2024-2026 жылдарға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттері туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 8С-14/2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабының 2-7 тармағына сәйкес, Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Шортанды кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 276 473,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 69 838 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 200 635,5 мың теңге;
2) шығындар – 296 474 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-20 000,5) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 20 000,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024-2026 жылдарға арналған Жолымбет кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 79 486 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 59 300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20 186 мың теңге;
2) шығындар – 88 986 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-9 500) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 9 500 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2024-2026 жылдарға арналған Дамса ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 122 045 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 41 191 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 900 мың тенге;
трансферттер түсімі – 76 954 мың теңге;
2) шығындар – 184 568,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;

О бюджетах поселков, сельских округов на 2024-2026 годы
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 26 декабря 2023 года № 8С-14/2.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с пунктом 2-7 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Шортанды на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 276 473,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 69 838 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 200 635,5 тысяч тенге;
2) затраты – 296 474 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-20 000,5) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 20 000,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.05.2024 № 8С-20/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет поселка Жолымбет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 79 486 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 59 300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 186 тысяч тенге;
2) затраты – 88 986 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-9 500) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.05.2024 № 8С-20/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет Дамсинского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 122 045 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 41 191 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 900 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 76 954 тысяч тенге;
2) затраты – 184 568,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-1 500,2) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 500,2 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2024-2026 жылдарға арналған Пригородный ауылдық округінің бюджеті тиісінше 28, 29 және 30 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 69 737,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 624 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 80 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 838,1 мың теңге;
трансферттер түсімі – 63 195,4 мың теңге;
2) шығындар – 73 768,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-4 031,1) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 031,1 мың теңге.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2024-2026 жылдарға арналған Новоселовка ауылдық округінің бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 30 395 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 489 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 20 906 мың теңге;
2) шығындар – 32 353 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (- 1 958) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 958 мың теңге.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2024 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін 137 500 мың теңге сомасындағы бюджеттік субвенциялар көлемдері есепке алынсын, оның ішінде:
Шортанды кенті – 17 000 мың теңге;
Дамса ауылдық округі – 15 000 мың теңге;
Новокубанка ауылдық округі – 15 000 мың теңге;
Бектау ауылдық округі – 19 000 мың теңге;
Бозайғыр ауылдық округі – 4 500 мың теңге;
Петровка ауылдық округі – 10 000 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – (-1 500,2) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 500,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.05.2024 № 8С-20/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Утвердить бюджет Пригородного сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 69 737,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 624 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 80 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 838,1 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 195,4 тысяч тенге;
2) затраты – 73 768,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-4 031,1) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 031,1тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.05.2024 № 8С-20/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
11. Утвердить бюджет Новоселовского сельского округа на 2024-2026 годы, согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 30 395 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 489 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20 906 тысяч тенге;
2) затраты – 32 353 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-1 958) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 958 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.05.2024 № 8С-20/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
12. Учесть объемы бюджетных субвенций на 2024 год, передаваемых из районного бюджета бюджетам поселков, сельских округов в сумме 137 500 тысяч тенге, в том числе:
поселок Шортанды – 17 000 тысяч тенге;
Дамсинский сельский округ – 15 000 тысяч тенге;
Новокубанский сельский округ – 15 000 тысяч тенге;
сельский округ Бектау – 19 000 тысяч тенге;
сельский округ Бозайгыр – 4 500 тысяч тенге;
Петровский сельский округ – 10 000 тысяч тенге;

Андреевка ауылдық округі – 12 000 мың теңге;
Раевка ауылдық округі – 16 000 мың теңге;
Пригородный ауылдық округі – 18 000 мың теңге;
Новоселовка ауылдық округі – 11 000 мың теңге.
13. 2024 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінде республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 34 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.
14. 2024 жылға арналған кенттердің, ауылдық округтердің бюджеттерінде жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер 35 қосымшаға сәйкес есепке алынсын.

Андреевский сельский округ – 12 000 тысяч тенге;
Раевский сельский округ – 16 000 тысяч тенге;
Пригородный сельский округ – 18 000 тысяч тенге;
Новоселовский сельский округ – 11 000 тысяч тенге.
13. Учесть в бюджетах поселков, сельских округов на 2024 год целевые трансферты из республиканского бюджета, согласно приложению 34.
14. Учесть в бюджетах поселков, сельских округов на 2024 год целевые трансферты за счет средств местного бюджета, согласно приложению 35.

№ 8С-14/2 шешіміне
35 қосымша
2024 жылға арналған жергілікті бюджет қаражаты есебінен нысаналы трансферттер
Ескерту. 35-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.05.2024 № 8С-20/4 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
Ағымдағы нысаналы трансферттер
686366,9
оның ішінде:
Новокубанка ауылдық округінің елді мекендерінде көшелерді жарықтандыруға

маслихата № 8С-14/2
от 26 декабря 2023 года
Целевые трансферты за счет средств местного бюджета на 2024 год
Сноска. Приложение 35 - в редакции решения Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.05.2024 № 8С-20/4 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Целевые текущие трансферты
686366,9
в том числе:
на освещение улиц в населенных пунктах Новокубанского сельского округа