Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 "2023-2025 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 13 шілдедегі № 64 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №176379 тіркелген) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 863 545,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 771 542 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 471 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 653 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 060 879,7 мың теңге;
2) шығындар – 5 999 780,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -851 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 225 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 076 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -135 384 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 135 384 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 36 225 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 076 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 136 235 мың теңге.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 2 364 412 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 60 000 мың теңге;
3) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 13 523 мың теңге;
4) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 1 469 мың теңге;
5) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 32 366 мың теңге;
6) біліктілік жүйесін дамытуға – 104 мың теңге;
7) еңбек нарығын дамытуға – 528 944 мың теңге;
8) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 11 731 мың теңге;
9) ауданның коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға – 815 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".

О внесении изменений и дополнения в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2022 года № 192 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 13 июля 2023 года № 64
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 192 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 176379) следующие изменения и дополнение:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 863 545,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 771 542 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 471 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 653 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 060 879,7 тысяч тенге;
2) затраты – 5 999 780,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -851 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 225 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 076 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -135 384 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 135 384 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 36 225 тысяч тенге;
погашение займов – 37 076 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 136 235 тысяч тенге.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 2 364 412 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 60 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 13 523 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет детям;
4) 1 469 тысяч тенге – на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью;
5) 32 366 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
6) 104 тысяч тенге – на развитие системы квалификаций;
7) 528 944 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
8) 11 731 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
9) 815 тысяч тенге – на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".

Келесі мазмұндағы 9-1 тармағымен толықтырылсын:
"9-1. Функциялардың берілуіне байланысты аудандық бюджеттен республикалық бюджеттің ысырабын өтеуге 1 519 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2023 жылға арналған резерві 54 012 мың теңге сомасында бекітілсін.".

Дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Предусмотреть из районного бюджета распределение сумм трансфертов на сумму 1 519 тысяч тенге на компенсацию потерь республиканского бюджета в связи с передачей функций.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2023 год в сумме 54 012 тысяч тенге.".

2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Займолдин
Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 13 шілдедегі № 64 шешіміне қосымша
Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 шешіміне 1 қосымша
2023 жылға арналған Ойыл аудандық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Кішi сыныбы
Атауы
І. Кірістер

2. Приложение 1 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Уилского
районного маслихата
С. Займолдин
Приложение к решению Уилского районного маслихата от 13 июля 2023 года № 64
Приложение 1 к решению Уилского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 192
Уилский районный бюджет на 2023 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

26 112
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
65 603
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
69 684
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағыөзге де қызметтер
58 878
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58 878
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 493
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
897
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 670
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 836
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
19 982
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
483 843
1
Тұрғын үй шаруашылығы
331 708
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
331 708
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
169 156
008
Мемлекеттік тұрғын үйқорын сақтауды ұйымдастыру
21 554
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
10 034
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
34 964
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
96 000
2
Коммуналдық шаруашылық
148 690
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушыларкөлігі және автомобиль жолдары бөлімі
148 690
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
21 339
458
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
39 272
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
815
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
87 264
3
Елді-мекендерді көркейту
3 445
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 445
031
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
3 445
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк

26 112
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
65 603
023
Обеспечениедеятельности центров занятости населения
69 684
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
58 878
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
58 878
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
31 493
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
897
021
Капитальные расходы государственного органа
1 670
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 836
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
19 982
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
483 843
1
Жилищное хозяйство
331 708
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
331 708
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
169 156
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
21 554
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
10 034
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
34 964
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
96 000
2
Коммунальное хозяйство
148 690
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
148 690
013
Развитие коммунального хозяйства
21 339
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
39 272
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
815
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
87 264
3
Благоустройство населенных пунктов
3 445
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 445
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
3 445
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство