Облыстық мәслихаттың 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 158 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2023 жылғы 13 желтоқсандағы № 75 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Облыстық мәслихаттың 2022 жылғы 14 желтоқсандағы № 158 "2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 472 135 580,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 45 768 496,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 286 669 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 26 895 мың теңге;
трансферттер түсімі – 417 053 519,9 мың теңге;
2) шығындар – 484 916 357,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 16 018 548 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 27 810 103 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 791 555 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -28 799 325,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 28 799 325,3 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 27 093 189 мың теңге;

О внесении изменений в решение областного маслихата от 14 декабря 2022 года № 158 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы"
Решение Актюбинского областного маслихата от 13 декабря 2023 года № 75. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 14 декабря 2022 года № 158 "Об областном бюджете на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 472 135 580,5 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 45 768 496,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 286 669 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 26 895 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 417 053 519,9 тысяч тенге;
2) затраты – 484 916 357,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 018 548 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 27 810 103 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 791 555 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 28 799 325,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 28 799 325,3 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 27 093 189 тысяч тенге;

150 000
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
5 345 514
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
18 824 365
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 091 779
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 732 616
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 045 493
013
Медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 080 178
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
13 004
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
589 801
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
4 140
261
Облыстың білім басқармасы
457 323
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
339 086
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
118 237
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
3 901 840
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
3 901 840
2
Әлеуметтiк көмек
3 562 206
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 562 206
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
3 562 206
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
8 170 380
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
7 950 928
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
269 393
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
6 330
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
10 999
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
463 053
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 201 153
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
45 869
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

150 000
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
5 345 514
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
18 824 365
1
Социальное обеспечение
7 091 779
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 732 616
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 045 493
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 080 178
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
13 004
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
589 801
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
4 140
261
Управление образования области
457 323
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
339 086
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
118 237
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
3 901 840
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
3 901 840
2
Социальная помощь
3 562 206
256
Управление координации занятости и социальных программ области
3 562 206
068
Программа занятости
3 562 206
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
8 170 380
256
Управление координации занятости и социальных программ области
7 950 928
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
269 393
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
6 330
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
10 999
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
463 053
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 201 153
263
Управление внутренней политики области
45 869
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

59 190
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
29 945
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
4 368
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
321 908
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
2 717 762
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
8 307 760
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 500 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
353 912
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
22 587
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
22 587
719
Облыстың ветеринария басқармасы
3 546 892
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
245 004
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 820
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
28 377
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
21 828
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
57 914
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
175 173
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
199 606
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 393 794
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
371 617
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
1 628
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
44 131
2
Су шаруашылығы
1 031 333
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
1 031 333
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

59 190
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
29 945
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 368
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
321 908
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
2 717 762
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
8 307 760
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 500 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
353 912
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
22 587
020
Развитие объектов сельского хозяйства
22 587
719
Управление ветеринарии области
3 546 892
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
245 004
003
Капитальные расходы государственного органа
7 820
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
28 377
009
Организация санитарного убоя больных животных
21 828
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
57 914
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
175 173
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
199 606
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 393 794
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
371 617
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
1 628
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
44 131
2
Водное хозяйство
1 031 333
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
1 031 333
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности

003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
6 177
261
Облыстың білім басқармасы
1 336 665
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
1 233 397
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
103 268
280
Облыстың индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
228 837
001
Жергілікті деңгейде индустриялық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
158 397
005
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
70 440
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
401 843
053
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
183 294
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
218 549
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
1 379 121
093
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
1 379 121
14
Борышқа қызмет көрсету
1 999 291
1
Борышқа қызмет көрсету
1 999 291
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 999 291
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
1 992 857
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
6 434
15
Трансферттер
12 203 678,6
1
Трансферттер
12 203 678,6
257
Облыстың қаржы басқармасы
12 203 678,6
007
Субвенциялар
9 129 652
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
114 904,2
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
573 662,1
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
54 676
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
167,5
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару

003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
6 177
261
Управление образования области
1 336 665
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 233 397
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
103 268
280
Управление индустриально-инновационного развития области
228 837
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития индустриально-инновационной деятельности
158 397
005
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
70 440
285
Управление физической культуры и спорта области
401 843
053
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
183 294
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
218 549
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
1 379 121
093
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
1 379 121
14
Обслуживание долга
1 999 291
1
Обслуживание долга
1 999 291
257
Управление финансов области
1 999 291
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
1 992 857
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
6 434
15
Трансферты
12 203 678,6
1
Трансферты
12 203 678,6
257
Управление финансов области
12 203 678,6
007
Субвенции
9 129 652
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
114 904,2
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
573 662,1
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
54 676
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
167,5
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан