Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 267 "2023–2025 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 31 қазандағы № 87 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 267 "2023–2025 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023–2025 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 537 988,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 347 670 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 884 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 23 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 158 434,3 мың теңге;
2) шығындар – 8 222 340,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 898 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 107 558 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 103 660 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -688 249,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 688 249,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 107 558 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 103 660 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 684 351,8 мың теңге.";
9 – тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер және даму трансферттердің түсімдері ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
3) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға;
4) еңбек нарығын дамытуға;
5) біліктілік жүйесін дамытуға;
6) "Ауыл–Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
7) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
8) ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
9) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
10) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді – мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге;

О внесении изменений в решение Темирского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 267 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2023–2025 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 31 октября 2023 года № 87. Прекращено действие в связи с истечением срока
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 267 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2023–2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2023–2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 537 988,3 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 347 670 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 884 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 23 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 158 434,3 тысяч тенге;
2) затраты – 8 222 340,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 898 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 107 558 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 103 660 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -688 249,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 688 249,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 107 558 тысяч тенге;
погашение займов – 103 660 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 684 351,8 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступления целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
3) на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
4) на развитие продуктивной занятости;
5) на развитие системы квалификаций;
6) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
7) на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
8) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
9) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
10) на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;

11) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
12) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға;
13) көп пәтерлі тұрғын үйлерді күрделі жөндеуге;
14) елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға;
15) көлік инфрақұрылымын дамытуға.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.".

11) развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
12) развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021–2025 годы;
13) на капитальный ремонт многоквартирных жилых домов;
14) на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
15) на развитие транспортной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".

2. Көрсетілген шешімдегі 1 – қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 31 қазандағы № 87 шешіміне қосымша
Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 267 шешіміне 1 – қосымша
2023 жылға арналған Темір аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кiші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению Темирского районного маслихата от 31 октября 2023 года № 87
Приложение 1 к решению Темирского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 267
Темирский районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

54641
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54215
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
426
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
841036
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98197
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
96630
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
646209
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
80384
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
74984
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5400
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
75247
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
75247
02
Қорғаныс
42185
1
Әскери мұқтаждар
9226
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9226
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9226
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
32959
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
32959
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12848
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
20111
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
735265
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
86223
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
86223
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
86223
2
Әлеуметтiк көмек
552219
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
552219
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
186842
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
36225
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
128801
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
32970
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

54641
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
54215
007
Капитальные расходы государственного органа
426
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
841036
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
98197
013
Капитальные расходы государственного органа
96630
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
646209
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
80384
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
74984
015
Капитальные расходы государственного органа
5400
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
75247
040
Развитие объектов государственных органов
75247
02
Оборона
42185
1
Военные нужды
9226
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9226
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9226
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
32959
122
Аппарат акима района (города областного значения)
32959
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12848
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
20111
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
735265
1
Социальное обеспечение
86223
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
86223
005
Государственная адресная социальная помощь
86223
2
Социальная помощь
552219
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
552219
002
Программа занятости
186842
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
36225
006
Оказание жилищной помощи
3000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
128801
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
32970
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью