2024-2026 жылдарға арналған Велихов ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 118 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Велихов ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43267 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 7077,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 36190 мың теңге;
2) шығындар – 46799,3 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредит беру - 0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) - -3532,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитiн пайдалану) - 3532,3 мың теңге;
оның ішінде: бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3532,3 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.04.2024 № 152 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
3. Қазақстан Республикасының "2024 - 2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені назарға және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiнайлық есептiк
көрсеткiш – 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 33127,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысан арттыруға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.

Об утверждении бюджета Велиховского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2023 года № 118.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Велиховского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 43267 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 7077,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 36190 тысяч тенге;
2) затраты – 46799,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3532,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3532,3 тысяч тенге;
в том числе: используемые остатки бюджетных средств 3532,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.04.2024 № 152 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов;
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 692 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 33127,0 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.

5-1. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.04.2024 № 152 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

5-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета:
благоустройство и озеленение населеных пунктов.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.04.2024 № 152 (вводится в действие с 01.01.2024).

6. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 118 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Велихов ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.04.2024 № 152 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение 1 к решению Каргалинского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 118
Бюджет Велиховского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.04.2024 № 152 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I.Доходы

2500,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2500,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
III. Таза бюджеттiк кредит беру
0,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0,0
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы
IV. Каржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо
0,0
Қаржылық активтер сатып алу
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профицитi)
-3532,3
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану)
3532,3
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
7
Қарыздар түсімдері
0,0
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
0,0
2
Қарыз алу келісім-шарттары
0,0
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
3532,3
0
Бюджет қаражаты қалдақтары
3532,3
1
Бюджет қаражатының бос қалдақтары
3532,3
1
Бюджет қаражатының бос қалдақтары
3532,3
Қарғалы аудандық мәслихатының 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 118 шешіміне 2 қосымша
2025 жылға арналған Велихов ауылдық округ бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I. Кірістер

2500,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2500,0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
III. Чистое бюджетное кредитование
0,0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
5
Погашение бюджетных кредитов
0,0
01
Погашение бюджетных кредитов
0,0
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
Приобретение финансовых активов
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
-3532,3
VI.Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
3532,3
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
7
Поступления займов
0,0
01
Внутренние государственные займы
0,0
2
Договоры займа
0,0
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
3532,3
0
Остатки бюджетных средств
3532,3
1
Свободные остатки бюджетных средств
3532,3
1
Свободные остатки бюджетных средств
3532,3
Приложение 2 к решению Каргалинского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 118
Бюджет Велиховского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I.Доходы