Шортанды аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-34/2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 18 тамыздағы № 8С-7/3 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-34/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 437 773,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 089 610,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 321 962,7 мың теңге;
2) шығындар – 7 573 898,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-26 328) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 51 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 78 078 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-109 797) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 109 797 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 8 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының төрайымы Г.Сәдуақасова
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 18 тамыздағы

О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 7С-34/2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 18 августа 2023 года № 8С-7/3
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 7С-34/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 437 773,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 089 610,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 321 962,7 тысяч тенге;
2) затраты – 7 573 898,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (-26 328) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 51 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 78 078 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-109 797) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 109 797 тысяч тенге.";
приложения 1, 4, 7, 8, к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Шортандинского районного маслихата Г.Садвокасова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного

10803,6
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9766,1
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1037,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
20681
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
20681
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20681
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
20681
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
301978,4
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
14713
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14713
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14713
2
Әлеуметтiк көмек
194610,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
194610,7
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
46750
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
47092,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38760,8
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
965
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
31598
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29444,4
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
92654,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
92654,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47644,7
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
350
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
7215

10803,6
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9766,1
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1037,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
20681
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
20681
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20681
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
20681
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
301978,4
1
Социальное обеспечение
14713
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14713
005
Государственная адресная социальная помощь
14713
2
Социальная помощь
194610,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
194610,7
002
Программа занятости
46750
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
47092,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38760,8
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
965
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
31598
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29444,4
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
92654,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
92654,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47644,7
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
350
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
7215

№ 8С-7/3 шешіміне
3 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С-34/2 шешіміне
7 қосымша
2023 жылға арналған облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1531148,6
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
10303
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
24520
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға

маслихата № 8С-7/3
от 18 августа 2023 года
Приложение 7 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-34/2
от 23 декабря 2022 года
Целевые трансферты из областного бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
1531148,6
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
10303
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
24520
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

18000
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
47092,5
Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1812
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
773782,6
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
105396,9
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жөндеуге
100000
жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеу
380150,9
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
276
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге

18000
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
47092,5
на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан
1812
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
773782,6
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
105396,9
на ремонт системы водоснабжения и водоотведения
100000
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
380150,9
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
276
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции

1324,8
басқа мемлекеттердің аумағында соғыс ардагерлеріне санаториялық-курорттық емделуге жұмсалған шығындарды өтеуге
3450
мәдениет ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
65039,9
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
554005,3
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
27297
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға

1324,8
на возмещение затрат на санаторно-курортное лечение ветеранам боевых действий на территории других государств
3450
на материально-техническое оснащение организациям культуры
65039,9
Целевые трансферты на развитие
554005,3
в том числе:
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
27297
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

511229
көлік инфрақұрылымын дамытуға
10205,1
елді мекендерді абаттандыруды дамытуға
5274,2
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 18 тамыздағы
№ 8С-7/3 шешіміне
4 қосымша
Шортанды аудандық
мәслихатының
2022 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 7С-34/2 шешіміне
8 қосымша
2023 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
516010,7
оның ішінде:
Андреевка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға

511229
на развитие транспортной инфраструктуры
10205,1
на развитие благоустройства населенных пунктов
5274,2
Приложение 4 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 8С-7/3
от 18 августа 2023 года
Приложение 8 к решению
Шортандинского районного
маслихата № 7С-34/2
от 23 декабря 2022 года
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2023 год
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
516010,7
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Андреевского сельского округа

1035
Новоселовка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
820
Шортанды кентінде көшелерді жарықтандыруға
12000
Жолымбет кентінде көшелерді жарықтандыруға
537
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
368,5
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
965
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
10808,5
Дамса ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
600
Шортанды кентін абаттандыруға
137739
Дамса ауылдық округін абаттандыруға
5220
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
24700
Новокубанка ауылдық округін абаттандыруға
3420
Бектау ауылдық округін абаттандыруға
5500
Бозайғыр ауылдық округін абаттандыруға
6171,5
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
1981,6
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға
100
Андреевка ауылдық округін абаттандыруға
8000
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
9203
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4191,5
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
25576,5
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
500
Новокубанка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
965
Раевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1000
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
30249,8
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
24000
Новоселовка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
21914,8
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
10000
Новокубанка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
286
Шортанды кентінде санитарияны қамтамасыз етуге
690
Дамса ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
500
Пригородный ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
800
Бозайғыр ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1728,5
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
7439,6
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
10789
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8001,4
Шортанды кенті әкімінің аппаратын ұстауға
23731,7
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
15544
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
17525,8
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
43775,4
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8587,2
Жолымбет кенті әкімінің аппаратын ұстауға
4033
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға

1035
на освещение улиц в населенных пунктах Новоселовского сельского округа
820
на освещение улиц в поселке Шортанды
12000
на освещение улиц в поселке Жолымбет
537
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
368,5
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа
965
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
10808,5
на освещение улиц в населенных пунктах Дамсинского сельского округа
600
на благоустройство поселка Шортанды
137739
на благоустройство Дамсинского сельского округа
5220
на благоустройство Пригородного сельского округа
24700
на благоустройство Новокубанского сельского округа
3420
на благоустройство сельского округа Бектау
5500
на благоустройство сельского округа Бозайгыр
6171,5
на благоустройство Раевского сельского округа
1981,6
на благоустройство Новоселовского сельского округа
100
на благоустройство Андреевского сельского округа
8000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
9203
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
4191,5
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
25576,5
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андревского сельского округа
500
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новокубанского сельского округа
965
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Раевского сельского округа
1000
на средний ремонт автомобильных дорог сельского округа Бектау
30249,8
на средний ремонт автомобильных дорог Андреевского сельского округа
24000
на средний ремонт автомобильных дорог Новоселовского сельского округа
21914,8
на средний ремонт автомобильных дорог Петровского сельского округа
10000
на обеспечение санитарии в Новокубанском сельском округе
286
на обеспечение санитарии поселка Шортанды
690
на обеспечение санитарии в Дамсинском сельском округе
500
на обеспечение санитарии в Пригородном сельском округе
800
на обеспечение санитарии в сельском округе Бозайгыр
1728,5
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
7439,6
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
10789
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
8001,4
на содержание аппарата акима поселка Шортанды
23731,7
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
15544
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
17525,8
на содержание аппарата акима Дамсинского сельского округа
43775,4
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
8587,2
на содержание аппарата акима поселка Жолымбет
4033
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа

8895,4
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
3192
Бектау ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
1957
Раевка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
478
Шортанды кентінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
2056
Бозайғыр ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
2825
Дамса ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
746
Новокубанка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
965
Жолымбет кентінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
3453
Андреевка ауылдық округінің мұқтаж азаматтарына үйде әлеуметтік көмек көрсетуге
445

8895,4
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
3192
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому сельского округа Бектау
1957
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Раевского сельского округа
478
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому поселка Шортанды
2056
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому сельского округа Бозайгыр
2825
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Дамсинского сельского округа
746
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Новокубанского сельского округа
965
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому поселка Жолымбет
3453
на оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому Андреевского сельского округа
445