Аудандық мәслихаттың 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 187 "2023-2025 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2023 жылғы 19 желтоқсандағы № 75 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Аудандық мәслихаттың "2023-2025 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 176375 болып тіркелген) № 187 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Ырғыз аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 675 149 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 809 285,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 370 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 428 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 858 065,4 мың теңге;
2) шығындар – 6 865 212,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 262 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 46 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 313 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -213 325,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 213 325,9 мың теңге;
қарыздар түсімі – 46 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 313,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 190 064,4 мың
теңге.".
5-2- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5-2. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 67 200 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға - 558 786 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 323 791 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
6- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы және нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 28 584 мың теңге;

О внесении изменений в решение районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 187 "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 19 декабря 2023 года № 75. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата "Об утверждении Иргизского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 187 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Иргизский районный бюджет на 2023 – 2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 675 149 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления – 809 285,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 370 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 428 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 858 065,4 тысяч тенге;
2) затраты – 6 865 212,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 262 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 313 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -213325,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета–213 325,9 тысяч тенге;
поступление займов – 46 575 тысяч тенге;
погашение займов – 23 313,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 190 064,4 тысячи тенге.".
пункт 5-2 изложить в новой редакции:
"5-2. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета и Национального Фонда Республики Казахстан через областной бюджет:
67 200 тысяч тенге – приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения;
558 786 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
323 791 тысяча тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих и целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
28 584 тысячи тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;

Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 22 831мың теңге;
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 035 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға - 162 877 мың теңге;
біліктілік жүйесін дамытуға –104 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 270 940 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) қайта жаңғыртуға - 142 917 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 29 300 мың теңге;
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 82 048 мың теңге;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға - 2 547 038 мың теңге;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға – 77 145 мың теңге;
ауыл шаруашылығы объектілерін дамытуға - 277 767 мың теңге;
ауданның коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін пайдалануды ұйымдастыруға - 23 615 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
7 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2023 жылға арналған аудандық бюджет арқылы облыстық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға - 270 940 мың теңге;
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
8- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтер бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
еңбек ақы төлеуге - 22 846,5 мың теңге;
ғимаратты ағымдағы жөндеуге - 5 552,7 мың теңге;
мемлекеттік органдардың күрделі шығындарына - 41 658 мың теңге;
елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға - 20 448,6 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін жарықтандыруға – 88 147,1 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыруға - 118 211 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін орташа жөндеуге - 1 449,4 мың теңге;

22 831 тысяча тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
1 035 тысяч тенге - на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
162 877 тысяч тенге - на развитие продуктивной занятости;
104 тысячи тенге - на развитие системы квалификаций;
270 940 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
142 917 тысяч тенге - на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
29 300 тысяч тенге - на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
82 048 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2 547 038 тысяч тенге - на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
77 145 тысяч тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
277 767 тысяч тенге - на развитие объектов сельского хозяйства;
23 615 тысяч тенге- на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности района.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета через районный бюджет бюджетам сельских округов:
270 940 тысяч тенге - на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі".
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов:
22 846,5 тысяч тенге - на выплату заработной платы;
5 552,7 тысячи тенге - на текущий ремонт зданий;
41 658 тысяч тенге - на капитальные расходы государственных органов;
20 448,6 тысяч тенге - на организацию водоснабжения населенных пунктов;
88 147,1 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
118 211 тысяч тенге - на благоустройство населенных пунктов;
1 449,4 тысяч тенге - на средний ремонт улиц населенных пунктов;

автомобиль жолдарын орташа жөндеуде жұмыстары мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуге – 2 871,7 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппаратын ұстауға – 39 200 мың теңге;
бейнебақылау қондырғысын орнатуға – 2 340 мың теңге;
сметалық есептер әзірлеуге - 1 195,5 мың теңге;
жерге орналастыру құжаттарын әзірлеуге – 918 мың теңге.
Аталған трансферттерінің сомасын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
9 - тармақ алынып тасталсын.

2 871,7 тысяча тенге - на проведение экспертизы качества работ и материалов при среднем ремонте автомобильных дорог;
39 200 тысяч тенге - на содержание аппарата акима сельского округа;
2 340 тысяч тенге – на установку камеры видеонаблюдения;
1 195,5 тысяч тенге - на разработку сметной документации;
918 тысяч тенге - на изготовление землеустроительных документов.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
пункт 9 исключить.

26 964
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 644
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
320
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
613 002
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауылшаруашылығы бөлімі
39 750,4
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 776
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
974,4
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғынүй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
573 251,6
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғынүй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 940,6
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
24 903,2
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
504 407,8
02
Қорғаныс
90 999,8
1
Әскери мұқтаждар
13 703,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13 703,9
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13 703,9
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
77 295,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
77 295,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10 330,1
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
66 965,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
387 721,9
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
32 393
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
32 393
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
32 393
2
Әлеуметтiк көмек
318 289
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
318 289
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
168 816
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24 961
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
34 737
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық ұралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулыжүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

26 964
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
26 644
004
Капитальные расходы государственного органа
320
9
Прочие государственные услуги общего характера
613 002
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
39 750,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
38 776
007
Капитальные расходы государственного органа
974,4
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
573 251,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
43 940,6
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
24 903,2
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
504 407,8
02
Оборона
90 999,8
1
Военные нужды
13 703,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13 703,9
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13 703,9
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
77 295,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
77 295,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10 330,1
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
66 965,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
387 721,9
1
Социальное обеспечение
32 393
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
32 393
005
Государственная адресная социальная помощь
32 393
2
Социальная помощь
318 289
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
318 289
002
Программа занятости
168 816
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24 961
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
34 737
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью