2024-2026 жылдарға арналған Сартоғай ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 117 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Сартоғай ауылдық округінің бюджеті
тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 39 213 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 671 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 36 542 мың теңге;
2) шығындар – 40 496 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның
ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 283 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 283
мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 283,0 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 06.09.2024 № 196 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленген еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге болып белгіленгені ескерілсін.

Об утверждении бюджета Сартогайского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 28 декабря 2023 года № 117. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстанот и статьей 6 Закон Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Байганинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Сартогайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы –39 213 тысяч тенге т, в том числе:
налоговые поступления – 2 671 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 36 542 тысяч тенге;
2) затраты - 40 496,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 283 тысяч тенге ;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 283 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов –0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 283 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 06.09.2024 № 196 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Принять к сведению руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджет на 2024-2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан– 3 692 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.

3. 2024 жылға арналған Сартоғай ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 36 502 мың теңге сомасында бекітілсін.
4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық
мәслихатының төрағасы
М. Сержан
Байғанин аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
28 желтоқсандағы № 117
шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Сартоғай ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 06.09.2024 № 196 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І.КІРІСТЕР

3. Утвердить на 2024 год объем субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджет Сартогайского сельского округа в сумме 36 502 тысяч тенге.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Байганинского
районного маслихата
М. Сержан
Приложение 1 к решению
Байганинского районного
маслихата от 28 декабря 2023
года № 117
БюджетСартогайского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Байганинского районного маслихата Актюбинской области от 06.09.2024 № 196 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.ДОХОДЫ