2024-2026 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 8С-14/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 2-7 тармағына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Шортанды кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 268 876,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 127 822,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 815,6 мың теңге;
трансферттер түсімі – 139 238,8 мың теңге;
2) шығындар – 288 877,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-20 000,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 000,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2024 № 8С-23/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2024 № 8С-26/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Жолымбет кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 77 963 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 59 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 18 663 мың теңге;
2) шығындар – 87 463 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-9 500) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 500 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2024 № 8С-23/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Дамса ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 124 545 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 43 691 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 900 мың тенге;

О бюджетах поселков, сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2023 года № 8С-14/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Шортанды на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 268 876,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 127 822,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 815,6 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 139 238,8 тысяч тенге;
2) затраты – 288 877,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-20 000,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 000,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2024 № 8С-26/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет поселка Жолымбет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 77 963 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 59 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 663 тысяч тенге;
2) затраты – 87 463 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-9 500) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 11.09.2024 № 8С-23/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет Дамсинского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 124 545 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 43 691 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 900 тысяч тенге;

9. 2024-2026 жылдарға арналған Раевка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 25, 26 және 27 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 36 362 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 177 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 155 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 400 мың теңге;
трансферттер түсімі – 31 630 мың теңге;
2) шығындар – 37 862,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1 500,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 500,2 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2024 № 8С-23/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі);08.11.2024 № 8С-26/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2024-2026 жылдарға арналған Пригородный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69 405,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 491,2 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 80 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 610,4 мың теңге;
трансферттер түсімі – 60 224,3 мың теңге;
2) шығындар – 73 437 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-4 031,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 031,1 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2024 № 8С-23/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2024 № 8С-26/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2024-2026 жылдарға арналған Новоселовка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 29 877 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 288 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20 388 мың теңге;
2) шығындар – 31 835 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;

9. Утвердить бюджет Раевского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 36 362 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 177 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 155 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 31 630 тысяч тенге;
2) затраты – 37 862,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1 500,2) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 500,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2024 № 8С-26/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Утвердить бюджет Пригородного сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 405,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 491,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 610,4 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 60 224,3 тысяч тенге;
2) затраты – 73 437 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-4 031,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 031,1тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2024 № 8С-26/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Утвердить бюджет Новоселовского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 29 877 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8 201 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 288 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 388 тысяч тенге;
2) затраты – 31 835 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 1 958) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 958 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.09.2024 № 8С-23/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.11.2024 № 8С-26/2 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. 2024 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 137 500 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдері есепке алынсын, оның ішінде:
Шортанды кенті – 17 000 мың теңге;
Дамса ауылдық округі – 15 000 мың теңге;
Новокубанка ауылдық округі – 15 000 мың теңге;
Бектау ауылдық округі – 19 000 мың теңге;
Бозайғыр ауылдық округі – 4 500 мың теңге;
Петровка ауылдық округі – 10 000 мың теңге;
Андреевка ауылдық округі – 12 000 мың теңге;
Раевка ауылдық округі – 16 000 мың теңге;
Пригородный ауылдық округі – 18 000 мың теңге;
Новоселовка ауылдық округі – 11 000 мың теңге.
13. 2024 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 34 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.

5) дефицит (профицит) бюджета – (-1 958) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 958 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 08.11.2024 № 8С-26/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Учесть объемы бюджетных субвенций на 2024 год, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов в сумме 137 500 тысяч тенге, в том числе:
поселок Шортанды – 17 000 тысяч тенге;
Дамсинский сельский округ – 15 000 тысяч тенге;
Новокубанский сельский округ – 15 000 тысяч тенге;
сельский округ Бектау – 19 000 тысяч тенге;
сельский округ Бозайгыр – 4 500 тысяч тенге;
Петровский сельский округ – 10 000 тысяч тенге;
Андреевский сельский округ – 12 000 тысяч тенге;
Раевский сельский округ – 16 000 тысяч тенге;
Пригородный сельский округ – 18 000 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 11 000 тысяч тенге.
13. Учесть в бюджетах поселков, сельских округов на 2024 год целевые трансферты из республиканского бюджета, согласно приложению 34.

