Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 "2023-2025 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының 2023 жылғы 30 қазандағы № 78 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Ақтөбе облысы Ойыл аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Ойыл аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 192 шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 602 133,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 771 542 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 30 471 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 653 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 799 467,7 мың теңге;
2) шығындар – 4 738 368,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -1 019 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 36 057 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 37 076 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -135 216 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 135 216 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 36 057 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 37 076 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 136 235 мың теңге.".
7-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға – 67 200 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) ауылдық елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 82 284 мың теңге;
2) 2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 45 264 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерінің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2022 года № 192 "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Уилского районного маслихата Актюбинской области от 30 октября 2023 года № 78. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уилского районного маслихата Актюбинской области "Об утверждении Уилского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 192 следующие изменения и дополнение:
Пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 602 133,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 771 542 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 30 471 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 653 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 799 467,7 тысяч тенге;
2) затраты – 4 738 368,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -1 019 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 36 057 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 37 076 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -135 216 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 135 216 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 36 057 тысяч тенге;
погашение займов – 37 076 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 136 235 тысяч тенге.".
Пункт 7-1 изложить в новой редакции:
"7-1. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан:
1) 67 200 тысяч тенге – на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) 82 284 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
2) 45 264 тысяч тенге – на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.".
Пункт 9 изложить в новой редакции:

"9. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыруға – 1 688 349 мың теңге;
2) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 38 000 мың теңге;
3) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке – 8 523 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 34 453 мың теңге;
5) еңбек нарығын дамытуға – 164 283 мың теңге;
6) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 5 192 мың теңге;
7) ауданның коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыруға – 815 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
Келесі мазмұндағы 9-2 тармағымен толықтырылсын:

"9. Учесть в районном бюджете на 2023 год поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета:
1) 1 688 349 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
2) 38 000 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
3) 8 523 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет детям;
4) 34 453 тысяч тенге – на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) 164 283 тысяч тенге – на развитие рынка труда;
6) 5 192 тысяч тенге – на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях;
7) 815 тысяч тенге – на организацию эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов.
Распределение указанных сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
Дополнить пунктом 9-2 следующего содержания:

"9-2. Функциялардың берілуіне байланысты аудандық бюджеттен облыстық бюджеттің ысырабын өтеуге 27 662 мың теңге сомасында трансферттердің сомаларын бөлу көзделсін.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.".
2. Көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ойыл аудандық
мәслихатының төрағасы:
С. Займолдин

"9-2. Предусмотреть из районного бюджета распределение сумм трансфертов на сумму 27 662 тысяч тенге на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей функций.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.".
2. Приложения 1, 2, 3 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Уилского
районного маслихата:
С. Займолдин

22 943
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
56 482
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
25 402
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
63 234
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
42 022
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағыөзге де қызметтер
51 139
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
51 139
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 493
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
697
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 670
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 836
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 443
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
313 567
1
Тұрғын үй шаруашылығы
94 746
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
94 746
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
7 536
008
Мемлекеттік тұрғын үйқорын сақтауды ұйымдастыру
1 850
011
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
10 034
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
8 126
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
67 200
2
Коммуналдық шаруашылық
215 376
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушыларкөлігі және автомобиль жолдары бөлімі
215 376
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
13 781
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
120 496
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
815
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
82 284
3
Елді-мекендерді көркейту
3 445
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

22 943
006
Оказание жилищной помощи
0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
56 482
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25 402
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
63 234
023
Обеспечениедеятельности центров занятости населения
42 022
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
51 139
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
51 139
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30 493
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
697
021
Капитальные расходы государственного органа
1 670
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
4 836
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 443
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
313 567
1
Жилищное хозяйство
94 746
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
94 746
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
7 536
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
1 850
011
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
10 034
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
8 126
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
67 200
2
Коммунальное хозяйство
215 376
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
215 376
013
Развитие коммунального хозяйства
13 781
016
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
120 496
027
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
815
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
82 284
3
Благоустройство населенных пунктов
3 445
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

491
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
960
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
218 349
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
39 157
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағымемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 157
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
49 374
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 374
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
129 818
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 276
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 190
02
Қорғаныс
27 449
1
Әскери мұқтаждар
7 959
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7 959
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7 959
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
19 500
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 500
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 152
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
17 348
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
582 970
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
10 144
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
10 144
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
10 144
2
Әлеуметтiк көмек
535 243
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
535 243
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
328 214
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22 581
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
343
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
56 558
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
25 666
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

491
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
960
9
Прочие государственные услуги общего характера
218 349
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
39 157
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
39 157
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
49 374
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
49 374
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
129 818
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
34 276
003
Капитальные расходы государственного органа
1 190
02
Оборона
27 449
1
Военные нужды
7 959
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 959
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 959
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
19 500
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 500
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 152
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
17 348
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
582 970
1
Социальное обеспечение
10 144
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
10 144
005
Государственная адресная социальная помощь
10 144
2
Социальная помощь
535 243
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
535 243
002
Программа занятости
328 214
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22 581
006
Оказание жилищной помощи
343
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
56 558
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25 666
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью