2024-2026 жылдарға арналған Степной ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 122 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Қарғалы аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Степной ауылдық округі бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 47591 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер - 5944 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 289 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 41358 мың теңге;
2) шығындар – 50513,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
оның ішінде:
қаржы активтер сатып алу – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – -2922,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитiн пайдалану) – 2922,6 мың теңге;
"бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2922,6 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.04.2024 № 156 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округінің бюджетінің кірісіне келесідей түсімдер есептелетін болып ескерілсін:
жеке табыс салығы;
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсімдер;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3692 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 43407 теңге.
4. 2024 жылға арналған ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілген субвенция көлемі – 37209 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және Қазақстан Республикасының ұлттық қорынан даму трансферттері көздеслін:
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттердің аталған сомаларын бөлу ауылдық округінің әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

Об утверждении бюджета Степного сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2023 года № 122.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каргалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Степного сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 47591 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления - 5944 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 289 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41358 тысяч тенге;
2) затраты - 50513,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2922,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2922,6 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2922,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.04.2024 № 156 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
поступления за использование природных и других ресурсов;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 - 2025 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3692 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43407 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме – 37209 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета и трансферты на развитие из Национального фонда Республики Казахстана на:
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.

6. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге;
аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу ауылдық округінің әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

6. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета на:
капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах;
обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима сельского округа.

Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.04.2024 № 156 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарғалы аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Аманжолов
Қарғалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 122 шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған Степной ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Қарғалы аудандық мәслихатының 11.04.2024 № 156 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кiші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
I.Кірістер

Сноска. Пункт 6 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.04.2024 № 156 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Каргалинского
районного маслихата
С. Аманжолов
Приложение 1 к решению Каргалинского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 122
Бюджет Степного сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Каргалинского районного маслихата Актюбинской области от 11.04.2024 № 156 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I.Доходы