Байғанин аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 185 шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 19 мамырдағы № 20 шешімі
Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Байғанин аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 185 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 177585 болып тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 262 104 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 564 546 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 767 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 6 673 791 мың теңге;
2) шығындар – 11 764 829 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 41 843 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 82 800 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 957 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -544 568 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 544 568 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 82 800 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 40 957 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 502 725 мың теңге.".
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
4) еңбек нарығын дамытуға;
5) біліктілік жүйесін дамытуға;
6) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
7) техникалық көмекші құралдардың тізбесін кеңейтуге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 50 794,5 мың теңге болып бекітілсін.".
7-1 тармақпен толықтырылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Байганинского районного маслихата "Об утверждении бюджета Байганинского района на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 185
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 19 мая 2023 года № 20
Байганинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Байганинского районного маслихата "Об утверждении бюджета Байганинского района на 2023 -2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 185 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Байганинского района на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих обьемах:
1) доходы – 11 262 104 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 564 546 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 23 767 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 6 673 791 тысяч тенге;
2) затраты – 11 764 829 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 41 843 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 82 800 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 957 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -544 568 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 544 568 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 82 800 тысяч тенге;
погашение займов – 40 957 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 502 725 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
4) на развитие рынка труда;
5) на развитие системы квалификаций;
6) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
7) на расширение перечня технических вспомогательных средств.
Распределение указанных сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме - 50 794,5 тысяч тенге.".
дополнить пунктом 7-1:

"7-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттер сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Сержан
Байғанин аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
19 мамырдағы № 20 шешіміне
қосымша
Байғанин аудандық
мәслихатының 2022 жылғы
26 желтоқсандағы № 185
шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Байғанин аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І.КІРІСТЕР

"7-1. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление текущих целевых трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
1) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанных сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Байганинского
районного маслихата
М. Сержан
Приложение к решению
Байганинского районного
маслихата от 19 мая 2023 года
№ 20
Приложение 1 к решению
Байганинского районного
маслихата от 26 декабря 2022
года № 185
Байганинский районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.ДОХОДЫ

1 166 801
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
63 621
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
63 621
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
63 621
2
Әлеуметтiк көмек
1 038 065
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 038 065
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
781 709
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
29 170
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
241
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
58 840
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
28 377
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
81 666
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
58 062
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
65 115
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
65 115
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 468
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
653
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
300
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 971
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
17 823
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
900
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 493 170,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
896 674,1
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
896 674,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
239 250,1
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
609 424
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
48 000
2
Коммуналдық шаруашылық
1 591 201,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

1 166 801
1
Социальное обеспечение
63 621
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
63 621
005
Государственная адресная социальная помощь
63 621
2
Социальная помощь
1 038 065
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 038 065
002
Программа занятости
781 709
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
29 170
006
Оказание жилищной помощи
241
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
58 840
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
28 377
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
81 666
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
58 062
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
65 115
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
65 115
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 468
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
653
021
Капитальные расходы государственного органа
300
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
6 971
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
17 823
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
900
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 493 170,6
1
Жилищное хозяйство
896 674,1
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
896 674,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
239 250,1
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
609 424
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
48 000
2
Коммунальное хозяйство
1 591 201,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)