2024–2026 жылдарға арналған Жақсымай ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 144 шешімі
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9–1 бабына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6–бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024–2026 жылдарға арналған Жақсымай ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 68 099 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 14 560 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 250 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2000 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 51 289 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 15 996 мың теңге;
2) шығындар – 70 711,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2612,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2612,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2612,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 30.04.2024 № 177 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Жақсымай ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншiкке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлiкке салынатын салықтар:
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар, оның ішінде:
сыртқы (көрнекі) жарнаманы аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер аумақтары арқылы өтетін республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлiнген белдеуiндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде және аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй–жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырғаны үшін төлемақы;
салықтық емес түсімдер:
басқа да салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдар;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.

Об утверждении бюджета Жаксымайского сельского округа на 2024–2026 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 28 декабря 2023 года № 144
В соответствии со статьей 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районый маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жаксымайского сельского округа на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 68 099 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 14 560 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 250 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 289 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 15 996 тысяч тенге;
2) затраты – 70 711,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2612,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2612,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2612,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30.04.2024 № 177 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета Жаксымайского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, в том числе:
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского, областного и районного значения, проходящих через территории городов районного значения, сел, поселков, сельских округов и на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке;
неналоговые поступления, в том числе:
прочие неналоговые поступления, в том числе:
добровольные взносы физических и юридических лиц;
поступления от продажи основного капитала:
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.

3. Қазақстан Республикасының "2024–2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9–бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 57 853 теңге;
3) айлық есептiк көрсеткiш – 3 692 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 "2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес 2024 жылға аудандық бюджеттен Жақсымай ауылдық округ бюджетіне берілетін субвенция көлемі 15996 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2024 жылға арналған Жақсымай ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 35 229 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Жақсымай ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 30.04.2024 № 177 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024–2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 57 853 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 129 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы" на 2024 год предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного бюджету в бюджету Жаксымайского сельского округа в сумме 15996 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Жаксымайского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 35 229 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Жаксымайского сельского округа.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 30.04.2024 № 177 (вводится в действие с 01.01.2024).

6. 2024 жылға арналған Жақсымай ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен 64 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Жақсымай ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы
Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының

6. Учесть в бюджете Жаксымайского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 64 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Жаксымайского сельского округа
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение 1 к решению
Темирского районного