2024-2026 жылдарға арналған Қопа ауылдық округінің бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 124 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған Қопа ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер 77 947 мың теңге;
салықтық түсiмдер 3 790 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 0 теңге;
трансферттер түсiмi 74 157 мың теңге;
2) шығындар 79 447 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 0 теңге;
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
қаржы активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) -1 500 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын
қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 500 мың теңге;
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 500 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 15.04.2024 № 166 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округ бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып ескерілсін:
Салықтық түсімдер:
жеке табыс салығы;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
көлік құралдары салығы;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастырғаны үшін төлемақы.
Салықтық емес түсімдер:
әкім салатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
коммуналдық меншігінен түсетін кірістер;
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен берілетін трансферттер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер:
мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерді қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес, ескерілсін және басшылыққа алынсын:
2024 жылғы 1 қаңтардан бастап:

Об утверждении бюджета Копинского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 27 декабря 2023 года № 124.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Копинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 77 947 тысяч тенге;
налоговые поступления 3 790 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления трансфертов 74 157 тысяч тенге;
2) затраты 79 447 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование: 0 тенге;
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступление от продажи финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета -1 500 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета 1 500 тысяч тенге;
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 500 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 15.04.2024 № 166 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что в доход бюджета сельского округа зачисляются следующие:
Налоговые поступления:
индивидуальный подоходный налог;
налог на имущество физических лиц;
земельный налог;
единый земельный налог;
плата за пользование земельными участками;
налог на транспортные средства;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы.
Неналоговые поступления:
штрафы, налагаемые акимом;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от коммунальной собственности;
доходы от продажи государственного имущества;
трансферты из районного бюджета;
другие неналоговые поступления.
Поступления от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества;
поступления от продажи земельных участков, за исключением поступлений от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024 - 2026 годы" установлено:
с 1 января 2024 года:

1) жалақының ең төменгі мөлшері – 85 000 теңге;
2) айлық есептік көрсеткіш – 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған Қопа ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілген 44 291 мың теңге соммасында субвенция көлемі ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Қопа ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен 49 866 мың теңге соммасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу Қопа ауылдық округі әкімінің шешімі негізінде жүзеге асырылады.

1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель – 3 692 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 43 407 тенге.
4. Учесть в бюджете Копинского сельского округа на 2024 год объем субвенции с районного бюджета в сумме 44 291 тысяч тенге.
5. Учесть в бюджете Копинского сельского округа на 2024 год поступление целевых текущих трансфертов из районного бюджета в сумме 49 866 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых текущих трансфертов определяется на основании решения акима Копинского сельского округа.

124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
8 500
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8 500

124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
8 500
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
8 500