2024-2026 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 140 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Мұғалжар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Мұғалжар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 19 705 260,1 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 303 761,3 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 221 113 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 791 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 171 594,8 мың теңге;
2) шығындар – 20 859 569,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 120 732 мың теңге:
бюджеттік кредиттер –316 150 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 195 418 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 275 041 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 1 275 041 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 316 150 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 195 418 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 154 309 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Мұғалжар аудандық мәслихатының 25.12.2024 № 313 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылы ауданның бюджетіне салықтардан түсетін жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша – 100 %;
2) әлеуметтік салық бойынша– 100%;
3) мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100%.
3. 2024 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюдың көлемі 7 618 145 мың теңге сомасында болып ескерілсін.
4. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес белгіленгені еске және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 57 853 теңге;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 692 теңге;

Об утверждении Мугалжарского районного бюджета на 2024-2026 годы
Решение Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 22 декабря 2023 года № 140
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Мугалжарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Мугалжарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 19 705 260,1 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 303 761,3 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 221 113 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 791 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 171 594,8 тысяч тенге;
2) затраты – 20 859 569,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 120 732 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 316 150 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 195 418 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 1 275 041 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –-1 275 041 тысяч тенге:
поступление займов – 316 150 тысяч тенге;
погашение займов – 195 418 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 154 309 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Мугалжарского районного маслихата Актюбинской области от 25.12.2024 № 313 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить в районном бюджете на 2024 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых источника выплаты – 100 %;
2) по социальному налогу – 100 %;
3) по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора 100 %.
3. Учесть в районном бюджете на 2024 год размер бюджетного изъятия в областной бюджет в размере 7 618 145 тысяч тенге;
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 - 2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 57 853 тенге;
3) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 3 692 тенге;

4) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге;
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен қала, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенция көлемі 967 066 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қандыағаш қаласы әкімі аппараты – 305 000 мың теңге;
Ембі қаласы әкімі аппараты –71 829 мың теңге;
Жем қаласы әкімі аппараты – 53 439 мың теңге;
Ақкемер ауылдық округі әкімі аппараты – 44 239 мың теңге;
Батпақкөл ауылдық округі әкімі аппараты – 24 210 мың теңге;
Еңбек ауылдық округі әкімі аппараты – 67 412 мың теңге;
Мұғалжар ауылы әкімі аппараты – 62 195 мың теңге
Ащысай ауылдық округі әкімі аппараты – 35 382 мың теңге;
Егіндібұлақ ауылдық округі әкімі аппараты – 55 607 мың теңге;
Қ. Жұбанов атындағы ауылдық округі әкімі аппараты – 35 006 мың теңге;
Жұрын ауылдық округі әкімі аппараты – 45 806 мың теңге;
Қайынды ауылдық округі әкімі аппараты – 24 842 мың теңге;
Құмжарған ауылдық округі әкімі аппараты – 69 629 мың теңге;
Құмсай ауылдық округі әкімі аппараты – 36 631 мың теңге;
Талдысай ауылдық округі әкімі аппараты – 35 839 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға.
Аталған кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін:
ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
3) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
4) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
5) кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі қызметтерге;
6) еңбек нарығын дамытуға;
7) біліктілік жүйесін дамытуға;
8) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;

4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета, бюджетам города, села, сельских округов в сумме 967 066 тысяч тенге, в том числе:
аппарат акима города Кандыагаш - 305 000 тысяч тенге;
аппарат акима города Эмба – 71 829 тысяч тенге;
аппарат акима города Жем –53 439 тысяч тенге;
аппарат акима Аккемирского сельского округа – 44 239 тысяч тенге;
аппарат акима Батпаккольского сельского округа – 24 210 тысяч тенге;
аппарат акима Енбекского сельского округа – 67 412 тысяч тенге;
аппарат акима села Мугалжар – 62 195 тысяч тенге;
аппарат акима Ащесайского сельского округа– 35 382 тысяч тенге;
аппарат акима Егиндыбулакского сельского округа– 55 607 тысяч тенге;
аппарат акима сельского округа имени К.Жубанова– 35 006 тысяч тенге;
аппарат акима Журынского сельского округа– 45 806 тысяч тенге;
аппарат акима Каиндинского сельского округа– 24 842 тысяч тенге;
аппарат акима Кумжарганского сельского округа– 69 629 тысяч тенге;
аппарат акима Кумсайского сельского округа– 36 631 тысяч тенге;
аппарат акима Талдысайского сельского округа– 35 839 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление кредитов из республиканского бюджета:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Распределение указанных сумм кредитов определяется на основании постановления акимата района.
7. Учесть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
8. Учесть в районом бюджете на 2024 год поступление с областного бюджета целевые текущие трансферты и трансферты на развитие:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на размещение государственного социального заказа внеправительственных организациях; _
3) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
4) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
5) на услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарнымимплантам;
6) на развитие продуктивной занятости;
7) на развитие системы квалификаций;
8) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта;

9) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
10) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына және (немесе) қайта жаңғыртуға;
11) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
12) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға;
13) коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
14) жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;
15) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
16) газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
17) көлік инфрақұрылымын дамытуға;
18) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға.
Аталған трансферттер мен кредиттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

9) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
10) на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
11) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
12) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
13) на развитие коммунального хозяйства;
14) на развитие теплоэнергетической системы;
15) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
16) на развитие газотранспортной системы;
17) на развитие транспортной инфраструктуры;
18) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.

9. 2024 жылға ауданның жергілікті атқарушы органының резерві - 256 047 мың теңге сомасында бекітілсін.
10. Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2024 жылға берілетін трансферттер 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 256 047 тысяч тенге.
10. Утвердить объем трансфертов, передаваемых из районного бюджета бюджетам города районного значения и сельских округов на 2024 год согласно приложению 4.
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2024 год согласно приложению 5.

26 131
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
250 443,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
250 443,9
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
19 146
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
231 297,9
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 039 357
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
99 214
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
99 214
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
99 214
2
Әлеуметтiк көмек
795 839
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
795 839
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19 531
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
287
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
210 830
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
170 756
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
394 435
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
144 304
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
144 304
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 850
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
391
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 662
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
7 309
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
15 384
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
22 687
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

26 131
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
250 443,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
250 443,9
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
19 146
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
231 297,9
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 039 357
1
Социальное обеспечение
99 214
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
99 214
005
Государственная адресная социальная помощь
99 214
2
Социальная помощь
795 839
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
795 839
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19 531
006
Оказание жилищной помощи
287
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
210 830
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
170 756
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
394 435
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
144 304
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
144 304
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
95 850
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
391
021
Капитальные расходы государственного органа
1 662
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
7 309
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
15 384
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
22 687
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

235 337
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
200 564
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
200 357
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
207
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
24 000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
24 000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10 773
075
Байланыс желілерін салу
10 773
9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
682 829
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
505 715
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 197
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
444 518
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
177 114
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 855
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
138 259
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
109 170
6
Жер қатынастары
92 660
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
92 660
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 488
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
6 215
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
39 957
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
16 510
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
16 510
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
16 510
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
88 080
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
88 080
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
88 080
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

235 337
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
200 564
006
Функционирование районных (городских) библиотек
200 357
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
207
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
24 000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
24 000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
10 773
075
Строительство сетей связи
10 773
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
682 829
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
505 715
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
61 197
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
444 518
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
177 114
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
38 855
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
138 259
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
109 170
6
Земельные отношения
92 660
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
92 660
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
46 488
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
6 215
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
39 957
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
16 510
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
16 510
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
16 510
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
88 080
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
88 080
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
88 080
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

219 299
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 463
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
48 804
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
136 032
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
147 785
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
147 785
02
Қорғаныс
157 378
1
Әскери мұқтаждар
40 918
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
40 918
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
40 918
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
116 460
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
116 460
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
7 470
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
108 990
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
697 747
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
35 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
35 000
2
Әлеуметтiк көмек
556 336
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
556 336
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
20 000
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6 900
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
212 500
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
156 936
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
160 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
106 411
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106 411
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

219 299
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
34 463
013
Капитальные расходы государственного органа
48 804
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
136 032
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
147 785
040
Развитие объектов государственных органов
147 785
02
Оборона
157 378
1
Военные нужды
40 918
122
Аппарат акима района (города областного значения)
40 918
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
40 918
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
116 460
122
Аппарат акима района (города областного значения)
116 460
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
7 470
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
108 990
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
697 747
1
Социальное обеспечение
35 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35 000
005
Государственная адресная социальная помощь
35 000
2
Социальная помощь
556 336
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
556 336
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
20 000
006
Оказание жилищной помощи
6 900
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
212 500
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
156 936
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
160 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
106 411
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106 411
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения