2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 8/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сандықтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 123 572,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 993 160,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 275,6 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 113,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 110 023,8 мың теңге;
2) шығындар – 3 207 632,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 611,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 23 998,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 386,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 87 671,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 87 671,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 21.05.2024 № 12/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
2. Әлеуметтік салық бойынша аудан бюджетіне кірістер бөлу нормативі -100 % екені белгіленсін.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 4 қосымшаға сәйкес республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 5 қосымшаға сәйкес облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтерінің және ауылының бюджеттеріне 6 қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 726 451,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке 19 696,0 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттерді өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2024 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 20 271,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтерінің және ауылының бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 263 915,0 мың теңге сомасындағы субвенциялар көлемі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

О районном бюджете на 2024-2026 годы
Решение Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2023 года № 8/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сандыктауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 123 572,8 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 993 160,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 275,6 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 113,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 110 023,8 тысячи тенге;
2) затраты – 3 207 632,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 611,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 23 998,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 386,3 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 87 671,3 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 87 671,3 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 21.05.2024 № 12/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить норматив распределения доходов в районный бюджет по социальному налогу – 100 %.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета, согласно приложения 4 к настоящему решению.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, согласно приложения 5 к настоящему решению.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам сельских округов, согласно приложения 6 к настоящему решению.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 726 451,0 тысяча тенге.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 19 696,0 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 20 271,0 тысяча тенге.
9. Учесть, что в бюджете района на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов и села в сумме 263 915,0 тысяч тенге, в том числе:

Барақпай ауылдық округіне 17 991,0 мың теңге;
Белгород ауылдық округіне 23 009,0 мың теңге;
Бірлік ауылдық округіне 15 348,0 мың теңге;
Васильев ауылдық округіне 13 997,0 мың теңге;
Веселов ауылдық округіне 19 755,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округіне 18 657,0 мың теңге;
Каменск ауылдық округіне 23 040,0 мың теңге;
Лесной ауылдық округі не 19 047,0 мың теңге;
Мәдениет ауылына 21 884,0 мың теңге;
Максимов ауылдық округіне 23 473,0 мың тенге;

Баракпайскому сельскому округу 17 991,0 тысяча тенге;
Белгородскому сельскому округу 23 009,0 тысяч тенге;
Берликскому сельскому округу 15 348,0 тысяч тенге;
Васильевскому сельскому округу 13 997,0 тысяч тенге;
Веселовскому сельскому округу 19 755,0 тысяч тенге;
Жамбыльскому сельскому округу 18 657,0 тысяч тенге;
Каменскому сельскому округу 23 040,0 тысяч тенге;
Лесному сельскому округу 19 047,0 тысяч тенге;
селу Мадениет 21 884,0 тысячи тенге;
Максимовскому сельскому округу 23 473,0 тысячи тенге;

3 207 632,4
1
Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер
683 527,5
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
42 213,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
41 854,1
005
Мәслихаттар депутаттары қызметінің тиімділігін арттыру
359,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
200 307,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
200 307,3
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
82 754,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 211,5
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
936,1
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
4 602,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
30 005,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
358 251,7
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 474,6
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
144 745,9
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
172 031,2
02
Қорғаныс
28 383,5
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 383,5
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 413,2
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
20 604,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
366,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 032,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 032,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 032,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
225 685,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
225 685,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

3 207 632,4
01
Государственные услуги общего характера
683 527,5
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
42 213,9
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
41 854,1
005
Повышение эффективности деятельности депутатов маслихатов
359,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
200 307,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
200 307,3
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
82 754,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
47 211,5
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
936,1
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
4 602,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
30 005,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
358 251,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
41 474,6
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
144 745,9
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
172 031,2
02
Оборона
28 383,5
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 383,5
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 413,2
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
20 604,3
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
366,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 032,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 032,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 032,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
225 685,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
225 685,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

