Хромтау аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 302 "2023-2025 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 14 шілдедегі № 39 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Хромтау аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 302 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2023 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15 005 234 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 9 659 348 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 95 402 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 247 484 мың теңге;
2) шығындар – 16 540 464,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 176 941 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 202 245 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 25 304 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 712 171,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 712 171,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 77 813 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25 304 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 659 662,9 мың теңге.".
2 тармақтың он тоғызыншы абзацындағы "мүгедектер" деген сөз "мүгедектігі бар адамдар" деген сөздермен ауыстырылсын.
4 тармақ келесі жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Хромтауского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 302 "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 14 июля 2023 года № 39. Прекращено действие в связи с истечением срока
Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Хромтауского районного маслихата "Об утверждении Хромтауского районного бюджета на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 302 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 005 234 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 9 659 348 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 95 402 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 247 484 тысяч тенге;
2) затраты – 16 540 464,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 176 941 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 202 245 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25 304 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 712 171,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
1 712 171,9 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 77 813 тысяч тенге;
погашение займов – 25 304 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 659 662,9 тысяч тенге.".
Слово "инвалидов" в абзаце девятнадцатом пункта 2 заменить словами "лиц с инвалидностью".
пункт 4 изложить в следующей новой редакции:

"4. 2023 жылға арналған аудандық бюджетте салық түсімдерінің жалпы сомасын келесі мөлшерде бөлу белгіленсін:
1) төлем көзінен кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 55 пайыз;
3) мұнай секторындағы ұйымдардың кірістерін қоспағанда, кәсіпорындардан корпоративтік табыс салығы 60 пайыз.".
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

"4. Установить в районном бюджете на 2023 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов;
2) по социальному налогу 55 процентов;
3) корпоративный подоходный налог с предприятий, исключая доходы организаций нефтяного сектора 60 процентов.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.

975 223
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
614 263
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
14 200
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 735
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
130 795
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
160 523
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
52 707
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
80 344
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80 344
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 264
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдарға құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
35 080
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
2 747 542
1
Тұрғын үй шаруашылығы
573 165
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
28 000
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
27 500
031
Кондоминимум объектісіне техникалық паспорттар дайындау
500
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
544 047
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
306 321
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
112 926
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
124 800
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімі
1 118
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 118
2
Коммуналдық шаруашылық
2 174 377
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 529 306
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
27 000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
48 000
028
Коммуналдық шаруашылығын дамыту

975 223
002
Программа занятости
614 263
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
14 200
006
Оказание жилищной помощи
2 735
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
130 795
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лиц с инвалидностью
160 523
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
52 707
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
80 344
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80 344
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 264
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
35 080
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 747 542
1
Жилищное хозяйство
573 165
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
28 000
003
Капитальные расходы государственного органа
27 500
031
Подготовка технических паспортов на объекты кондоминиума
500
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
544 047
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
306 321
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
112 926
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
124 800
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
1 118
016
Приобретение земельных участков для государственных нужд
1 118
2
Коммунальное хозяйство
2 174 377
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 529 306
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
27 000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
48 000
028
Развитие коммунального хозяйства