Шортанды аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-34/2 "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 6 желтоқсандағы № 8С-12/2 шешімі
Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 7С-34/2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 324 071,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 087 819,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 990,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 17 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 208 261,7 мың теңге;
2) шығындар – 7 460 196,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – (-2 806,4) мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 77 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 80 431,4 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-133 318,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 133 318,6 мың теңге.";
4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 77 625 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.";
5 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеуге 80 431,4 мың теңге сомасында есепке алынсын.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу 75,5 мың теңге сомасында есепке алынсын.";
7 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шортанды аудандық мәслихатының төрайымы Г.Сәдуақасова
Шортанды аудандық
мәслихатының
2023 жылғы 6 желтоқсандағы

О внесении изменений в решение Шортандинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 7С-34/2 "О районном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 6 декабря 2023 года № 8С-12/2
Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата "О районном бюджете на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 7С-34/2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 324 071,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 087 819,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 990,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 17 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 208 261,7 тысяч тенге;
2) затраты – 7 460 196,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – (-2 806,4) тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 77 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 80 431,4 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-133 318,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 133 318,6 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2023 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 77 625 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2023 год погашение основного долга по бюджетным кредитам, выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 80 431,4 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2023 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 75,5 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 0 тысяч тенге.";
приложения 1, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Шортандинского районного маслихата Г.Садвокасова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного

1037,5
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
17898,3
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
17898,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
17898,3
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
17898,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
318681,7
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10714,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10714,7
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10714,7
2
Әлеуметтiк көмек
212146,1
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
212146,1
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
46750
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
47868,8
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
37967,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
756
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
42538
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
29444,4
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
6821,6
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
95820,9
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
95820,9
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47333,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
350
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12779,2
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
23334,6
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
12023,9
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1688707,7
1
Тұрғын үй шаруашылығы

1037,5
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
17898,3
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
17898,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
17898,3
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
17898,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
318681,7
1
Социальное обеспечение
10714,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10714,7
005
Государственная адресная социальная помощь
10714,7
2
Социальная помощь
212146,1
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
212146,1
002
Программа занятости
46750
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
47868,8
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
37967,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
756
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
42538
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
29444,4
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
6821,6
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
95820,9
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
95820,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
47333,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
350
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
12779,2
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23334,6
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
12023,9
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1688707,7
1
Жилищное хозяйство

1504157,6
оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
8084,6
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
23334,6
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
25094,4
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерді төлеуге
47868,8
Ауғанстан Демократиялық Республикасынан Кеңес әскерлерінің шектеулі контингентінің шығарылған күнін мерекелеуге Ауған соғысының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1812
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
707217,3
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
115162,2
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін жөндеуге
93998,7
жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
408122,7
басқа мемлекеттер аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлеріне біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
276
Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға біржолғы әлеуметтік көмек төлеуге
1324,8
мәдениет ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға
65039,9
халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыруға
6821,6
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
479853,3
оның ішінде:
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға
26956,7
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
438965,1
көлік инфрақұрылымын дамытуға
9184,7
елді мекендерді абаттандыруды дамытуға
4746,8

1504157,6
в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи
8084,6
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
23334,6
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
25094,4
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
47868,8
на единовременную социальную помощь ветеранам Афганской войны к празднованию Дня вывода ограниченного контингента советских войск из Демократической Республики Афганистан
1812
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
707217,3
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
115162,2
на ремонт системы водоснабжения и водоотведения
93998,7
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
408122,7
на выплату единовременной социальной помощи ветеранам боевых действий на территории других государств
276
на выплату единовременной социальной помощи лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции
1324,8
на материально-техническое оснащение организациям культуры
65039,9
на реализацию мероприятий по социальной защите населения
6821,6
Целевые трансферты на развитие
479853,3
в том числе:
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
26956,7
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
438965,1
на развитие транспортной инфраструктуры
9184,7
на развитие благоустройства населенных пунктов
4746,8