39 423,4
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35 277,0
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек
27 147,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
241,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 692,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
598,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
375,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
3 905,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
34 667,3
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
16 119,0
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
4 061,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
21 180,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
238 795,7
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
212 994,7
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 550,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
204 444,7
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
25 801,0
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
595,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) комуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
14 516,0
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
10 000,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
690,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
595 585,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
47 068,4
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 318,4
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7 725,0

39 423,4
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35 277,0
005
Государственная адресная социальная помощь
27 147,0
006
Оказание жилищной помощи
241,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 692,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
598,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
375,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3 905,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
34 667,3
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республики Казахстан
16 119,0
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
4 061,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
21 180,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
238 795,7
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
212 994,7
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 550,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
204 444,7
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
25 801,0
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
595,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
14 516,0
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
10 000,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
690,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
595 585,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
47 068,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
31 318,4
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
7 725,0

003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
8 025,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
548 219,6
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25 755,4
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
333 756,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
75 085,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
9 649,0
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
58 139,6
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
2 574,0
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
18 513,0
015
Тарихи-мәдени мұра ескерткіштерін сақтауды және оларға қол жетімділікті қамтамасыз ету
13 375,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11 372,6
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
297,0
008
Cпорт объектілерін дамыту
297,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
59 036,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
15 146,5
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
15 146,5
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
43 889,6
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 889,6
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
55 974,8
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
55 974,8
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 556,1
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
21 418,7
12
Көлік және коммуникация
409 059,3
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
409 059,3
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
24 707,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу

003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
8 025,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
548 219,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
25 755,4
003
Поддержка культурно-досуговой работы
333 756,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
75 085,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
9 649,0
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
58 139,6
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
2 574,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
18 513,0
015
Обеспечение сохранности историко-культурного наследия и доступа к ним
13 375,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11 372,6
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
297,0
008
Развитие объектов спорта
297,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
59 036,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
15 146,5
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
15 146,5
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
43 889,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
43 889,6
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
55 974,8
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
55 974,8
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
34 556,1
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
21 418,7
12
Транспорт и коммуникации
409 059,3
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
409 059,3
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
24 707,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 8/2 шешіміне
5-қосымша
2024 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансфертер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 21.05.2024 № 12/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Атауы
Сома
мың теңге
1
2
Барлығы
960 770,8
Ағымдағы нысаналы трансферттер
776 326,1
оның iшiнде:
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
88 259,0
Ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге

от 26 декабря 2023 года
№ 8/2
Целевые трансферты из областного бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 21.05.2024 № 12/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
960 770,8
Целевые текущие трансферты
776 326,1
в том числе:
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
88 259,0
На приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности

35 277,0
Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке, оның ішінде:
8 032,0
Кеңес әскерлерін Ауғанстаннан шығару күнін мерекелеуге Ауған соғысы ардагерлеріне біржолғы көмекке
6 277,0
басқа мемлекеттердің аумағындаевых қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
185,0
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың салдарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
277,0
басқа мемлекеттер аумағындағы жауынгерлік іс-қимыл ардагерлеріне санаторий-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеуге
1 293,0
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
22 600,0
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қамсыздандыруға
22 350,0
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобильдік жолдар және тұрғын үй инспекциясы бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
666 648,4
Сандықтау ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге
160 000,0
Сандықтау-Су ШЖҚ МКК материалдық-техникалық базасын нығайтуға
126 727,0
0-18 км аудандық маңызы бар KC-SN-1 "Новоникольское ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеуге
379 921,4
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
21 418,7
Балкашино ауылындағы жер үсті және жерасты коммуникацияларын түгендеуге
21 418,7
Дамуға арналған нысаналы трнасферттер
184 444,7
оның iшiнде:
Ауданның құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі (облыстық маңызы бар қала)
184 444,7
Каменка ауылында су құбыры желілерін салуға
80 881,0
Каменка ауылындағы су құбырының сорғы станцияларына Электрмен жабдықтаудың сыртқы желілерін салуға
75 532,0
Cу құбыры желілері мен ұңғымаларды қайта жаңартуға Белгород селосында
28 031,7
Сандықтау аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 8/2 шешіміне
6-қосымша
2024 жылға арналған ауылдық округтер мен Мәдениет ауылының бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Сандықтау аудандық мәслихатының 21.05.2024 № 12/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Атауы
Сомма
мың теңге
1
2
Барлығы
223 216,2
Ағымдағы нысаналы трансферттер
223 216,2
Аудандық бюджет қаражаты есебінен, барлығы:
62 401,2
оның ішінде:
Балкашин ауылдық округі, оның ішінде:
25 973,2
аппаратты ағымдағы ұстауға
3 727,0
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
10 215,0
ауыл ішіндегі жолдарды қысқы күтіп ұстауға
7 773,8
жол белгілерін жасау және орнату үшін
1 032,5
ауыл ішіндегі жолдарды жазғы күтіп ұстауға
3 224,9
Барақпай ауылдық округі, оның ішінде:
1 630,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 630,0
Белгород ауылдық округі, оның ішінде:

