Қорғалжын аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 1/26 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2023 жылғы 10 мамырдағы № 1/3 шешімі
Қорғалжын аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қорғалжын аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 1/26 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 291 527,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 296 960,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 25 772,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 119,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 942 676,3 мың теңге;
2) шығындар – 2 304 284,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 450,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 72 450,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 43 000,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – (-100,0) мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 42 107,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 42 107,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 72 450,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 64 087,6 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары -33 745,3 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Коргалжынского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 1/26 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 10 мая 2023 года № 1/3
Коргалжынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Коргалжынского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 1/26 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 291 527,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 296 960,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 25 772,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 119,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 942 676,3 тысяч тенге;
2) затраты – 2 304 284,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 450,3 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 72 450,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 43 000,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – (-100,0) тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 42 107,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42 107,7 тысяч тенге:
поступление займов – 72 450,0 тысяч тенге;
погашение займов – 64 087,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 745,3 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

172,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 000,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 000,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
249 265,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
32 701,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32 701,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
32 701,0
2
Әлеуметтiк көмек
177 636,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
177 636,2
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
69 993,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23 327,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11 907,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
85,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
19 965,7
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
11 501,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40 357,5
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
38 928,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
38 928,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35 624,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
517,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
2 200,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
467,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
120,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
50 631,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы

172,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 000,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 000,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
249 265,9
1
Социальное обеспечение
32 701,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32 701,0
005
Государственная адресная социальная помощь
32 701,0
2
Социальная помощь
177 636,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
177 636,2
002
Программа занятости
69 993,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23 327,0
006
Оказание жилищной помощи
500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 907,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
85,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
19 965,7
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
11 501,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40 357,5
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
38 928,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
38 928,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
35 624,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
517,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
2 200,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
467,0
062
Развитие системы квалификаций
120,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
50 631,0
1
Жилищное хозяйство

811 530,7
Ағымдағы нысаналы трансферттер
722 239,7
оның iшiнде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 461,0
Материалдық техникалық базаны нығайтуға
17 461,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
60 189,0
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 900,0
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
467,0
Ауылдық жерлерде тұратын педагогтер үшін отын және коммуналдық қызметтерді төлеуге
23 327,0
Мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
9 260,0
Ауғанстаннан кеңес әскерлерін шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек толеуге
259,0
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
414,0
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеу үшін
345,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
24 217,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, дене шынықтыру және спорт бөлімі
12 674,7
Мәдениет объектілерінің жөндеуіне
8 727,0
Мәдениет үйінің қазандығын жаңғырту
3 947,7
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
631 915,0
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін жөндеуге
27 427,0
Жұмай, Үшсарт, Ұялы, Садырбай ауылдарындағы жергілікті су тазарту
станцияларының жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары
27 427,0
Жобалау-сметалық құжаттамасын әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
604 488,0
Қараегін ауылының 8 март көшесін орташа жөндеуге
100 929,0
Қорғалжын ауылының Байдалы Би көшесін орташа жөндеуге
36 797,0
Қорғалжын ауылының Әлия Молдағұлова көшесін орташа жөндеуге
102 514,0
Қорғалжын ауылының Кенжебек Күмісбеков көшесін орташа жөндеуге
88 707,0
Қорғалжын ауылының Талғат Бигелдинов көшесін орташа жөндеуге
59 758,0
Жантеке ауылының Кенжебек Күмісбеков көшесін орташа жөндеуге
111 295,0
Майшұқыр ауылының Абай көшесін ағымдағы жөндеуге
34 474,0
Майшұқыр ауылының Достық көшесін ағымдағы жөндеуге
10 250,0
Майшұқыр ауылының Майшұқыр көшесін ағымдағы жөндеуге
38 932,0
Майшұқыр ауылының Ынтымақ көшесін ағымдағы жөндеуге
20 832,0
Нысаналы даму трансферттерi
89 291,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
89 291,0
Шалқар ауылында жарықтандыру желілерін салуға
32 265,0
Қорғалжын ауылында жарықтандыру желілерін салуға
14 111,0
Өркендеу ауылында жарықтандыру желілерін салуға (Құлтума, Мадин Рахымжан , Улебай көшелері)

811 530,7
Целевые текущие трансферты
722 239,7
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
17 461,0
На укрепление материально-технической базы
17 461,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
60 189,0
На размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
1 900,0
На размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
467,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
23 327,0
На обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидостью
9 260,0
На оказание единовременной социальной помощи ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
259,0
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
414,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
345,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
24 217,0
Отдел культуры, физической культуры и спорта района (города областного значения)
12 674,7
На ремонт объектов культуры
8 727,0
Модернизация котельной Коргалжынского районого Дома культуры
3 947,7
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
631 915,0
На ремонт системы водоснабжения и водоотведения
27 427,0
Ремонтно-восстановительные работы локальных станций очистки воды в селах Жумай, Ушсарт, Уялы, Садырбай
27 427,0
На разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
604 488,0
Средний ремонт улицы 8 марта в селе Караегин
100 929,0
Средний ремонт улицы Байдалы Би в селе Коргалжын
36 797,0
Средний ремонт улицы Алии Молдагуловой в селе Коргалжын
102 514,0
Средний ремонт улицы Кенжебека Кумисбекова в селе Коргалжын
88 707,0
Средний ремонт улицы Талгата Бигельдинова в селе Коргалжын
59 758,0
Средний ремонт улицы Кенжебека Кумисбекова в селе Жантеке
111 295,0
Текущий ремонт улицы Абая в селе Майшукыр
34 474,0
Текущий ремонт улицы Достык в селе Майшукыр
10 250,0
Текущий ремонт улицы Майшукыр в селе Майшукыр
38 932,0
Текущий ремонт улицы Ынтымак в селе Майшукыр
20 832,0
Целевые трансферты на развитие
89 291,0
в том числе:
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
89 291,0
Строительство линий освещения в селе Шалкар
32 265,0
Строительство линий освещения в селе Коргалжын
14 111,0
Строительство линий освещения в селе Оркендеу (улицы Култума,
Мадин Рахимжана,Улебай)

19 172,0
Арықты ауылында Жақан Төлеубаев көшесін жарықтандыру құрылысы
4 060,0
Жантеке ауылында жарықтандыру желілерін салуға (Жамбыл Жабаев, Жакен Шаяхметов, Кенжебек Күмісбеков, Сәкен Сейфулин көшелері)
19 683,0

19 172,0
Строительство освещения улицы Жакана Толеубаева в селе Арыкты
4 060,0
Строительство линий освещения в селе Жантеке улицы (Жамбыла Жабаева,
Жакена Шаяхметова, Кенжебека Кумисбекова, Сакена Сейфулина)
19 683,0