2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 8С-12/1 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет, тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20585682,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6942626,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 64834,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1354013,3 мың тенге;
трансферттер түсімдері – 12224208,9 мың теңге;
2) шығындар – 22903984,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -4649,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 87432,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 92081,5 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 641645,8 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 641645,8 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2955298,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 2955298,3 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 09.10.2024 № 8С-22/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетке және Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері мынадай мөлшерде ескерілді:
1) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетке ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша – 50 %;
2) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетке төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
3) аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджетке әлеуметтік салық бойынша – 100 %;
4) Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан алынатын жеке табыс салығы бойынша - 100 %.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 409984,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлар қарастырылғаны ескерілсін, соның ішінде: 380000,0 мың теңге сомасында Щучинск қаласының бюджетінен және 29984,0 мың теңге Бурабай кентінің бюджетінен.

О районном бюджете на 2024–2026 годы
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2023 года № 8С-12/1.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 20585682,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6942626,2 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 64834,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1354013,3 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12224208,9 тысяч тенге;
2) затраты – 22903984,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -4649,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 87432,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 92081,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 641645,8 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 641645,8 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2955298,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2955298,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 09.10.2024 № 8С-22/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учтены нормативы распределения доходов в районный (городов областного значения) бюджет и бюджеты города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в районный (городов областного значения) бюджет – 50 %;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в районный (городов областного значения) бюджет – 100 %;
3) по социальному налогу в районный (городов областного значения) бюджет – 100 %;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты в бюджеты города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов – 100 %.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены бюджетные изъятия в сумме 409984,0 тысяч тенге, в том числе: из бюджета города Щучинска в сумме 380000,0 тысяч тенге и из бюджета поселка Бурабай в сумме 29984,0 тысяч тенге.

4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 196384,0 мың теңге сомасында аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Абылайхан ауылдық округіне 21754,0 мың теңге;
Веденов ауылдық округіне 25562,0 мың теңге;
Зеленобор ауылдық округіне 18229,0 мың теңге;
Златополье ауылдық округіне 24903,0 мың теңге;
Қатаркөл ауылдық округіне 16055,0 мың теңге;
Кенесары ауылдық округіне 18301,0 мың теңге;
Атамекен ауылдық округіне 24050,0 мың теңге;
Ұрымқай ауылдық округіне 21509,0 мың теңге;
Успеноюрьев ауылдық округіне 26021,0 мың теңге.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджет кірістерінің құрамында республикалық және облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне 5-қосымшаға сәйкес нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерiлсiн.
Нысаналы трансферттердің көрсетiлген сомаларын бөлу аудан әкiмдiгiнің қаулысымен анықталады.
7. 2024 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 109600,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 872680,0 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
8-1. 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап аудан бюджетінен қаржыландырылатын ұйымдардың жүргізушілеріне лауазымдық жалақысының 100 %-на дейінгі мөлшерде ынталандырушы үстемеақылар қарастырылсын.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, в сумме 196384,0 тысяч тенге, в том числе:
Абылайханскому сельскому округу 21754,0 тысяч тенге;
Веденовскому сельскому округу 25562,0 тысяч тенге;
Зеленоборскому сельскому округу 18229,0 тысяч тенге;
Златопольскому сельскому округу 24903,0 тысяч тенге;
Катаркольскому сельскому округу 16055,0 тысяч тенге;
Кенесаринскому сельскому округу 18301,0 тысяч тенге;
сельскому округу Атамекен 24050,0 тысяч тенге;
Урумкайскому сельскому округу 21509,0 тысяч тенге;
Успеноюрьевскому сельскому округу 26021,0 тысяч тенге.
5. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2024 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного и республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
6. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2024 год предусмотрены целевые трансферты бюджетам города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата района.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 109600,0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом в сумме 872680,0 тысяч тенге.
8-1. Предусмотреть стимулирующие надбавки к должностным окладам водителей организаций, финансируемых из бюджета района в размере 100 % от должностного оклада с 1 января 2024 года.

Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 8С-15/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8-2. 2024 жылдың 1 сәуірінен бастап аудандық бюджеттен қаржыландырылатын Бурабай ауданының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі жанындағы "Тілдерді оқыту орталығы" КММ-нің, "Бурабай ауданының ішкі саясат және дін істері бөлімі жанындағы "Жастар ресурстық орталығы" КММ-нің басшылары мен мамандарының лауазымдық жалақыларына лауазымдық жалақының 50 % мөлшерінде ынталандырушы үстемеақылар қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 8-2-тармақпен толықтырылды - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 27.03.2024 № 8С-15/3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 27.03.2024 № 8С-15 /3 (вводится в действие с 01.01.2024).
8-2. Предусмотреть стимулирующие надбавки к должностным окладам руководителей и специалистов КГУ "Центр обучения языкам" при отделе культуры, развития языков, физической культуры и спорта Бурабайского района", КГУ "Молодежный ресурсный центр" при отделе внутренней политики и по делам религий Бурабайского района", финансируемых из районного бюджета в размере 50 % от должностного оклада с 1 апреля 2024 года.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 27.03.2024 № 8С-15 /3 (вводится в действие с 01.01.2024).

9. Бурабай ауданының азаматтық қызметшілері болып табылатын және ауылдық жерлерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға қалалық жағдайларда осы қызмет түрлерімен айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер қарастырылсын.
10. Осы шешiм 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Бурабай аудандық мәслихатының төрағасы М.Нұрпанова
Бурабай аудандық
мәслихатының

9. Предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимися гражданскими служащими и работающими в сельской местности Бурабайского района, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Бурабайского районного маслихата М.Нурпанова
Приложение 1 к решению
Бурабайского районного маслихата

22605,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
24352,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
21899,5
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21899,5
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
21899,5
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1142326,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1112326,7
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83598,1
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
60716,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
47,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
248628,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2437,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
528,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
251083,0
017
Абилитация және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
147036,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2314,8
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
198825,8
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
101336,5
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
15776,0
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
30000,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
30000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
9837995,2
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7368772,8
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
641875,4
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
316695,3
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
1733980,6
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

22605,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
24352,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
21899,5
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21899,5
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21899,5
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1142326,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1112326,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
83598,1
005
Государственная адресная социальная помощь
60716,0
006
Оказание жилищной помощи
47,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
248628,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2437,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
528,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
251083,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
147036,0
021
Капитальные расходы государственного органа
2314,8
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
198825,8
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
101336,5
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
15776,0
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
30000,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
30000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9837995,2
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7368772,8
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
641875,4
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
316695,3
005
Развитие коммунального хозяйства
1733980,6
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

45041,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
45041,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
163473,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
163473,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
75549,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70711,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
4838,0
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
30135,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28497,0
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1638,0
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, өнеркәсіп және туризм бөлімі
29800,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29800,0
02
Қорғаныс
42096,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
42096,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
22171,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
15173,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4752,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
14297,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14297,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
14297,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
594290,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
594290,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
80291,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
22840,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
903,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
74589,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету

45041,0
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
45041,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
163473,0
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
163473,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
75549,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
70711,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
4838,0
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
30135,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
28497,0
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1638,0
493
Отдел предпринимательства, промышленности и туризма района (города областного значения)
29800,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности и туризма
29800,0
02
Оборона
42096,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
42096,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
22171,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
15173,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4752,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
14297,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14297,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
14297,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
594290,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
594290,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
80291,0
005
Государственная адресная социальная помощь
22840,0
006
Оказание жилищной помощи
903,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
74589,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому

2697,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
576,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
254499,0
017
Абилитация және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
127486,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15730,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
14679,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1819696,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1251598,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
150000,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
601598,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
200000,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
300000,0
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
568098,0
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
105339,0
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
1691,0
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
15221,0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
415627,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
30220,0
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1159938,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
523429,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26402,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
265243,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
180856,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
35685,0
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
10018,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5225,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

2697,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
576,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
254499,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
127486,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15730,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
14679,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1819696,0
467
Отдел строительства инспекции района (города областного значения)
1251598,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
150000,0
005
Развитие коммунального хозяйства
601598,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
200000,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
300000,0
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
568098,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
105339,0
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
1691,0
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
15221,0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
415627,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
30220,0
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1159938,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
523429,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
26402,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
265243,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
180856,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
35685,0
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
10018,0
032
Капитальные расходы подведомственных учреждений и организаций
5225,0
467
Отдел строительства инспекции района (города областного значения)