35 277,0
На социальную помощь отдельным категориям граждан, в том числе:
8 032,0
на единовременную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода советских войск из Афганистана
6 277,0
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
185,0
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС
277,0
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
1 293,0
На выплату государственной адресной социальной помощи
22 600,0
На социальное обеспечение лиц с инвалидностью
22 350,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
666 648,4
На средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Сандыктау
160 000,0
На укрепление материально-технической базы ГКП на ПХВ "Сандыктау - Су"
126 727,0
На средний ремонт автомобильной дороги районного значения KC-SN-1 "Подъезд к селу Новоникольское" км 0-18
379 921,4
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
21 418,7
На инвентаризацию надземных и подземных коммуникаций в селе Балкашино
21 418,7
Целевые трансферты на развитие
184 444,7
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
184 444,7
На строительство водопроводных сетей в селе Каменка
80 881,0
На строительство наружных сетей электроснабжения к насосным станциям водопровода в селе Каменка
75 532,0
На реконструкцию водопроводных сетей и скважин в селе Белгородское
28 031,7
Приложение 6 к решению
Сандыктауского районного маслихата
от 26 декабря 2023 года
№ 8/2
Целевые трансферты бюджетам сельских округов и села Мадениет на 2024 год
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Сандыктауского районного маслихата Акмолинской области от 21.05.2024 № 12/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма тысяч тенге
1
2
Всего
223 216,2
Целевые текущие трансферты
223 216,2
За счет средств районного бюджета, всего
62 401,2
в том числе:
Балкашинский сельский округ, в том числе:
25 973,2
на текущее содержание аппарата
3 727,0
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
10 215,0
на зимнее содержание дорог внутри-поселковых дорог
7 773,8
на изготовление и установку дорожных знаков
1 032,5
на летнее содержание внутрипоселковых дорог
3 224,9
Баракпайский сельский округ, в том числе:
1 630,0
на текущее содержание аппарата
1 630,0
Белгородский сельский округ, в том числе:

