2024-2026 жылдарға арналған Үшқұдық ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 123 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Алға аудандық маслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Шешім кіріспемен толықтырылды - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 19.04.2024 № 157 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Алға аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Үшқұдық ауылдық округ бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 63 206 мың теңге:
салықтық түсімдер – 5 982 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 60 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 98 мың теңге;
трансферттер түсімі - 57 066 мың теңге;
2) шығындар – 65 405 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0 теңге:
бюджеттік кредиттер - 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 199 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 199 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2 199 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Алға аудандық мәслихатының 20.11.2024 № 225 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округі бюджетінің кірісіне есептелетін болып ескерілсін:
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
жеке тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлем.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 692 теңге;

Об утверждении бюджета Ушкудыкского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2023 года № 123.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Решение дополнено преамбулой в соответствии с решением Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 19.04.2024 № 157 (вводится в действие с 01.01.2024).
Алгинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ушкудыкского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 63 206 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 982 тысяч тенге;
неналоговые поступление – 60 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 98 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 57 066 тысяч тенге;
2) затраты - 65 405 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 199 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 199 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 199 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Алгинского районного маслихата Актюбинской области от 20.11.2024 № 225 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
налог на транспортные средства с юридических лиц;
налог на транспортные средства с физических лиц;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности города районного значения, села, поселка, сельского округа;
поступление от продажи земельных участков;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 - 2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 692 тенге;

3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі – 43 901 мың теңге сомасында ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға - 48 мың теңге.

3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 43 407 тенге.
4. Учесть в сельском бюджете на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме - 43 901 тысяч тенге.
5. Учесть поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет сельского округа на 2024 год:
1) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета – 48 тысяч тенге;

6. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің мемлекеттік тұрғын үй қорын ұйымдастыруға – 3 500 мың теңге.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Алға аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Тулеуов
Алға аудандық мәслихатының
2023 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 123 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Үшқұдық ауылдық округінің бюджеті

6. Учесть поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в бюджет сельского округа на 2024 год:
1) на организацию сохранения государственного жилищного фонда города районного занчения, село, поселка, сельского округа – 3 500 тысяч тенге.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Алгинского
районного маслихата
М. Тулеуов
Приложение 1 к решению
Алгинского районного
маслихата от 29 декабря 2023
года № 123
Бюджет Ушкудыкского сельского округа на 2024 год