151041,0
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
25090,3
ауылдық жерде тұратын педагогтер үшін отын сатып алуға және коммуналдық қызметтерге ақы төлеуге
39929,0
отбасыларды қолдау орталықтарын құруға және күтіп-ұстауға
15776,0
Қазақстан Республикасында мүгедек адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
33382,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
423309,0
мәдениет объектілерін жөндеуге
423309,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2954624,5
жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге және автомобиль жолдарын жөндеуге
2735838,2
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
218786,3
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
324713,5
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласында материалдық-техникалық базасын нығайтуға
293213,5
Бурабай ауданында санитарлық-гигиеналық тораптарды орнатуға
31500,0
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытуға
0,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
695367,7
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін тұрғын үй коммуналдық тұрғын үй қорын сатып алуға
522934,7
Халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін және (немесе) пәтерлерін сатып алуға, сатып алуға (үлестік қатысу объектілерінде тұрғын үйді және (немесе) пәтерлерді сатып алуға, сатып алуға) облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
172433,0
Дамуға нысаналы трансферттер
6932537,3
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6030330,7
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта салуға
30709,0
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
629201,5
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
2382226,0
мәдениет және демалыс объектілерін дамытуға
1000000,0
коммуналдық шаруашылықты дамытуға
1988194,2
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
466860,5
көлік инфрақұрылымын дамытуға
466860,5
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
435346,1
коммуналдық шаруашылықты дамытуға
435346,1
Бюджеттік кредиттер
963417,0
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
87432,0
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
87432,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
Облыстың жергілікті атқарушы органдары шығаратын мемлекеттік бағалы қағаздар шығарудан түсетін түсімдердің сомаларын тұрғын үй құрылысын және (немесе) тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу объектілерінде тұрғын үй және (немесе) пәтер сатып алуды қаржыландыру үшін ішкі нарықта айналысқа жіберу үшін бөлу
875985,0
Тұрғын үйді және (немесе) пәтерлерді сатып алу, сатып алу үшін облыстық бюджеттен бюджеттік кредиттердің сомаларын бөлу
875985,0
Бурабай аудандық
мәслихатының

151041,0
социальная помощь отдельным категориям граждан
25090,3
на приобретение топлива и оплату коммунальных услуг для педагогов, проживающих в сельской местности
39929,0
на создание и содержание центров по поддержке семей
15776,0
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
33382,0
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
423309,0
на ремонт объектов культуры
423309,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2954624,5
на разработку проектно-сметной документации и ремонт автомобильных дорог
2735838,2
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
218786,3
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
324713,5
На укрепление материально-технической базы в сфере жилищно-коммунального хозяйства
293213,5
На установку санитарно-гигиенических узлов в Бурабайском районе
31500,0
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
0,0
Отдел строительства района (города областного значения)
695367,7
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
522934,7
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам на приобретение, выкуп жилья и (или) квартир жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения (приобретение, выкуп жилья и (или) квартир в объектах долевого участия)
172433,0
Целевые трансферты на развитие
6932537,3
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
6030330,7
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
30709,0
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
629201,5
на развитие систем водоснабжения и водоотведения
2382226,0
на развитие объектов культуры и отдыха
1000000,0
на развитие коммунального хозяйства
1988194,2
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
466860,5
на развитие транспортной инфраструктуры
466860,5
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
435346,1
на развитие коммунального хозяйства
435346,1
Бюджетные кредиты
963417,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
87432,0
для реализации мер социальной поддержки специалистов
87432,0
Отдел строительства района (города областного значения)
875985,0
Распределение сумм поступлений от выпуска государственных ценных бумаг, выпускаемых местными исполнительными органами области, для обращения на внутреннем рынке для финансирования строительства жилья и (или) приобретения, выкупа жилья и (или) квартир в объектах долевого участия в жилищном строительстве
875985,0
Распределение сумм бюджетных кредитов из областного бюджета для приобретения, выкупа жилья и (или) квартир
0,0
Приложение 5 к решению
Бурабайского районного маслихата