3 287,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 078,0
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
1 209,0
Бірлік ауылдық округі, оның ішінде:
1 880,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 880,0
Васильев ауылдық округі, оның ішінде:
2 132,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 132,0
Веселов ауылдық округі, оның ішінде:
1 992,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 992,0
Жамбыл ауылдық округі, оның ішінде:
3 058,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 160,0
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
898,0
Каменск ауылдық округі, оның ішінде:
4 648,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 264,0
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
3 384,0
Лесной ауылдық округі, оның ішінде:
1 879,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 879,0
Мәдениет ауылы, оның ішінде:
1 502,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 502,0
Максимов ауылдық округі, оның ішінде:
2 477,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 477,0
Ақсораң ауылдық округі, оның ішінде:
2 946,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 188,0
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
758,0
Сандықтау ауылдық округі, оның ішінде:
3 954,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
2 392,0
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
1 562,0
Широков ауылдық округі, оның ішінде:
5 043,0
аппаратты ағымдағы ұстауға
1 889,0
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
3 154,0
Облыстық бюджет қаражаты есебінен, барлығы
160 000,0
оның ішінде:
Сандықтау ауылдық округі, оның ішінде:
160 000,0
Сандықтау ауылындағы кентішілік жолдарды орташа жөндеуге
160 000,0
Республикалық бюджет қаражаты есебінен, барлығы
815,0
оның ішінде:
Балкашин ауылдық округі, оның ішінде:
9,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
9,0
Барақпай ауылдық округі, оның ішінде:
72,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
72,0
Белгород ауылдық округі, оның ішінде:
90,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
90,0
Бірлік ауылдық округі, оның ішінде:
31,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
31,0
Васильев ауылдық округі, оның ішінде:
72,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
72,0
Веселов ауылдық округі, оның ішінде:
80,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
80,0
Жамбыл ауылдық округі, оның ішінде:
69,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
69,0
Каменск ауылдық округі, оның ішінде:
63,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
63,0
Лесной ауылдық округі, оның ішінде:
10,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
10,0
Мәдениет ауылы, оның ішінде:
60,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
60,0
Максимов ауылдық округі, оның ішінде:
70,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
70,0
Ақсораң ауылдық округі, оның ішінде:
62,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
62,0
Сандықтау ауылдық округі, оның ішінде:
58,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
58,0
Широков ауылдық округі, оның ішінде:
69,0
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің, ұйымдар қызметкерлерінің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
69,0

3 287,0
на текущее содержание аппарата
2 078,0
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 209,0
Берликский сельский округ, в том числе:
1 880,0
на текущее содержание аппарата
1 880,0
Васильевский сельский округ, в том числе:
2 132,0
на текущее содержание аппарата
2 132,0
Веселовский сельский округ, в том числе:
1 992,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих
1 992,0
Жамбыльский сельский округ, в том числе:
3 058,0
на текущее содержание аппарата
2 160,0
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
898,0
Каменский сельский округ, в том числе:
4 648,0
на текущее содержание аппарата
1 264,0
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3 384,0
Лесной сельский округ, в том числе:
1 879,0
на текущее содержание аппарата
1 879,0
Максимовский сельский округ, в том числе:
2 477,0
на текущее содержание аппарата
2 477,0
село Мадениет, в том числе:
1 502,0
на текущее содержание аппарата
1 502,0
сельский округ Ақсораң, в том числе:
2 946,0
на текущее содержание аппарата
2 188,0
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
758,0
Сандыктауский сельский округ, в том числе:
3 954,0
на текущее содержание аппарата
2 392,0
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
1 562,0
Широковский сельский округ, в том числе:
5 043,0
на текущее содержание аппарата
1 889,0
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
3 154,0
За счет средств областного бюджета, всего
160 000,0
в том числе:
Сандыктауский сельский округ, в том числе:
160 000,0
На средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Сандыктау
160 000,0
За счет средств республиканского бюджета, всего
815,0
в том числе;
Балкашинский сельский округ, в том числе:
9,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
9,0
Баракпайский сельский округ, в том числе:
72,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
72,0
Белгородский сельский округ, в том числе:
90,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
90,0
Берликский сельский округ, в том числе:
31,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
31,0
Васильевский сельский округ, в том числе:
72,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
72,0
Веселовский сельский округ, в том числе:
80,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
80,0
Жамбыльский сельский округ, в том числе:
69,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
69,0
Каменский сельский округ, в том числе:
63,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
63,0
Лесной сельский округ, в том числе:
10,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
10,0
село Мадениет, в том числе:
60,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
60,0
Максимовский сельский округ, в том числе:
70,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
70,0
сельский округ Ақсораң, в том числе:
62,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
62,0
Сандыктауский сельский округ, в том числе:
58,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
58,0
Широковский сельский округ, в том числе:
69,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств гоударственного бюджета
69,0