2024-2026 жылдарға арналған Қос Естек ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 121 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Қос Естек ауылдық округ бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 86014,3 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер – 16525,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 155,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 416,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 68918,3 мың теңге;
2) шығындар – 91547,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
оның ішінде:
қаржы активтер сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -5533,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитiн пайдалану) – 5533,4 мың теңге, оның ішінде:
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5533,4 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 27.11.2024 № 249 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
жерді сату.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшерi – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiнайлық есептiк
көрсеткiш – 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 58842 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған ауылдық округінің бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

Об утверждении бюджета Кос-Истекского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2023 года № 121.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Кос-Истекского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 86014,3 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления – 16525,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 155,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 416,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 68918,3 тысяч тенге;
2) затраты - 91547,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -5533,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5533,4 тысяч тенге, в том числе:
используемые остатки бюджетных средств – 5533,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 27.11.2024 № 249 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
продажа земли.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 692 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат –43 407 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 58 842 тысячи тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.

5-1. 2024 жылға арналған ауылдық округінің бюджетте аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін:
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер;
мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру.".
Ағымдағы нысаналы трансферттер сомаларын бөлу ауылдық округінің әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 5-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.04.2024 № 155 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 07.10.2024 № 232 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

5-1. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
обеспечение санитарии населенных пунктов;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа;
оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому;
благоустройство и озеленение населенных пунктов.".
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.04.2024 № 155 (вводится в действие с 01.01.2024); в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 07.10.2024 № 232 (вводится в действие с 01.01.2024).