2024-2026 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 159 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 01.03.2024 № 197 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2024-2026 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7838080,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4409597,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32373,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 3396109,9 мың теңге;
2) шығындар – 9081645,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – -75060,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75060,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1168504,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1168504,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 75060,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 735368,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 31.10.2024 № 323 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде мүлікке салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
акциздер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
мұнай секторы ұйымдарынан және жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.

Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2024-2026 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2023 года № 159.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 01.03.2024 № 197 (вводится в действие с 01.01.2024).
1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7838080,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 4409597,8 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 32373,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 3396109,9 тысяч тенге;
2) затраты - 9081645,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -75060,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 75060,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1168504,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1168504,7 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тенге;
погашение долга – 75060,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 735368,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 31.10.2024 № 323 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность, в том числе налоги на имущество;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
акцизы;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие доходы от государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, в том числе:
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим;
прочие неналоговые поступления.

3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес, 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3692 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 43407 теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты:
республикалық бюджеттің шығындарын өтеуге 5307,0 мың теңге;
облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге 68886,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 346128,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып коюлар көзделсін.
6. Аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2024 жылға аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 1125353,5 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 31.10.2024 № 323 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
6-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке аудандық маңызы бар қаланың және ауылдық округ бюджеттерінен 74544,2 мың теңге сомасында алып қоюлар 6 қосымшаға сәйкес көзделсін.
Ескерту. Шешім 6-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 31.10.2024 № 323 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен жас мамандарды әлеуметтік қолдау шараларына кредит бөлінгені ескерілсін.
7-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен жергілікті атқарушы органында кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алу үшін қарыздар берілгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 03.06.2024 № 265 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" с 1 января 2024 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 85000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3692 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 43407 тенге.
4. В связи с изменением функций государственных учреждений предусмотреть в районном бюджете на 2024 год текущие целевые трансферты:
для возмещения потерь республиканского бюджета в сумме 5307,0 тысяч тенге;
для возмещения потерь областного бюджета в сумме 68886,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год бюджетные изъятия областному бюджету в сумме 346128,0 тысяч тенге.
6. Утвердить в районном бюджете текущие целевые трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов на 2024 год в сумме 1125353,5 тысяч тенге, согласно приложения 4.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 31.10.2024 № 323 (вводится в действие с 01.01.2024).
6-1. Предусмотреть на 2024 год бюджетные изъятия из бюджетов города районного значения и сельских округов в районный бюджет согласно приложению 6 в сумме 74544,2 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 31.10.2024 № 323 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление кредита из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки молодых специалистов.
7-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год займы из областного бюджета для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 03.06.2024 № 265 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
1) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, работников казенных предприятий;

3) халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға.
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
3) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
5) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
6) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
7) аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің сондай-ақ, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру шараларына.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 03.06.2024 № 265 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан Шалқар ауданы Бегімбет ауылындағы ахаба желілерінің кәріздік-тазарту ғимаратын салуға нысаналы даму трансферті бөлінгені ескерілсін.
11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) Шалқар ауданы Алабас ауылының электр желілерін қайта жарақтауға;
2) Шалқар ауданы Сарысай ауылының электр желілерін қайта жарақтауға;
3) Шалқар ауданы Қауылжыр ауылында ангар типтес спорт кешенін салуға;
4) Шалқар ауданы Бозой ауылында спорт кешенін салуға;
5) Шалқар ауданы Шілікті ауылы Қоңыртөбе көшесіне спорт кешенін салуға.
12. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) Шалқар ауданы Бегімбет ауылындағы ахаба желілерінің кәріздік-тазарту ғимаратын салуға;
2) Шалқар ауданы Шалқар қаласында кәріздік-тазарту ғимаратын салуға жобалық сметалық құжаттамасын әзірлеуге;
3) Шалқар ауданы Шалқар қаласында әскери шақыру ғимаратын салуға;
4) Шалқар ауданы 1030 шақырым, Көпмола, Жылан стансалары мен Кеңдала разъезіндегі сумен жабдықтау желілерін реконструкциялауға;
5) Шалқар ауданы Алабас ауылының электр желілерін қайта жарақтауға;
6) Шалқар ауданы Сарысай ауылының электр желілерін қайта жарақтауға;
7) Шалқар ауданы Бозой ауылында спорт кешенін салуға;

3) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на гарантированный социальный пакет детям;
3) на размещение государственного социального заказа внеправительственных организациях;
4) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
6) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
7) на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 03.06.2024 № 265 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Предумотреть в районном бюджете на 2024 год поступление целевого трансферта на развитие из Национального фонда Республики Казахстан на строительство канализационно-очистного сооружения на канализационных сетях села Бегимбет Шалкарского района.
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
1) на реконструкцию электрических сетей в селе Алабас Шалкарского района;
2) на реконструкцию электрических сетей в селе Сарысай Шалкарского района;
3) строительство спортивного здания ангарного типа в селе Кауылжыр Шалкарского района;
4) строительство спортивного зала в селе Бозой Шалкарского района;
5) строительство спортивного зала по улице Коныртобе в селе Шиликты Шалкарского района.
12. Предумотреть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на строительство канализационно-очистного сооружения на канализационных сетях села Бегимбет Шалкарского района;
2) на разработку проектно-сметной документации на строительство канализационно-очистного сооружения города Шалкар Шалкарского района;
3) на строительство здания призывного пункта в городе Шалкар Шалкарского района;
4) на реконструкцию водопроводных сетей на 1030 километре, станциях Копмола, Жылан и разъезде Кендала Шалкарского района;
5) на реконструкцию электрических сетей в селе Алабас Шалкарского района;
6) на реконструкцию электрических сетей в селе Сарысай Шалкарского района;
7) на строительство спортивного комплекса в селе Бозой Шалкарского района;

