Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 267 "2023–2025 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 116 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 267 "2023–2025 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне мынадай өзгеріс енгізілсін:
1–тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023–2025 жылдарға арналған Темір аудандық бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 342 460 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4 148 045,7 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 414 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3 184 000,3 мың теңге;
2) шығындар – 8 026 811,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 898 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 107 558 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 103 660 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -688 249,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 688 249,8 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 107 558 мың теңге;

О внесении изменения в решение Темирского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 267 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2023–2025 годы"
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 15 декабря 2023 года № 116. Прекращено действие в связи с истечением срока
Темирский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темирского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 267 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2023–2025 годы" следующее изменение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Темирский районный бюджет на 2023–2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 342 460 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4 148 045,7 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 414 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 184 000,3 тысяч тенге;
2) затраты – 8 026 811,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 898 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 107 558 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 103 660 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -688 249,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 688 249,8 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 107 558 тысяч тенге;

қарыздарды өтеу – 103 660 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 684 351,8 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімдегі 1–қосымша осы шешімдегі қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 116 шешіміне қосымша
Темір аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 267 шешіміне 1–қосымша
2023 жылға арналған Темір аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кiші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

погашение займов – 103 660 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 684 351,8 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение к решению Темирского районного маслихата от 15 декабря 2023 года № 116
Приложение 1 к решению Темирского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 267
Темирский районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

54641
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54215
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
426
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
802915
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98197
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
95822
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
608896
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
80816,7
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75624,7
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5192
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
75247
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
75247
02
Қорғаныс
40096
1
Әскери мұқтаждар
8384
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8384
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8384
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
31712
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
31712
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12666
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
19046
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
714342
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
71211
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
71211
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
71211
2
Әлеуметтiк көмек
553667
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
553667
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
186842
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
35190
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
758
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
122526
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
32970
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

54641
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
54215
007
Капитальные расходы государственного органа
426
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
802915
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
98197
013
Капитальные расходы государственного органа
95822
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
608896
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
80816,7
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
75624,7
015
Капитальные расходы государственного органа
5192
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
75247
040
Развитие объектов государственных органов
75247
02
Оборона
40096
1
Военные нужды
8384
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8384
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8384
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
31712
122
Аппарат акима района (города областного значения)
31712
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12666
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
19046
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
714342
1
Социальное обеспечение
71211
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
71211
005
Государственная адресная социальная помощь
71211
2
Социальная помощь
553667
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
553667
002
Программа занятости
186842
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
35190
006
Оказание жилищной помощи
758
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
122526
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
32970
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью