2024-2026 жылдарға арналған Жақсы ауданының ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 8С-18-1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Белағаш ауылының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35279 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8507 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 26772 мың теңге;
2) шығындар – 36217 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-938) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 938 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 22.05.2024 № 8С-26-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. 2024-2026 жылдарға арналған Беловод ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 49087,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7315,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 261 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 41511 мың теңге;
2) шығындар – 56681,8 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-7594,5) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7594,5 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 22.05.2024 № 8С-26-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
3. 2024-2026 жылдарға арналған Жақсы ауылының бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 492688,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 39964 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 900 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 451824,2 мың теңге;
2) шығындар – 501743,2 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-9055) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9055 мың теңге.

О бюджетах сел, сельских округов Жаксынского района на 2024-2026 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2023 года № 8С-18-1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет села Белагаш на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 35279 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8507 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26772 тысяч тенге;
2) затраты – 36217 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-938) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 938 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 22.05.2024 № 8С-26-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Беловодского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 49087,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7315,3 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 261 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41511 тысячи тенге;
2) затраты – 56681,8 тысяч тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-7594,5) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7594,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 22.05.2024 № 8С-26-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет села Жаксы на 2024-2026 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 492688,2 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 39964 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 451824,2 тысяч тенге.
2) затраты – 501743,2 тысячи тенге.
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-9055) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9055 тысяч тенге.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 22.05.2024 № 8С-26-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
14. 2024-2026 жылдарға арналған Чапай ауылының бюджеті тиісінше 40, 41 және 42 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29345 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7302 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 22043 мың теңге;
2) шығындар – 30274 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – (-929) мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 929 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 22.05.2024 № 8С-26-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
15. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауыл, ауылдық округтерге аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 354236 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Белағаш ауылы әкімінің аппаратына 23640 мың теңге;
Беловод ауылдық округіне 25509 мың теңге;
Жақсы ауылы әкімінің аппаратына 51213 мың теңге;
Жаңа Қийма ауылдық округіне 43349 мың теңге;
Запорожье ауылдық округіне 28546 мың теңге;
Ешім ауылдық округіне 25770 мың теңге;
Калинин ауылдық округіне 18607 мың теңге;
Киев ауылы әкімінің аппаратына 19334 мың теңге;
Қызылсай ауылдық округіне 21335 мың теңге;
Новокиенка ауылы әкімінің аппаратына 21652 мың теңге;
Подгорное ауылы әкімінің аппаратына 17185 мың теңге;
Тарасов ауылдық округіне 19048 мың теңге;
Терісаққан ауылы әкімінің аппаратына 21576 мың теңге;
Чапай ауылы әкімінің аппаратына 17472 мың теңге.

Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 22.05.2024 № 8С-26-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
14. Утвердить бюджет села Чапаевское на 2024-2026 годы, согласно приложениям 40, 41 и 42 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 29345 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7302 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 22043 тысяч тенге;
2) затраты – 30274 тысяча тенге;
3) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
4) дефицит (профицит) бюджета – (-929) тысяч тенге;
5) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 929 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 22.05.2024 № 8С-26-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
15. Учесть объемы бюджетных субвенций на 2024 год, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел, сельских округов, в сумме 354236 тысяч тенге, в том числе:
аппарату акима села Белагаш 23640 тысяч тенге;
Беловодскому сельскому округу 25509 тысяч тенге;
аппарату акима села Жаксы 51213 тысяч тенге;
Жанакийминскому сельскому округу 43349 тысяч тенге;
Запорожскому сельскому округу 28546 тысяч тенге;
Ишимскому сельскому округу 25770 тысяч тенге;
Калининскому сельскому округу 18607 тысяч тенге;
аппарату акима села Киевское 19334 тысячи тенге;
Кызылсайскому сельскому округу 21335 тысяч тенге;
аппарату акима села Новокиенка 21652 тысячи тенге;
аппарату акима села Подгорное 17185 тысяч тенге;
Тарасовскому сельскому округу 19048 тысяч тенге;
аппарату акима села Терсакан 21576 тысяч тенге;
аппарату акима села Чапаевское 17472 тысячи тенге.

16. 2024 жылға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттерінде 43-қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
17. 2024 жылға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттерінде 44-қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
18. 2024 жылға арналған ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттерінде 45-қосымшаға сәйкес аудандық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.

16. Учесть, что в бюджетах сел и сельских округов на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 43.
17. Учесть, что в бюджетах сел и сельских округов на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 44.
18. Учесть, что в бюджетах сел и сельских округов на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета согласно приложению 45.

2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С-18-1 шешіміне
44 қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Ескерту. 44-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 22.05.2024 № 8С-26-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
АТАУЫ
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
501042
Жақсы ауданының Жақсы ауылы әкімінің аппараты
310791
Ақмола облысы Жақсы ауданы Жақсы ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу – Тәуелсіздік көшесі

от 22 декабря 2023 года
№ 8С-18-1
Целевые текущие трансферты из областного бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 44 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 22.05.2024 № 8С-26-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
НАИМЕНОВАНИЕ
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
501042
Аппарат акима села Жаксы Жаксынского района
310791
Средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жаксы Жаксынского района Акмолинской области – улица Тауелсиздик

89285
Ақмола облысы Жақсы ауданы Жақсы ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу – Түктібаев көшесі (жолдың бір бөлігі - қайта өңдеу)
44754
Ақмола облысы Жақсы ауданы Жақсы ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеу – Мир көшесі
176752
Жақсы ауданы Ешім ауылдық округі әкімінің аппараты
190251
Ешім ауылындағы Тәуелсіздік көшесіндегі жолды орташа жөндеу
127893
Монастырка ауылының Тауасар көшесіндегі кентішілік жолдарын орташа жөндеу
62358
Жақсы аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 8С-18-1 шешіміне
45 қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Ескерту. 45-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 22.05.2024 № 8С-26-1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
АТАУЫ
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
162624,1
Жақсы ауданының Белағаш ауылы әкімінің аппараты
3114
Ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандырушы үстемеақылар
661
Қызметкерлерге 2023 жылға бонустар төлеу
1894
Компьютер мен принтерді сатып алу
441,6
Әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін планшет сатып алу
117,4
Жақсы ауданының Беловод ауылдық округі әкімінің аппараты
15976
Ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандырушы үстемеақылар
728
Қызметкерлерге 2023 жылға бонустар төлеу
1748
Қайрақты ауылында ұңғыма қоршауын орнату
13500
Жақсы ауданының Жақсы ауылы әкімінің аппараты
89764,2
Ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандырушы үстемеақылар
1313,5
Туктубаев және Советская көшелерінде су өткізу науаларын орнату жөніндегі қызметтер
60621
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу (электр энергиясы)
4000
Мемлекеттік қызметшіні қайта даярлау (3 апталық курстар) және іссапар шығыстары
779,7
Қызметкерлерге 2023 жылға бонустар төлеу
3050
Қар шығару және жинау қызметтері
10000
Жақсы ауылының кентішілік жолдарын шұңқырлы жөндеу
10000
Жақсы ауданының Жаңа Қийма ауылдық округі әкімінің аппараты
12376
ЖЖМ сатып алу
41
Стихиялық полигондарды әкету жөніндегі қызметтерге
2000
Ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандырушы үстемеақылар
1538
Қызметкерлерге 2023 жылға бонустар төлеу
2297
Әкімдік ғимаратының шатырын ағымдағы жөндеуге
1500
Алғабас ауылының кіреберісіне грейдердің қиыршық тасымен толтыру
5000
Жақсы ауданының Запорожье ауылдық округі әкімінің аппараты
6144,3
Ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандырушы үстемеақылар
791,3
Қызметкерлерге 2023 жылға бонустар төлеу
1721
Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу (электр энергиясы)
3514
Мемлекеттік рәміздерді сатып алу (елтаңба, ту)
118
Жақсы ауданы Ешім ауылдық округі әкімінің аппараты
2713,4
Ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ынталандырушы үстемеақылар

89285
Средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жаксы Жаксынского района Акмолинской области – улица Туктубаева (часть дороги - рециклирование)
44754
Средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Жаксы Жаксынского района Акмолинской области – улица Мира
176752
Аппарат акима Ишимского сельского округа Жаксынского района
190251
Средний ремонт дороги в селе Ишимское по улице Тауельсыздык
127893
Средний ремонт внутрипоселковых дорог села Монастрыка по улице Тауасар
62358
Приложение 45 к решению
Жаксынского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года
№ 8С-18-1
Целевые текущие трансферты из районного бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 45 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 22.05.2024 № 8С-26-1 (вводится в действие с 01.01.2024).
НАИМЕНОВАНИЕ
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
162624,1
Аппарат акима села Белагаш Жаксынского района
3114
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций
661
Выплаты бонусов сотрудникам за 2023 год
1894
Приобретение компьютера в комплекте и принтера
441,6
Приобретение планшета для административных правонарушений
117,4
Аппарат акима Беловодского сельского округа Жаксынского района
15976
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций
728
Выплаты бонусов сотрудникам за 2023 год
1748
Установка ограждения скважины в с.Кайракты
13500
Аппарат акима села Жаксы Жаксынского района
89764,2
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций
1313,5
Услуги по установке водопропускных лотков по ул.Туктубаева и Советская
60621
Оплата коммунальных услуг (электроэнергия)
4000
Переподготовка госслужащего (3-х недельные курсы) и командировочные расходы
779,7
Выплаты бонусов сотрудникам за 2023 год
3050
Услуги по вывозу и уборке снега
10000
Ямочный ремонт внутри поселковых дорог с.Жаксы
10000
Аппарат акима Жанакийминского сельского округа Жаксынского района
12376
Приобретение ГСМ
41
На услуги по вывозу стихийных свалок
2000
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций
1538
Выплаты бонусов сотрудникам за 2023 год
2297
На текущий ремонт крыши здания акимата
1500
Засыпка щебнем грейдера к въезду в с. Алгабас
5000
Аппарат акима Запорожского сельского округа Жаксынского района
6144,3
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций
791,3
Выплаты бонусов сотрудникам за 2023 год
1721
Оплата коммунальных услуг (электроэнергия)
3514
Приобретение государственной символики (герб, флаг)
118
Аппарат акима Ишимского сельского округа Жаксынского района
2713,4
Стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций