2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 21 желтоқсандағы № 8С-17-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3751394,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1390262 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9115 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6178 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2345839,7 мың теңге;
2) шығындар – 3919316 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11468 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 27690 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 16222 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-179389,3) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 179389,3мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 21.05.2024 № 8С-25-4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен 613387 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемдері 354236 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Белағаш ауылына 23640 мың теңге;
Беловод ауылдық округіне 25509 мың теңге;
Жақсы ауылына 51213 мың теңге;
Жаңа Қима ауылдық округіне 43349 мың теңге;
Запорожье ауылдық округіне 28546 мың теңге;
Ешім ауылдық округіне 25770 мың теңге;
Калинин ауылдық округіне 18607 мың теңге;
Киев ауылына 19334 мың теңге;
Қызылсай ауылдық округіне 21335 мың теңге;
Новокиенка ауылына 21652 мың теңге;
Подгорное ауылына 17185 мың теңге;
Тарасов ауылдық округіне 19048 мың теңге;
Терісаққан ауылына 21576 мың теңге;
Чапай ауылына 17472 мың теңге.

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 21 декабря 2023 года № 8С-17-1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3751394,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1390262 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 9115 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6178 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2345839,7 тысяч тенге;
2) затраты – 3919316 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11468 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27690 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 16222 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-179389,3) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 179389,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 21.05.2024 № 8С-25-4 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 613387 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов, в сумме 354236 тысяч тенге, в том числе:
селу Белагаш 23640 тысяч тенге
Беловодскому сельскому округу 25509 тысяч тенге;
селу Жаксы 51213 тысячи тенге;
Жанакийминскому сельскому округу 43349 тысяч тенге;
Запорожскому сельскому округу 28546 тысяч тенге;
Ишимскому сельскому округу 25770 тысяч тенге
Калининскому сельскому округу 18607 тысяч тенге;
селу Киевское 19334 тысячи тенге;
Кызылсайскому сельскому округу 21335 тысяч тенге;
селу Новокиенка 21652 тысячи тенге;
селу Подгорное 17185 тысяч тенге;
Тарасовскому сельскому округу 19048 тысяч тенге;
селу Терсакан 21576 тысяч тенге;
селу Чапаевское 17472 тысячи тенге.

4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленді.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 5-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысымен белгіленді.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.

66526,9
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
28180
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
420478
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
663620,4
02
Қорғаныс
14408,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
14408,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5494
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3244
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5670,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12504
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12504
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
12504
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
282453,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
282453,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45995,2
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
34336
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
21824
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
12829,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
53793
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1351
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
826
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
69275
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
31410
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
10814
07
Тұрғын үй – коммуналдық шаруашылық
365444,2
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

66526,9
013
Капитальные расходы государственного органа
28180
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
420478
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
663620,4
02
Оборона
14408,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14408,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5494
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3244
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5670,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12504
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12504
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
12504
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
282453,8
451
Отдел занятости и социальных программ района
(города областного значения)
282453,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45995,2
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
34336
005
Государственная адресная социальная помощь
21824
006
Оказание жилищной помощи
12829,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
53793
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1351
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
826
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
69275
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
31410
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
10814
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
365444,2
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
32701
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
2440
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
10700
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
3561
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
16000
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
386259
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
386259
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58188
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
19772
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7256
007
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
111336
008
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
14845
009
Мәдени – демалыс жұмысын қолдау
161115
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
5278
015
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5797
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2672
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
67499
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
27799
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27799
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
15320
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
15320
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
24380
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22562
004
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
1818
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
114225
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
114225
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24225
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу

004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
32701
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
2440
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
10700
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
3561
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
16000
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
386259
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
386259
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
58188
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
19772
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
7256
007
Функционирование районных (городских) библиотек
111336
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
14845
009
Поддержка культурно-досуговой работы
161115
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5278
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5797
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2672
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
67499
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
27799
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
27799
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15320
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15320
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
24380
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
22562
004
Организация работ по зонированию земель
1818
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
114225
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
114225
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
24225
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

9646
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
13500
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
17966
Жекелеген санаттарға әлеуметтік көмекке
4619
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
34336
Ауданның ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
144164
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
87299
Мәдениет ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға
56865
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1029770
Автомобиль жолдарын жөндеуге
312953
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
310791
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
406026
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
471137,7
оның ішінде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
471137,7
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға
150000
Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
119722
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
131129
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
70286,7
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
70286,7

9646
На выплату государственной адресной социальной помощи
13500
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
17966
На социальную помощь отдельным категориям граждан
4619
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
34336
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района
144164
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
87299
На материально-техническое оснащение организациям культуры
56865
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
1029770
На ремонт автомобильных дорог
312953
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
310791
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
406026
Целевые трансферты на развитие
471137,7
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района
471137,7
На строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
150000
На развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
119722
На развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
131129
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
70286,7
На развитие теплоэнергетической системы
70286,7