімінің аппараты
84583,3
Еден плитасы мен полимерлі-құмды люктерді сатып алуға
1705
Жақсы ауылының оңтүстік жағындағы балалар ойын алаңында жасанды көгал төсеу қызметтеріне
3795
Болашақ шағынауданындағы балалар ойын алаңында жасанды көгал төсеу жөніндегі қызметтерге
4950
Гагарин көшесіндегі балалар ойын алаңына жасанды көгал төсеу және металл қоршау орнату жөніндегі қызметтер
5090
Жақсы ауылының орталық алаңы ауданындағы балалар ойын алаңында жасанды көгал төсеу жөніндегі қызметтер
4290
Жақсы ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге 42 шам орнатыла отырып
4938
Советская, Әубәкіров және Энергетиктер көшелеріндегі жолдарды орташа жөндеуді аяқтау үшін
11211
Қар шығару және жинау қызметтері
7000
Жалақыны көтеруге (блоктар бойынша М. Қуанышпаевтың, И. Жилкенованың өсуіне байланысты)
181.1
Белағаш ауылындағы №1 бірінші көтергіш Сулы Станция үшін электр энергиясына
5008,8
Жақсы ауылындағы №2 бірінші көтергіш Сулы Станция үшін электр энергиясына
2053,5
Күзетші ставкасын біріктіргені үшін кочегарлардың жалақысына
658,2
Жолдарды шұңқырлы жөндеу
10000
Аумақты абаттандыру-МАФ – арыстан фигурасын орнату
18902,7
Саябақтағы қоршауларды жөндеу (ағаштарды тәждеу)
4800
Жақсы ауданының Ешім ауылдық округі әкімінің аппараты
5709,8
Су құбыры бойынша электр энергиясы үшін ақы төлеуге
1210,8
Баубек батыр көшесі, Б. Нұртазин көшесі бойынша көшені жарықтандыру үшін ақы төлеуге
2668
Ешім ауылында Тәуелсіздік көшесін, Абай көшесін жобалық іздестіру жұмыстарына көше жарығын салуға
1831
Жақсы ауданының Қызылсай ауылдық округі әкімінің аппараты
7306,5
Жақсы ауданының Қызылсай ауылдық округінің Киров ауылындағы 32 су құбыры ұңғымасын ағымдағы жөндеу
2301
Киров ауылындағы сорғы станциясының ғимаратын және оған іргелес аумақты ағымдағы жөндеуге
4004,7
Қоқыс шығаруға (ҚТҚ)
1000,8
Жақсы ауданының Подгорное ауылы әкімінің аппараты
3292,3
Қызметкерлерге 2021 жылға бонустар төлеу
1375
Салықтық шегерімдерді, әлеуметтік қамсыздандыруды және медициналық сақтандыруды төлеу
123
Қызметтік автокөлікке жазғы және қысқы резеңке жиынтығын сатып алу үшін
380
Елді мекен көшелерін жарықтандыру. Көше шамдарын сатып алу
400
Мемлекеттік қызметшіні қайта даярлауға және жобалық менеджмент бойынша курстарға
320,8
Іссапар шығындарын төлеуге
693,5
Жақсы ауданының Тарасов ауылдық округі әкімінің аппараты
8486,9
Қызметтік автокөлік сатып алу
8486,9
Жақсы ауданының Терісаққан ауылы әкімінің аппараты
4265,4
Әкімдік ғимаратын ағымдағы жөндеуге
2765,4
Қоқыс шығаруға (ҚТҚ)
1500
Жақсы ауданының Чапай ауылы әкімінің аппараты
2000
Су тасқынына қарсы іс-шараларды өткізуге
2000
Жақсы ауданының Калинин ауылдық округі әкімінің аппараты
16111,9
Калининское ауылындағы су мұнарасын ағымдағы жөндеу
16111,9

257,8
Оплата электороэнергии по уличному освещению
650,2
Аппарат акима села Жаксы Жаксынского района
84583,3
Приобретение ЖБИ Плиты перекрытия и люков полимерно-песчаных
1705
Услуги по укладке искусственного газона на детской игровой площадке на южной стороне села Жаксы
3795
Услуги по укладке искусственного газона на детской игровой площадке на в микрорайоне Болашак
4950
Услуги по укладке искусственного газона и установке металлического ограждения на детской игровой площадке на ул. Гагарина
5090
Услуги по укладке искусственного газона на детской игровой площадке в районе центральной площади села Жаксы
4290
Текущий ремонт уличного освещения в селе Жаксы с установкой 42 светильников
4938
Завершения средних ремонтов дорог по улице Советская, Аубакирова и Энергетиков
11211
Услуги по вывозу и уборке снега
7000
На повышение заработной платы (в связи с повышением по блокам Куанышпаева М., Жилкеновой И.)
181,1
На электроэнергию для водоносной станции первого подъема №1 в селе Белагаш
5008,8
На электроэнергию для водоносной станции первого подъема №2 в селе Жаксы
2053,5
На заработную плату кочегарам за совмещение ставки охраника
658,2
Ямочный ремонт
10000
Благоустройство территории- установка МАФ- фигуры льва
18902,7
Ремонт заборов в парке (кронирование деревьев)
4800
Аппарат акима Ишимского сельского округа Жаксынского района
5709,8
На оплату за электроэнергию по водопроводу
1210,8
На оплату за уличное освещение по ул. Баубек Батыра, улица Б.Нуртазина
2668
На строительство уличного освещения в с.Ишимское ул. Тауелсіздік, ул. Абая на проетные изыскательные работы
1831
Аппарат акима Кызылсайского сельского округа Жаксынского района
7306,5
На услуги по изготовлению земельных участков 12 улиц
2301
На текущий ремонт здания насосной станции и прилегающей к ней территории в с.Кировское
4004,7
На вывоз мусора (ТБО)
1000,8
Аппарат акима села Подгорное Жаксынского района
3292,3
Выплаты бонусов сотрудникам за 2021 год
1375
Выплаты налоговых вычетов, социального обеспечения и медицинского страхования
123
Для приобретения комплекта летней и зимней резины на служебный автомобиль
380
Освещение улиц населенного пункта. Приобретение фонарей уличного освещения.
400
На переподготовку госслужащего и курсы по проектному менеджменту
320,8
На выплату командировочных расходов
693,5
Аппарат акима Тарасовского сельского округа Жаксынского района
8486,9
Приобретение служебного автотранспорта
8486,9
Аппарат акима села Терсакан Жаксынского района
4265,4
На текущий ремонт здания акимата
2765,4
На вывоз и сбор мусора (ТБО)
1500
Аппарат акима села Чапаевское Жаксынского района
2000
На проведение против паводковых мероприятий
2000
Аппарат акима Калининского сельского округа Жаксынского района
16111,9
Текущий ремонт водонапорной башни в с. Калининское
16111,9