8) Ақтөбе облысы Шалқар ауданында сандық инфрақұрылымды салуға жобалық-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге;
9) Ақтөбе облысы Шалқар ауданы Шалқар қаласындағы "Нұр-Бота" бала бақшасының ғимаратына сыртқы ахаба желілерін салуға.
Ескерту. 12 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 26.07.2024 № 283 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві, 90457,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

8) на разработку проектно-сметной документации к строительству цифровой инфраструктуры в Шалкарском районе Актюбинской области;
9) на строительство наружных сетей канализации к зданию детского сада "Нур-Бота" в городе Шалкар Актюбинской области.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26.07.2024 № 283 (вводится в действие с 01.01.2024).
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 90457,0 тысяч тенге.

14. 2024 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Бигеев.
Шалқар аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
26 желтоқсандағы № 159
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Шалқар аудандық бюджеті
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 31.10.2024 № 323 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I.Кірістер

14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2024 год, согласно приложению 5.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 26 декабря 2023
года № 159
Шалкарский районный бюджет на 2024 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 31.10.2024 № 323 (вводится в действие с 01.01.2024).
Категория
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

211510,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпісіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару
3362,8
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
3362,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3362,8
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
3362,8
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
742779,7
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
35217,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
35217,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
35217,0
2
Әлеуметтік көмек
579824,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
579824,3
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
22004,3
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
118090,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
146685,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық жәнетифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен,арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
290545,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
127738,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
127738,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61087,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
296,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1110,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
21179,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
8539,2
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
29022,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6505,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық

211510,0
03
Общественный порядок, безопасность, юридическая, судебная, уголовно- исполнительная деятельность
3362,8
9
Прочие услуги в сфере общественного порядка и безопасности
3362,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3362,8
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
3362,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
742779,7
1
Социальное обеспечение
35217,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
35217,0
005
Государственная адресная социальная помощь
35217,0
2
Социальная помощь
579824,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
579824,3
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
22004,3
006
Оказание жилищной помощи
2500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
118090,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
146685,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
290545,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
127738,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
127738,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
61087,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
296,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1110,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
21179,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
8539,2
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
29022,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6505,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14259,0
2
Әлеуметтік көмек
442549,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
442549,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21543,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117522,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
155132,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
143352,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
115854,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
115854,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55026,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
296,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердігі бар адмдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9488,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
51044,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
611637,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
32100,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
32100,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
32100,0
2
Коммуналдық шаруашылық
477513,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21836,0
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
20603,0
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
1233,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
455677,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
205677,0
014
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
250000,0
3
Елді- мекендерді көркейту
102024,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

005
Государственная адресная социальная помощь
14259,0
2
Социальная помощь
442549,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
442549,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21543,0
006
Оказание жилищной помощи
5000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117522,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
155132,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностьюпротезно-ортопедическими и тифлотехническими средствами, специтальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-куңрортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
143352,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
115854,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
115854,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55026,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
296,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9488,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
51044,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
611637,0
1
Жилищное хозяйство
32100,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
32100,0
098
Приобретение жилья коммунального жилого фонда
32100,0
2
Коммунальное хозяйство
477513,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21836,0
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
20603,0
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
1233,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
455677,0
005
Развитие коммунального хозяйства
205677,0
014
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
250000,0
3
Благоустройство населенных пунктов
102024,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

160485,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27916,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
132569,0
02
Қорғаныс
106327,0
1
Әскери мұқтаждар
16565,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
16565,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16565,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
89762,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
89762,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
87762,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
572768,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
14259,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14259,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14259,0
2
Әлеуметтік көмек
442556,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
442556,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21543,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117522,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
155139,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
143352,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
115953,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
115953,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55125,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
296,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

160485,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
27916,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
132569,0
02
Оборона
106327,0
1
Военные нужды
16565,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
16565,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16565,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
89762,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
89762,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
87762,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
572768,0
1
Социальное обеспечение
14259,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14259,0
005
Государственная адресная социальная помощь
14259,0
2
Социальная помощь
442556,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
442556,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21543,0
006
Оказание жилищной помощи
5000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117522,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
155139,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностьюпротезно-ортопедическими и тифлотехническими средствами, специтальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-куңрортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
143352,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
115953,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
115953,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55125,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
296,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
Шалқар аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
26 желтоқсандағы № 159
шешіміне 6-қосымша
Аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттерінен аудандық бюджетке 2024 жылға берілетін бюджеттік алық қоюлар
Ескерту. Шешім 6 қосымшамен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 31.10.2024 № 323 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Аудандық маңызы бар қала және ауылдық округтің атауы
Сомасы, мың теңге
Шалқар қаласы

007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
Приложение 6 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 26 декабря
2023 года № 159
Бюджетные изъятия районному бюджету из бюджетов города районного значения и сельских округов на 2024 год
Сноска. Решение дополнено приложением 6 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 31.10.2024 № 323 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Город Шалкар