2023 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 8С-12/1 шешіміне
5-қосымша
2024 жылға арналған Щучинск қаласының, Бурабай кентінің және ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 09.10.2024 № 8С-22/1 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, барлығы
Республикалық бюджеттен трансферт тер есебінен
Облыстық бюджеттен трансферттер есебінен
Аудандық бюджет қаражаты есебінен
1
2
3
4
5
Барлығы
539685,0
943,0
250286,3
288455,7
Төмен тұрған бюджеттерге нысаналы ағымдағы трансферттер
539685,0
943,0
250286,3
288455,7
оның ішінде:
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
68315,3
587,0
67728,3
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
587,0
587,0
Щучинск қаласы, Кенесары ауылдық округі, Қатаркөл ауылдық округі, Абылайхан ауылдық округі әкімдерінің аппараттарына
67728,3
67728,3
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
11039,0
356,0
10683,0
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
356,0
356,0
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдар қызметкерлерінің лауазымдық айлықақыларына ынталандырушы үстемеақылар
10683,0
10683,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
233154,2
218786,3
14367,9
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға:
218786,3
218786,3
Веденов ауылдық округіне су тасқынына қарсы іс-шараларға (қар шығару)
1000,0
1000,0
"Веденов ауылының Бережная, Космическая, Бережная-Комическая-Целинная көшелерінің тұйық көшелеріндегі жолдарды орташа жөндеуге" ведомстволық сараптамадан өтумен техникалық құжаттаманы әзірлеуге
1182,9
1182,9
Веденов ауылдық округінің жолдарын күтіп-ұстау (қар шығару)
1800,0
1800,0
Атамекен ауылдық округінің жолдарын күтіп-ұстау (қар шығару)
1500,0
1500,0
Дмитриевка ауылындағы Советская, Интернациональная көшелеріндегі кентішілік жолдарды ағымдағы жөндеу
8885,0
8885,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
227176,5
31500,0
195676,5
Бурабай ауданында санитарлық-гигиеналық тораптарды орнатуға
31500,0
31500,0
3 санитарлық-гигиеналық тораптарды сатып алу, Бурабай ауданы
0,0
0,0
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
195676,5
195676,5

от 25 декабря 2023 года
№ 8С-12/1
Целевые трансферты бюджетам города Щучинска, поселка Бурабай и сельских округов на 2024 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 09.10.2024 № 8С-22/1 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, всего
за счет трансфертов из республиканского бюджета
за счет трансфертов из областного бюджета
за счет средств из районного бюджета
1
2
3
4
5
Всего
539685,0
943,0
250286,3
288455,7
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
539685,0
943,0
250286,3
288455,7
в том числе:
Аппарат акима района (города областного значения)
68315,3
587,0
67728,3
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
587,0
587,0
Трансферты аппаратам акима города Щучинск, Кенесаринского сельского округа, Катаркольского сельского округа, Абылайханского сельского округа
67728,3
67728,3
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
11039,0
356,0
10683,0
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
356,0
356,0
стимулирующие надбавки к должностным окладам работников организаций, финансируемых из районного бюджета
10683,0
10683,0
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
233154,2
218786,3
14367,9
На реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі":
218786,3
218786,3
на противопаводковые мероприятия (вывоз снега) Веденовскому сельскому округу
1000,0
1000,0
на разработку технической документации с прохождением ведомственной экспертизы на "Средний ремонт дорог по улицам Бережная, Космическая, переулок улиц Бережная-Комическая-Целинная села Веденовка"
1182,9
1182,9
содержание дорог Веденовского сельского округа (вывоз снега)
1800,0
1800,0
содержание дорог сельского округа Атамекен (вывоз снега)
1500,0
1500,0
текущий ремонт внутрипоселковых дорог по улицам Советская, Интернациональная в селе Дмитриевка
8885,0
8885,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
227176,5
31500,0
195676,5
На установку санитарно-гигиенических узлов в Бурабайском районе
31500,0
31500,0
Приобретение 3-х санитарно-гигиенических узлов, Бурабайский район
0,0
0,0
на развитие жилищно-коммунального хозяйства
195676,5
195676,5