Шалқар аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 338 "2023-2025 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 24 сәуірдегі № 16 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Шалқар аудандық мәслихатының "2023-2025 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 338 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2023 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7058502,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3904619 ,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22549,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3131334,8 мың теңге;
2) шығындар – 7169004,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – -64731,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 10350,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75081,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -45770,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 45770,5 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 10350,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75081,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 110501,5 теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2023 жылға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 756733,7 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
мынадай мазмұндағы 7-1 тармағымен толықтырылсын:
"7-1. 2023 жылға арналған аудандық бюджетке Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан:

О внесении изменений и дополнения в решение Шалкарского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 338 "Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2023-2025 годы"
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 24 апреля 2023 года № 16. Прекращено действие в связи с истечением срока
Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шалкарского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 338 "Об утвержении Шалкарского районного бюджета на 2023-2025 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы – 7058502,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3904619,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 22549,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3131334,8 тысяч тенге;
2) затраты - 7169004,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -64731,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 10350,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 75081,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -45770,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 45770,5 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 10350,0 тысяч тенге;
погашение долга – 75081,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 110501,5 тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в районном бюджете текущие целевые трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов на 2023 год в сумме 756733,7 тысяч тенге, согласно приложения 4.";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год поступление из Национального фонда Республики Казахстан:

1) Шалқар қаласының Сазтөбе көшесіндегі даму аймағында су желісінің құбырларын салуға нысаналы даму трансферті;
2) халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға ағымдағы нысаналы трансферт бөлінгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Бигеев.

1) целевого трансферта на развитие для строительства линий водопровода в зоне развития по улице Сазтобе города Шалкар;
2) текущего целевого трансферта на приобретение жилья для малообеспеченных слоев населения.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложений 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев

314,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
434756,2
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
49499,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
49499,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49499,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
327773,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
327773,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
48334,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
278738,6
02
Қорғаныс
77148,0
1
Әскери мұқтаждар
13304,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
13304,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
13304,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
63844,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
63844,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1768,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
62076,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1879727,8
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
66720,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
66720,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
66720,0
2
Әлеуметтік көмек
1688055,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1688055,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1134179,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
19206,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117352,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
153283,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету

314,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
434756,2
5
Планирование и статистическая деятельность
49499,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
49499,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
49499,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
327773,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
327773,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
48334,6
003
Капитальные расходы государственного органа
700,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
278738,6
02
Оборона
77148,0
1
Военные нужды
13304,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
13304,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
13304,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
63844,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
63844,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1768,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
62076,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1879727,8
1
Социальное обеспечение
66720,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
66720,0
005
Государственная адресная социальная помощь
66720,0
2
Социальная помощь
1688055,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1688055,8
002
Программа занятости
1134179,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
19206,0
006
Оказание жилищной помощи
5000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117352,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
153283,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью