Алға аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 246 "2023-2025 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 мамырдағы № 35 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Алға аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Алға аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 246 шешіміне келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Алға аудандық бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 879 365,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 119 885 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 103 020 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 5 957 мың теңге;
трансферттер түсімі - 9 650 503,5 мың теңге;
2) шығындар – 12 008 144,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -96 239 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 46 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 142 814 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 102 000 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 102 000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 134 540 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - -134 540 мың теңге;
қарыздар түсімі – 46 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 142 814 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 230 779,6 теңге.";
8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
5) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі қызметтерге;
6) еңбек нарығын дамытуға;
7) біліктілік жүйесін дамытуға;
8) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
9) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға;
10) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
11) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;

О внесении изменений в решение Алгинского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 246 "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 24 мая 2023 года № 35. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алгинского районного маслихата "Об утверждении Алгинского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 246 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Алгинский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы - 11 879 365,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 119 885 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 103 020 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 957 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 650 503,5 тысяч тенге;
2) затраты - 12 008 144,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -96 239 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 46 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 142 814 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 102 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 102 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 134 540 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 134 540 тенге:
поступление займов – 46 575 тысяч тенге;
погашение займов – 142 814 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 230 779,6 тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
5) на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам;
6) на развитие продуктивной занятости;
7) на развитие системы квалификаций;
8) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
9) на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
10) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
11) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;

12) ауылшаруашылығы объектілерін дамытуға;
13) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
14) аудандық маңызы бар автомомбиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;
15) спорт объектілерін дамытуға;
16) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға.
Нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімдегі қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

12) на развитие объектов сельского хозяйства;
13) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
14) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
15) на развитие объектов спорта;
16) на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 183 704
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
714 213
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9 832
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 837
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
138 816
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
26 213
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
41 876
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
197 887
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
51 030
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
88 106
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
88 106
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 358
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 500
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
54 248
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 164 776
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 149 649
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 000
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
4 000
031
Кондоминиум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
2 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 143 649
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
277 053
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
760 996
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
105 600
2
Коммуналдық шаруашылық
3 005 177
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
945 310

451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 183 704
002
Программа занятости
714 213
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9 832
006
Оказание жилищной помощи
3 837
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
138 816
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
26 213
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
41 876
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
197 887
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
51 030
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
88 106
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
88 106
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 358
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 500
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
54 248
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 164 776
1
Жилищное хозяйство
1 149 649
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 000
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
4 000
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
2 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 143 649
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
277 053
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
760 996
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
105 600
2
Коммунальное хозяйство
3 005 177
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
945 310

26 983
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
22 616
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
124 877
1
Ауыл шаруашылығы
45 154
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
45 154
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
45 154
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
79 723
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
20 849
099
Мамандардың әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
20 849
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 584
056
Жануарларға арналған баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
2 584
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі
56 290
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығын, жер қатынастарын реттеу және кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 290
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
91 369
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
91 369
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
91 369
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
40 792
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
49 324
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 253
12
Көлік және коммуникация
2 070 090,9
1
Автомобиль көлігі
2 070 090,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 070 090,9
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
108 226,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
79 558
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
4 700
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 877 606
13
Басқалар
393 897
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
1 000
806
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөлімі

26 983
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
22 616
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
124 877
1
Сельское хозяйство
45 154
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
45 154
010
Развитие объектов сельского хозяйства
45 154
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
79 723
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
20 849
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
20 849
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 584
056
Строительство приютов, пунктов временного содержания для животных
2 584
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)
56 290
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства
56 290
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
91 369
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
91 369
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
91 369
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
40 792
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
49 324
015
Капитальные расходы государственного органа
1 253
12
Транспорт и коммуникации
2 070 090,9
1
Автомобильный транспорт
2 070 090,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 070 090,9
022
Развитие транспортной инфраструктуры
108 226,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
79 558
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
4 700
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 877 606
13
Прочие
393 897
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
1 000
806
Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства района (города областного значения)