Целиноград аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 198/37-7 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Целиноград аудандық мәслихатының 2023 жылғы 13 қазандағы № 76/11-8 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 109-бабының 5-тармағына сәйкес Целиноград аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Целиноград аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 198/37-7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177105 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 41 822 786,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 909 996,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 508 420,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 000,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 37 389 369,4 мың теңге;
2) шығындар – 41 960 982,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -24 522,5 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 158 580,5 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 183 103,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -113 672,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 113 672,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімдері – 158 580,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 725 944,7 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 681 037,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 5, 6-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Целиноград аудандық мәслихатының төрағасы Л.Конарбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Целиноград ауданының әкімі
2023 жылғы 13 қазан
Б.Оспанбеков
"Целиноград ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
2023 жылғы 13 қазан
Б.Куликенов
Целиноград аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 13 қазандағы
№ 76/11-8 шешіміне
1-қосымша
Целиноград аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 198/37-7 шешіміне
1-қосымша
2023 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома,
мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

О внесении изменений в решение Целиноградского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 198/37-7 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Целиноградского районного маслихата Акмолинской области от 13 октября 2023 года № 76/11-8
В соответствии с пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Целиноградский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Целиноградского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 198/37-7 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177105) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 41 822 786,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 909 996,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 508 420,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 37 389 369,4 тысяч тенге;
2) затраты – 41 960 982,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -24 522,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 158 580,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 183 103,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -113 672,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 113 672,9 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов –158 580,5 тысяч тенге;
погашение займов – 1 725 944,7 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 681 037,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 5, 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Целиноградского районного маслихата Л.Конарбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Целиноградского района
Б.Оспанбеков
13 октября 2023 года
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
Целиноградского района"
Б.Куликенов
13 октября 2023 года
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного
маслихата от 13 октября
2023 года № 76/11-8
Приложение 1 к решению
Целиноградского районного
маслихата от 26 декабря
2022 года № 198/37-7
Районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

363 408,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
494 259,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 657,9
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 781,3
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2 000,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
429 820,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
50 000,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
50 000,0
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
23 506,9
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 506,9
02
Қорғаныс
82 299,8
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
82 299,8
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 985,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
37 301,9
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу
және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
25 012,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
643 008,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
643 008,3
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 808,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
64 102,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
66 711,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
300,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
230 262,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 650,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
14 585,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
40 504,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары

363 408,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
494 259,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
59 657,9
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 781,3
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2 000,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
429 820,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
50 000,0
040
Развитие объектов государственных органов
50 000,0
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
23 506,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
23 506,9
02
Оборона
82 299,8
122
Аппарат акима района (города областного значения)
82 299,8
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 985,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
37 301,9
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
25 012,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
643 008,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
643 008,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
52 808,0
002
Программа занятости
64 102,0
005
Государственная адресная социальная помощь
66 711,0
006
Оказание жилищной помощи
300,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
230 262,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 650,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14 585,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
40 504,0
021
Капитальные расходы государственного органа

40 000,0
жолдарды күтіп ұстауға
244 000,0
көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға
2 461 358,0
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға
1 019 097,1
ауданның коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға
78 300,0
кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындауға
10 000,0
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы материалдық-техникалық базаны нығайтуға
128 000,0
елді мекендерді абаттандыруға және көгалдандыруға
88 992,0
коммуналдық меншік объектілерін жөндеуге
50 000,0
Талапкер ауылында спорт алаңдарын орнатуға
100 000,0
Қоянды ауылында контейнерлік алаңдарды орнатуға
17 000,0
жұмыспен қамту бағдарламасы
2 173,5
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
54 511,0
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
58 934,0
Жаңаесіл ауылындағы мәдениет үйін күрделі жөндеуге
150 130,9
аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге
19 288,1
Отаутүскен ауылында спорт алаңын орнатуға
30 000,0
Нысаналы даму трансферттер, соның ішінде:
3 679 046,3
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға
1 430 077,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
0,0
мәдениет объектілерін дамытуға
1,0
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
559 251,0
мемлекеттік органдардың объектілерін дамытуға
50 000,0
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
831 553,3
қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
381 480,0
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға
33 378,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
393 306,0
Целиноград аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 13 қазандағы
№ 76/11-8 шешіміне
4-қосымша
Целиноград аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 198/37-7 шешіміне
6-қосымша
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2023 жылға арналған нысаналы трансферттер
Атауы
Сома,
мың тенге
1
2
Барлығы, оның ішінде:
13 912 461,0
Нысаналы даму трансферттер, соның ішінде:
13 874 061,0
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға
277 517,0
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
4 276 879,0
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2 180 608,0
қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
5 290 849,0
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру

40 000,0
на содержание дорог
244 000,0
на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 461 358,0
на освещение улиц в населенных пунктах
1 019 097,1
на организацию эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности района
78 300,0
на изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
10 000,0
на укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
128 000,0
на благоустройство и озеленение населенных пунктов
88 992,0
на ремонт объектов коммунальной собственности
50 000,0
на установку спортивных площадок в селе Талапкер
100 000,0
на установку контейнерных площадок в селе Коянды
17 000,0
программа занятости
2 173,5
на выплату государственной адресной социальной помощи
54 511,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
58 934,0
на капитальный ремонт дома культуры в селе Жанаесиль
150 130,9
на разработку схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
19 288,1
на установку спортивной площадки в селе Отаутускен
30 000,0
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
3 679 046,3
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 430 077,0
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
0,0
на развитие объектов культуры
1,0
на развитие газотранспортной системы
559 251,0
на развитие объектов государственных органов
50 000,0
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
831 553,3
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
381 480,0
на развитие теплоэнергетической системы
33 378,0
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
393 306,0
Приложение 4 к решению
Целиноградского районного
маслихата от 13 октября
2023 года № 76/11-8
Приложение 6 к решению
Целиноградского районного
маслихата от 26 декабря
2022 года № 198/37-7
Целевые трансферты из Национального фонда Республики Казахстан на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего, в том числе:
13 912 461,0
Целевые трансферты на развитие, в том числе:
13 874 061,0
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
277 517,0
на развитие газотранспортной системы
4 276 879,0
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 180 608,0
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
5 290 849,0
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"