№ 8С-14/2 шешіміне
35 қосымша
2024 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер
Ескерту. 35-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 11.09.2024 № 8С-23/2 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
612797,4
оның ішінде:
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға

маслихата № 8С-14/2
от 26 декабря 2023 года
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 35 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 11.09.2024 № 8С-23/2 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
612797,4
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа

2234,8
Бозайғыр ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
32014,6
Пригородный ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға
2500
Шортанды кентінде көшелерді жарықтандыруға
22270
Шортанды кентін абаттандыруға
59448
Жолымбет кентін абаттандыруға
15741
Новокубанка ауылдық округін абаттандыруға
2292,3
Бозайғыр ауылдық округін абаттандыруға
48470
Бектау ауылдық округін абаттандыруға
6970
Петровка ауылдық округін абаттандыруға
2940
Раевка ауылдық округін абаттандыруға
4747
Новоселовка ауылдық округін абаттандыруға
5016
Пригородный ауылдық округін абаттандыруға
8854,3
Андреевка ауылдық округін абаттандыруға
2336,8
Шортанды кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
26172
Жолымбет кентінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1500
Пригородный ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
22278
Андреевка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
4997
Новокубанка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1319,9
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
5690
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Бозайғыр ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
2000
Дамса ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
1000
Раевка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1500
Шортанды кентін санитарияны қамтамасыз етуге
5980,8
Новокубанка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1000
Петровка ауылдық округінде санитарияны қамтамасыз етуге
1232
Пригородный ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
8571
Бектау ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
11728
Раевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
9381
Шортанды кенті әкімінің аппаратын ұстауға
8335
Петровка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
13360
Бозайғыр ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
12050,7
Новокубанка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
6102
Новоселовка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
4366
Андреевка ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
7728
Жолымбет кенті әкімінің аппаратын ұстауға
1417
Дамса ауылдық округі әкімінің аппаратын ұстауға
950
Новокубанка ауылдық округінің күрделі шығыстарына
4999
Бектау ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
53805,2
Петровка ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге
117500
Дамса ауылдық округінің автомобиль жолдарын орташа жөндеуге

2234,8
на освещение улиц в населенных пунктах сельского округа Бозайгыр
32014,6
на освещение улиц в населенных пунктах Пригородного сельского округа
2500
на освещение улиц в поселке Шортанды
22270
на благоустройство поселка Шортанды
59448
на благоустройство поселка Жолымбет
15741
на благоустройство Новокубанского сельского округа
2292,3
на благоустройство сельского округа Бозайгыр
48470
на благоустройство сельского округа Бектау
6970
на благоустройство Петровского сельского округа
2940
на благоустройство Раевского сельского округа
4747
на благоустройство Новоселовского сельского округа
5016
на благоустройство Пригородного сельского округа
8854,3
на благоустройство Андреевского сельского округа
2336,8
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Шортанды
26172
на обеспечение функционирования автомобильных дорог поселка Жолымбет
1500
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Пригородного сельского округа
22278
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Андреевского сельского округа
4997
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Новокубанского сельского округа
1319,9
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Петровского сельского округа
5690
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бектау
2000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог сельского округа Бозайгыр
2000
на обеспечение функционирования автомобильных дорог Дамсинского сельского округа
1000
на обеспечение санитарии в Раевском сельском округе
1500
на обеспечение санитарии поселка Шортанды
5980,8
на обеспечение санитарии в Новокубанском сельском округе
1000
на обеспечение санитарии в Петровском сельском округе
1232
на содержание аппарата акима Пригородного сельского округа
8571
на содержание аппарата акима сельского округа Бектау
11728
на содержание аппарата акима Раевского сельского округа
9381
на содержание аппарата акима поселка Шортанды
8335
на содержание аппарата акима Петровского сельского округа
13360
на содержание аппарата акима сельского округа Бозайгыр
12050,7
на содержание аппарата акима Новокубанского сельского округа
6102
на содержание аппарата акима Новоселовского сельского округа
4366
на содержание аппарата акима Андреевского сельского округа
7728
на содержание аппарата акима поселка Жолымбет
1417
на содержание аппарата акима Дамсинского сельского округа
950
на капитальные расходы Новокубанского сельского округа
4999
на средний ремонт дорог сельского округа Бектау
53805,2
на средний ремонт дорог Петровского сельского округа
117500
на средний ремонт дорог Дамсинского сельского округа