2024-2026 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 8С-14/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 2-7 тармағына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Шортанды кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 261 861 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 127 822,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 815,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 132 223 мың теңге;
2) шығындар – 281 861,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-20 000,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 000,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2024 № 8С-23/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2024 № 8С-26/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2024 № 8С-28/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Жолымбет кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 77 191 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 59 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 17 891 мың теңге;
2) шығындар – 86 691 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-9 500) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 500 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2024 № 8С-23/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2024 № 8С-28/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Дамса ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

О бюджетах поселков, сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2023 года № 8С-14/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Шортанды на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 261 861 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 127 822,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 815,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 132 223 тысяч тенге;
2) затраты – 281 861,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-20 000,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 000,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 28.11.2024 № 8С-28/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет поселка Жолымбет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 191 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 59 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 891 тысяч тенге;
2) затраты – 86 691 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-9 500) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 28.11.2024 № 8С-28/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет Дамсинского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

11. 2024-2026 жылдарға арналған Новоселовка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 790 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 288 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20 301 мың теңге;
2) шығындар – 31 748 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 1 958) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 958 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2024 № 8С-23/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2024 № 8С-26/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.11.2024 № 8С-28/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2024 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 137 500 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдері есепке алынсын, оның ішінде:
Шортанды кенті – 17 000 мың теңге;
Дамса ауылдық округі – 15 000 мың теңге;
Новокубанка ауылдық округі – 15 000 мың теңге;
Бектау ауылдық округі – 19 000 мың теңге;
Бозайғыр ауылдық округі – 4 500 мың теңге;
Петровка ауылдық округі – 10 000 мың теңге;
Андреевка ауылдық округі – 12 000 мың теңге;
Раевка ауылдық округі – 16 000 мың теңге;
Пригородный ауылдық округі – 18 000 мың теңге;
Новоселовка ауылдық округі – 11 000 мың теңге.
13. 2024 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 34 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.

11. Утвердить бюджет Новоселовского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 790 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 201 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 288 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 301 тысяч тенге;
2) затраты – 31 748 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1 958) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 958 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 28.11.2024 № 8С-28/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Учесть объемы бюджетных субвенций на 2024 год, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов в сумме 137 500 тысяч тенге, в том числе:
поселок Шортанды – 17 000 тысяч тенге;
Дамсинский сельский округ – 15 000 тысяч тенге;
Новокубанский сельский округ – 15 000 тысяч тенге;
сельский округ Бектау – 19 000 тысяч тенге;
сельский округ Бозайгыр – 4 500 тысяч тенге;
Петровский сельский округ – 10 000 тысяч тенге;
Андреевский сельский округ – 12 000 тысяч тенге;
Раевский сельский округ – 16 000 тысяч тенге;
Пригородный сельский округ – 18 000 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 11 000 тысяч тенге.
13. Учесть в бюджетах поселков, сельских округов на 2024 год целевые трансферты из республиканского бюджета, согласно приложению 34.

№ 8С-14/2 шешіміне
35 қосымша
2024 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер
Ескерту. 35-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 28.11.2024 № 8С-28/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
573731,3
оның ішінде:
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға

маслихата № 8С-14/2
от 26 декабря 2023 года
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 35 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 28.11.2024 № 8С-28/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
573731,3
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа

1335,8
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
32014,6
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
2412,7
Шортанды кентінде көшелерді жарықтандыруға
16947,7
Шортанды кентін абаттандыруға
58947,9
Жолымбет кентін абаттандыруға
15741
Новокубанка ауылдық округін абаттандыруға
2292,3
Бозайғыр ауылдық округін абаттандыруға
36465,6
Бектау ауылдық округін абаттандыруға
6697,4
Петровка ауылдық округін абаттандыруға
2603
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
4634
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға
5016
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
6890
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
26170,6
Жолымбет кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
896
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
22400
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4997
Новокубанка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
400
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2490
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1997,4
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1499,9
Дамса ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
500
Раевка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1500
Шортанды кентін санитарияны қамтамасыз етуге
5980,8
Новокубанка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
784
Петровка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1232
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8571
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8806
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
9361
Шортанды кенті әкімінің аппаратын ұстауға
7143
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
13360
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
11950,7
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
5800
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
4279
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
7728
Жолымбет кенті әкімінің аппаратын ұстауға
1249
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
1450
Новокубанка ауылдық округінің күрделі шығыстарына
4999
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
53805,2
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
112383,7
Дамса ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге

1335,8
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
32014,6
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
2412,7
на освещение улиц в поселке Шортанды
16947,7
на благоустройство поселка Шортанды
58947,9
на благоустройство поселка Жолымбет
15741
на благоустройство Новокубанского сельского округа
2292,3
на благоустройство сельского округа Бозайгыр
36465,6
на благоустройство сельского округа Бектау
6697,4
на благоустройство Петровского сельского округа
2603
на благоустройство Раевского сельского округа
4634
на благоустройство Новоселовского сельского округа
5016
на благоустройство Пригородного сельского округа
6890
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
26170,6
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Жолымбет
896
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
22400
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андреевского сельского округа
4997
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новокубанского сельского округа
400
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Петровского сельского округа
2490
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бектау
1997,4
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
1499,9
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Дамсинского сельского округа
500
на обеспечение санитарии в Раевском сельском округе
1500
на обеспечение санитарии поселка Шортанды
5980,8
на обеспечение санитарии в Новокубанском сельском округе
784
на обеспечение санитарии в Петровском сельском округе
1232
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
8571
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
8806
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
9361
на содержание аппарата акима поселка Шортанды
7143
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
13360
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
11950,7
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
5800
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа
4279
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
7728
на содержание аппарата акима поселка Жолымбет
1249
на содержание аппарата акима Дамсинского сельского округа
1450
на капитальные расходы Новокубанского сельского округа
4999
на средний ремонт автомобильных дорог сельского округа Бектау
53805,2
на средний ремонт автомобильных дорог Петровского сельского округа
112383,7
на средний ремонт автомобильных дорог Дамсинского сельского округа