Облыстық мәслихаттың 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 158 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2023 жылғы 5 шілдедегі № 42 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Облыстық мәслихаттың 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 158 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 492 633 449,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 69 956 368,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 719 196 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 85 757 мың теңге;
трансферттер түсімі – 412 872 127,5 мың теңге;
2) шығындар – 505 928 226,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 21 264 067 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 27 236 974 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 972 907 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -34 558 844,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 34 558 844,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 27 093 189 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 111 714 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 577 369,3 мың теңге.";
2-тармақтың 1) және 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша: Ақтөбе қаласы бойынша – 34 %, Байғанин ауданына – 50 %, Хромтау ауданына – 50 %, және Әйтеке би, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Мұғалжар, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 %;";
"2) әлеуметтік салық бойынша: Ақтөбе қаласы бойынша – 33 %, Байғанин ауданына – 50 %, Хромтау ауданына – 55 %, және Әйтеке би, Алға, Ырғыз, Қарғалы, Мәртөк, Мұғалжар, Темір, Ойыл, Қобда, Шалқар аудандарына 100 %;";
10-тармақта:
8) тармақша алынып тасталсын:
21) мазмұндағы тармақшамен толықтырылсын:
"21) елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру.";
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. 2023 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру көзделсін.
Аталған кредит беру сомаларын бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 14 декабря 2022 года № 158 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Актюбинского областного маслихата от 5 июля 2023 года № 42. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 14 декабря 2022 года № 158 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 492 663 449,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 69 956 368,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 719 196 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 85 757 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 412 872 127,5 тысяч тенге;
2) затраты – 505 928 226,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21 264 067 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 236 974 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 972 907 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 34 558 844,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 34 558 844,3 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 27 093 189 тысяч тенге;
погашение займов – 5 111 714 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 12 577 369,3 тысяч тенге.";
подпункты 1) и 2) пункта 2 изложить в новой редакции:
"1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты: по городу Актобе – 34%, Байганинскому району – 50%, Хромтаускому району – 50% и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Мугалжарскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100%;";
"2) по социальному налогу: по городу Актобе – 33 %, Байганинскому району – 50 %, Хромтаускому району – 55%, и Айтекебийскому, Алгинскому, Иргизскому, Каргалинскому, Мартукскому, Мугалжарскому, Темирскому, Уилскому, Хобдинскому, Шалкарскому районам по 100 %;";
в пункте 10:
подпункт 8) исключить;
дополнить подпунктом 21) следующего содержания:
"21) на благоустройство и озеленение населенных пунктов.";
дополнить пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год кредитование районных бюджетов на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов.
Распределение указанных сумм кредитования определяется на основании постановления акимата области.";
пункт 11 изложить в новой редакции:

4 380
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
323 724
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 717 762
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
20 107
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 042 935
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 500 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
353 912
077
Ішкі нарыққа реттеушілік әсер ету үшін азық-түлік астығын өткізу кезінде агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шеккен шығыстарын өтеуді субсидиялау
283 140
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
23 087
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
23 087
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 487 620
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
211 696
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 100
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
37 247
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
26 000
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
52 820
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
160 173
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
174 623
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 393 794
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
376 840
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 196
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
44 131
2
Су шаруашылығы
1 181 813
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 181 813
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

4 380
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
323 724
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 717 762
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
20 107
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 042 935
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 500 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
353 912
077
Субсидирование возмещения расходов, понесенных национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса при реализации продовольственного зерна для регулирующего воздействия на внутренний рынок
283 140
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
23 087
020
Развитие объектов сельского хозяйства
23 087
719
Управление ветеринарии области
3 487 620
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
211 696
003
Капитальные расходы государственного органа
8 100
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
37 247
009
Организация санитарного убоя больных животных
26 000
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
52 820
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
160 173
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
174 623
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 393 794
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
376 840
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 196
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
44 131
2
Водное хозяйство
1 181 813
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 181 813
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности