2024-2026 жылдарға арналған Ащылысай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 116 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Ащылысай ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 95799,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7428,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 88371,3 мың теңге;
2) шығындар – 98959,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) - -3160,5" мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) - 3160,5 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3160,5 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.11.2024 № 244 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық,
бірыңғай жер салығы;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiнайлық есептiк көрсеткiш – 3692 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43407 теңге.
4. 2024 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 57633 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

Об утверждении бюджета Ащылысайского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2023 года № 116. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Ащылысайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 95799,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7428,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 88371,3 тысяч тенге;
2) затраты – 98959,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -3160,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3160,5 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств - 3160,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.11.2024 № 244 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
поступления за использование природных и других ресурсов.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3692 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43407 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 57633 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на: 1) услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.

6. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтерге;
2) елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға;
3) елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыруға;
4) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
5) аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
6) елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Ащылысай ауылдық округ әкімінің аппаратының шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 06.09.2024 № 205 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық

6. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
1) услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
2) благоустройство и озеленение населенных пунктов;
3) организацию водоснабжения населенных пунктов;
4) обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
5) капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
6) обеспечение санитарии населенных пунктов.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения аппарата акима Ащылысайского сельского округа.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 06.09.2024 № 205 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение 1 к решению
Каргалинского районного