2024–2026 жылдарға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 151 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9–1 бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін–өзі басқару туралы" Заңының 6–бабына сәйкес, Темір аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024–2026 жылдарға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджеті осы шешімдегі 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 384 550 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 128 257 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 206 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 849 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 245 238 мың теңге, оның ішінде:
субвенция – 30 267 мың теңге;
2) шығындар – 386 689,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 тенге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 733,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 733,1 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 733,1 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 257 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
салықтық түсімдер:
табыс салығы, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
меншiкке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлiкке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар, оның ішінде:
сыртқы (көрнекі) жарнаманы аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округітер аумқтары арқылы өтетін республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде және аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй–жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырылғаны үшін төлемақы;
салықтық емес түсімдер:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.

Об утверждении бюджета Шубаркудыкского сельского округа на 2024–2026 годы
Решение Темирского районного маслихата Актюбинской области от 28 декабря 2023 года № 151. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 9–1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Темирский районый маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Шубаркудыкского сельского округа на 2024–2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 384 550 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 128 257 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 206 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 849 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 245 238 тысяч тенге, в том числе:
субвенция – 30 267 тысяч тенге;
2) затраты – 386 689,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 733,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 733,1 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 733,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 22.11.2024 № 257 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета Шубаркудыкского сельского округа зачисляются следующие:
налоговые поступления:
подоходный налог, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, в том числе:
наружной (визуальной) рекламы проводят в городах районного значения, плата за размещение на объектах стационарной размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования республиканского, областного и районного значения, проходящих через территории городов районного значения, сел, поселков, сельских округов и на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке;
неналоговые поступления:
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие неналоговые поступления;
поступления от продажи основного капитала:
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.

3. Қазақстан Республикасының "2024–2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9–бабына сәйкес белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төмен мөлшерi – 85 000 теңге;
2) зейнетақының ең төмен мөлшері – 57 853 теңге;
3) айлық есептiк көрсеткiш – 3 692 теңге;
4) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерін есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы – 43 407 теңге.
4. Темір аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 129 "2024–2026 жылдарға арналған Темір аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне сәйкес 2024 жылға аудандық бюджеттен Шұбарқұдық ауылдық округі бюджетіне берілетін субвенция көлемі 30 267 мың теңге сомасында көзделген.
5. 2024 жылға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетінде аудандық бюджеттен 214 556 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Шұбарқұдық ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024–2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:
1) минимальный размер заработной платы – 85 000 тенге;
2) минимальный размер пенсии – 57 853 тенге;
3) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
4) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 43 407 тенге.
4. В соответствии с решением Темирского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 129 "Об утверждении Темирского районного бюджета на 2024–2026 годы" на 2024 год предусмотрен объем субвенции, передаваемых из районного в бюджета бюджет Шубаркудыкского сельского округа в сумме 30 267 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Шубаркудыкского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 214 556 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Шубаркудыкского сельского округа.

Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 257 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2024 жылға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджетінде республикалық бюджеттен 415 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Шұбарқұдық ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 22.11.2024 № 257 (вводится в действие с 01.01.2024).
6. Учесть в бюджете Шубаркудыкского сельского округа на 2024 год поступления целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 415 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Шубаркудыкского сельского округа.

7. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Темір аудандық
мәслихатының төрағасы Б. Шаимов
Темір аудандық мәслихатының
2023 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 151 шешіміне 1 – қосымша
2024 жылға арналған Шұбарқұдық ауылдық округ бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Темір аудандық мәслихатының 22.11.2024 № 257 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Темирского
районного маслихата
Б. Шаимов
Приложение 1 к решению
Темирского районного
маслихата от 28 декабря 2023
года № 151
Бюджет Шубаркудыкского сельского округа на 2024 год
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Темирского районного маслихата Актюбинской области от 22.11.2024 № 257 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы