"KMG Barlau" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне сейсмикалық зерттеу жұмыстарын жүргізу жер учаскесіне жария сервитутын белгілеу туралы
Ақтөбе облысы Алға ауданы әкімдігінің 2023 жылғы 19 қыркүйектегі № 238 қаулысы. Күші жойылды Ақтөбе облысы Алға ауданы әкімдігінің 2024 жылғы 14 маусымдағы № 125 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Ақтөбе облысы Алға ауданы әкімдігінің 14.06.2024 № 125 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы № 442-ІІ "Жер Кодексінің" 69 бабы, 4 тармағының 7-1 тармақшасын, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-37 баптарын басшылыққа ала отырып, 2022 жылғы 21 желтоқсандағы № 186 – ЖҚГЗ Жер қойнауын геологиялық зерттеуге арналған лицензияға сәйкес, "KMG Barlau" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің ЖТ-2023-01656636 санды өтініші негізінде, Алға ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "KMG Barlau" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне, Ақтөбе облысында орналасқан Мұғалжар учаскесінде сейсмикалық зерттеу жұмыстарын жүргізу үшін Алға ауданы аумағынан жердің меншік иелері мен жер пайдаланушылардан жерді алып қоймастан, қосымшада көрсетілген көлемі: 192756 гектар жер учаскелеріне 2024 жылдың 31 желтоқсанына дейін жария сервитуты белгіленсін.
2. "KMG Barlau" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне, сейсмологиялық зерттеу жұмыстары аяқталған соң, бүлінген жер учаскелерін қайта жаңғыртып қалпына келтіру (рекультивация) шараларын жүргізу ұсынылсын.
3. Осы қаулыдан туындайтын тиісті шараларды қабылдау Алға ауданының ауыл шаруашылығы, жер қатынастары және кәсіпкерлік бөліміне, сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөліміне жүктелсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Алға ауданының әкімінің орынбасары А.Бошановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2023 жылғы 19 қыркүйектен бастап туындайтын құқықтық қатынастарға тарайды.
Аудан әкімі Н. Ержанов

Об установлении публичного сервитута товариществу с ограниченной ответственностью "KMG Barlau" на земельный участок для проведения сейсмоисследовательских работ
Постановление акимата Алгинского района Актюбинской области от 19 сентября 2023 года № 238. Утратило силу постановлением Алгинского районного акимата Актюбинской области от 14 июня 2024 года № 125
Сноска. Утратило силу постановлением Алгинского районного акимата Актюбинской области от 14.06.2024 №125
Руководствуясь подпунктом 7-1 пункта 4 статьи 69 "Земельного кодекса" Республики Казахстан от 20 июня 2003 года № 442-ІІ, статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", геологическому изучению недр от 21 декабря 2022 года № 186-ДЗЗ на основании заявления товарищества с ограниченной ответственностью "KMG Barlau" с номером ФЛ-2023-01656636, акимат Алгинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить до 31 декабря 2024 года публичный сервитут товариществу с ограниченной ответственностью "KMG Barlau" на земельные участки площадью 192756 гектаров, указанные в приложении, без изъятия земли у собственников и землепользователей с территории Алгинского района для проведения сейсмических исследований на участке Мугалжар, расположенном в Актюбинской области.
2. Рекомендовать товариществу с ограниченной ответственностью "KMG Barlau" после завершения сейсмологических исследований провести восстановительные (рекультивационные) мероприятия с реконструкцией поврежденных земельных участков
3. Принятие соответствующих мер вытекающие из настоящего постановления возложить на Отдел сельского хозяйства, земельных отношений и предпринимательства, Отдел архитектуры, градостроительства и строительства Алгинского района.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Алгинского района А. Бошанова.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 19 сентября 2023 года.
Аким района Н. Ержанов