Хромтау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 302 "2023-2025 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 5 сәуірдегі № 8 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ШЕШТІ:
1. Хромтау аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 302 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13 238 749 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 295 348 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 402 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 924 999 мың теңге;
2) шығындар – 14 896 536,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -2 729 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 22 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25 304 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О внесении изменений в решение Хромтауского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 302 "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 5 апреля 2023 года № 8. Прекращено действие в связи с истечением срока
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Хромтауского районного маслихата "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 302 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 238 749 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 295 348 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 15 402 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 924 999 тысяч тенге;
2) затраты – 14 896 536,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -2 729 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 22 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 304 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 655 058,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 655 058,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 20 700 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 304 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 659 662,9 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Хромтау аудандық
мәслихатының төрағасы
Э. Б. Болатов

5) дефицит (профицит) бюджета – -1 655 058,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
1 655 058,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 20 700 тысяч тенге;
погашение займов – 25 304 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 659 662,9 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Хромтауского
районного маслихата
Болатов Э. Б.

004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14 200
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 735
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
130 795
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
148 617
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 707
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
92 344
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
92 344
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 264
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарға құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
47 080
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
1 617 413
1
Тұрғын үй шаруашылығы
373 183
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500
031
Кондоминимум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
371 565
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
306 321
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
65 244
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімі
1 118
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 118
2
Коммуналдық шаруашылық
1 244 230
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
883 899
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
48 000
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
6 000
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
829 899
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
360 331
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту

004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14 200
006
Оказание жилищной помощи
2 735
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
130 795
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
148 617
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 707
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
92 344
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
92 344
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 264
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
47 080
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 617 413
1
Жилищное хозяйство
373 183
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500
031
Подготовка технических паспортов на объекты кондоминиума
500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
371 565
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
306 321
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
65 244
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
1 118
016
Приобретение земельных участков для государственных нужд
1 118
2
Коммунальное хозяйство
1 244 230
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
883 899
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
48 000
028
Развитие коммунального хозяйства
6 000
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
829 899
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
360 331
005
Развитие коммунального хозяйства

60 807
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
52 526
009
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
6 793
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердiң, кенттердiң, ауылдардың, шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 488
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
15 429
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 951
056
Жануарларға баспаналар, уақытша ұстау пункттерін салу
4 951
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 478
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
10 478
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
89 793
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
89 793
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
89 793
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
42 324
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
47 469
12
Көлiк және коммуникация
2 915 922
1
Автомобиль көлiгi
2 840 119
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2 840 119
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
868 982
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
7 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
425 645
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
1 538 492
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
75 803
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
75 803
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
75 803
13
Басқалар
372 822
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
26 954
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
26 954
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

60 807
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений на территории района (города областного значения)
52 526
009
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
6 793
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельского округов, поселков, сел
1 488
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
15 429
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 951
056
Строительство приютов для животных, центров временного содержания
4 951
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 478
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10 478
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
89 793
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
89 793
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
89 793
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
42 324
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
47 469
12
Транспорт и коммуникация
2 915 922
1
Автомобильный транспорт
2 840 119
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2 840 119
022
Развитие транспортной инфраструктуры
868 982
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
7 000
045
Капитальный и средний ремонт дорог районного значения и улиц населенных пунктов.
425 645
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
1 538 492
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникации
75 803
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
75 803
037
Субсидирование пассажирских перевозок на общественно значимых городских (сельских), пригородных и внутрирайонных сообщениях
75 803
13
Прочие
372 822
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
26 954
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
26 954
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства