2023–2025 жылдарға арналған Жабасақ ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 2023 жылғы 10 қаңтардағы № 305 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6- бабына сәйкес, Әйтеке би аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2023-2025 жылдарға арналған Жабасақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 32957 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 30985 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1972 мың теңге;
2) шығындар – 63677,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 30720,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 30720,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 30720,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Әйтеке би аудандық мәслихатының 09.10.2023 № 101 шешімімен (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Мәліметке және басшылыққа алып, Қазақстан Республикасының "2023 – 2025 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 8-бабына сәйкес, 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленді:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 70 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 3 450 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 40 567 теңге.
4. 2023 жылға арналған Жабасақ ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 1972 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2023 жылға арналған Жабасақ ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 0 теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Жабасақ ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении бюджета Жабасакского сельского округа на 2023-2025 годы
Решение Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 10 января 2023 года № 305
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Айтекебийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жабасакского сельского округа на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы- 32957 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 30985 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1972 тысяч тенге;
2) затраты – 63677,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 30720,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 30720,7 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 30720,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Айтекебийского районного маслихата Актюбинской области от 09.10.2023 № 101 (вводится в действие с 01.01.2023).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2023 – 2025 годы" с 1 января 2023 года установлены:
1) минимальный размер заработной платы – 70 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 450 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 40 567 тенге.
4. Учесть в бюджете Жабасакского сельского округа на 2023 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 1972 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Жабасакского сельского округа на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 0 тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Жабасакского сельского округа.