2024-2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2023 жылғы 14 желтоқсандағы № 109 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024 - 2026 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 140 476 622 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 95 907 101 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 927 904 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 891 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 42 750 617 мың теңге;
2) шығындар – 159 360 845,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 254 321 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 778 670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 524 349 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 158 061,8 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 158 061,8 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 19 296 605,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 19 296 605,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 9 208 900 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 699 091 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15 786 796,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 24.04.2024 № 170 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 52-бабына сәйкес, 1-тармағының 1), 2) тармақшаларда қаралғандарды қоспағанда, түсімдер Ақтөбе қаласының бюджеті кірісіне толық есептелсін.
3. Ақтөбе облыстық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен салықтар түсімдерінің жалпы сомасы Ақтөбе қаласына мынадай мөлшерде бөлінуі белгіленгені еске алынсын:
1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 34 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 33 пайыз;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша 100 пайыз;
4) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласының бюджетіне толығымен есептеледі.

Об утверждении бюджета города Актобе на 2024-2026 годы
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 14 декабря 2023 года № 109
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Актобе на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 140 476 622 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 95 907 101 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 927 904 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 891 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 42 750 617 тысяч тенге;
2) затраты – 159 360 845,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 254 321 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 778 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 524 349 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 158 061,8 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 158 061,8 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 19 296 605,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 19 296 605,9 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 9 208 900 тысяч тенге;
погашение займов – 5 699 091 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 786 796,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 24.04.2024 № 170 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Зачислять полностью в доход бюджета города Актобе поступления в соответствии со статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за исключением, предусмотренным подпунктами 1), 2) пункта 1.
3. Принять к сведению, что решением Актюбинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2024 - 2026 годы" городу Актобе установлено распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 34 процентов;
2) по социальному налогу 33 процентов;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 процентов;
4) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляются полностью в бюджет города Актобе.

4. Қазақстан Республикасының "2024 - 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшерi – 57 853 теңге;
3) айлық есептiк көрсеткiш – 3 692 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 43 407 теңге.

4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 - 2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 57 853 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.

5. 2024 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер түскені 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
6. 2024 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер түскені 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. Ақтөбе қаласының жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 1 720 253 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қалалық
мәслихатының төрағасы
А. Даржанова
Ақтөбе қалалық мәслихатының
2023 жылғы 14 желтоқсандағы
№ 109 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті

5. Учесть в городском бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов и бюджетных кредитов из республиканского бюджета, согласно приложению 4.
6. Учесть в городском бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов и бюджетных кредитов из областного бюджета, согласно приложению 5.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Актобе на 2024 год в сумме 1 720 253 тысяч тенге.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата города Актобе А. Даржанова
Приложение 1 к решению
маслихата города Актобе
от 14 декабря 2023 года № 109
Бюджет города Актобе на 2024 год

12 486 395,5
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 502 425
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 502 425
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 502 425
2
Әлеуметтік көмек
9 403 694,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
9 061 558,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 231
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
4 072 332
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
221 899,8
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
458 893,4
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
4 307 202
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
342 136
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
342 136
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 580 276,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 580 276,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
179 167
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
19 238
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
178 791,7
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
617 327
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
535 824
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
7 128,6
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
42 800
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
49 904 660,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
19 653 903
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
583 171
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
583 171
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі

12 486 395,5
1
Социальное обеспечение
1 502 425
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 502 425
005
Государственная адресная социальная помощь
1 502 425
2
Социальная помощь
9 403 694,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
9 061 558,2
006
Оказание жилищной помощи
1 231
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
4 072 332
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
221 899,8
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
458 893,4
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
4 307 202
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
342 136
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
342 136
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
1 580 276,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 580 276,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
179 167
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
19 238
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
178 791,7
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
617 327
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
535 824
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
7 128,6
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
42 800
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
49 904 660,5
1
Жилищное хозяйство
19 653 903
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
583 171
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
583 171
467
Отдел строительства района (города областного значения)

231 186
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
217 383
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 803
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
145 344
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
145 344
02
Қорғаныс
141 663
1
Әскери мұқтаждар
93 033
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
93 033
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
93 033
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
48 630
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
48 630
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 070
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
47 560
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 791 792
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 791 792
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 791 792
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 791 792
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
8 902 553
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
333 839
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
333 839
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
333 839
2
Әлеуметтік көмек
7 169 857
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 741 857
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 317
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
3 388 954
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
232 704
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
464 050
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

231 186
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
217 383
013
Капитальные расходы государственного органа
13 803
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
145 344
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
145 344
02
Оборона
141 663
1
Военные нужды
93 033
122
Аппарат акима района (города областного значения)
93 033
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
93 033
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
48 630
122
Аппарат акима района (города областного значения)
48 630
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 070
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
47 560
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 791 792
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 791 792
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 791 792
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 791 792
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 902 553
1
Социальное обеспечение
333 839
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
333 839
005
Государственная адресная социальная помощь
333 839
2
Социальная помощь
7 169 857
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 741 857
006
Оказание жилищной помощи
1 317
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 388 954
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
232 704
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
464 050
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

2 654 832
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
428 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
428 000
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 398 857
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 398 857
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
149 318
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
20 585
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
172 321
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
645 140
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
365 697
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
45 796
07
Тұрғын үй -коммуналдық шаруашылық
23 664 361
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 172 216
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 024 269
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 492 150
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 532 119
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
110 457
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110 457
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
37 490
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 220
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
270
2
Коммуналдық шаруашылық
8 046 349
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
914 538
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
800 000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
47 265
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
67 273
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
7 131 811
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту

2 654 832
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
428 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
428 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и
социального обеспечения
1 398 857
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 398 857
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
149 318
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
20 585
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
172 321
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
645 140
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
365 697
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
45 796
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
23 664 361
1
Жилищное хозяйство
3 172 216
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 024 269
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 492 150
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 532 119
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
110 457
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
110 457
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
37 490
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
37 220
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
270
2
Коммунальное хозяйство
8 046 349
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
914 538
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
800 000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
47 265
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
67 273
467
Отдел строительства района (города областного значения)
7 131 811
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

553 532
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
500 000
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
5 265 091
Нысаналы даму трансферттері
25 354 564
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
13 335 373
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 509 675
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 197 290
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
1 634 619
Мәдениет объектілерін дамыту
500 000
Cпорт объектілерін дамыту
1 493 789
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 019 191
Көлік инфрақұрылымын дамыту
6 868 259
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
1 500 000
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
3 650 932

553 532
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
500 000
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
5 265 091
Целевые трансферты на развитие
25 354 564
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
13 335 373
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 509 675
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 197 290
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 634 619
Развитие объектов культуры
500 000
Развитие объектов спорта
1 493 789
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 019 191
Развитие транспортной инфраструктуры
6 868 259
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
1 500 000
Развитие коммунального хозяйства
3 650 932