2024-2026 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 159 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 01.03.2024 № 197 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2024-2026 жылдарға арналған Шалқар аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 7120091,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4371611,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20351,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2728129,7 мың теңге;
2) шығындар – 7855460,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 365786,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 440846,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75060,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1101154,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1101154,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 440846,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 75060,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 735368,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 03.06.2024 № 265 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде:
корпоративтік табыс салығы;
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде мүлікке салынатын салықтар;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде:
акциздер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
заңдық маңызы бар әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар;
мемлекет меншігінен түсетін басқа да кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар, оның ішінде:
мұнай секторы ұйымдарынан және жәбірленушілерге өтемақы қорына түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсімдер.

Об утверждении Шалкарского районного бюджета на 2024-2026 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 26 декабря 2023 года № 159.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 01.03.2024 № 197 (вводится в действие с 01.01.2024).
1. Утвердить Шалкарский районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7120091,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 4371611,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 20351,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 2728129,7 тысяч тенге;
2) затраты - 7855460,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 365786,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 440846,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 75060,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1101154,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1101154,7 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 440846,0 тысяч тенге;
погашение долга – 75060,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 735368,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 03.06.2024 № 265 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе:
корпоративный подоходный налог;
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность, в том числе налоги на имущество;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе:
акцизы;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета;
прочие доходы от государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, в том числе:
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора и в Фонд компенсации потерпевшим;
прочие неналоговые поступления.

3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9-бабына сәйкес, 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3692 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы - 43407 теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте мемлекеттік мекемелердің функциялары өзгеруіне байланысты:
республикалық бюджеттің шығындарын өтеуге 5307,0 мың теңге;
облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге 68886,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
5. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке 346128,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып коюлар көзделсін.
6. Аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2024 жылға аудандық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 1190460,6 мың теңге сомасында 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 6 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 03.06.2024 № 265 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен жас мамандарды әлеуметтік қолдау шараларына кредит бөлінгені ескерілсін.
7-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мемлекеттік бағалы қағаздарды шығару есебінен жергілікті атқарушы органында кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрғын үйді сатып алу үшін қарыздар берілгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 03.06.2024 № 265 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
2) мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға;
3) халықтың әлеуметтік осал топтарына коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға.
9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" с 1 января 2024 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 85000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3692 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 43407 тенге.
4. В связи с изменением функций государственных учреждений предусмотреть в районном бюджете на 2024 год текущие целевые трансферты:
для возмещения потерь республиканского бюджета в сумме 5307,0 тысяч тенге;
для возмещения потерь областного бюджета в сумме 68886,0 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год бюджетные изъятия областному бюджету в сумме 346128,0 тысяч тенге.
6. Утвердить в районном бюджете текущие целевые трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов на 2024 год в сумме 1190460,6 тысяч тенге, согласно приложения 4.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 03.06.2024 № 265 (вводится в действие с 01.01.2024).
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление кредита из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки молодых специалистов.
7-1. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год займы из областного бюджета для выкупа готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа за счет выпуска государственных ценных бумаг.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 03.06.2024 № 265 (вводится в действие с 01.01.2024).
8. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
1) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
2) на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, работников казенных предприятий;
3) на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;

2) балаларға кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
3) үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
5) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
6) "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
7) аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің сондай-ақ, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру шараларына.
Ескерту. 9 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 03.06.2024 № 265 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан Шалқар ауданы Бегімбет ауылындағы ахаба желілерінің кәріздік-тазарту ғимаратын салуға нысаналы даму трансферті бөлінгені ескерілсін.
11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) Шалқар ауданы Алабас ауылының электр желілерін қайта жарақтауға;
2) Шалқар ауданы Сарысай ауылының электр желілерін қайта жарақтауға;
3) Шалқар ауданы Қауылжыр ауылында ангар типтес спорт кешенін салуға;
4) Шалқар ауданы Бозой ауылында спорт кешенін салуға;
5) Шалқар ауданы Шілікті ауылы Қоңыртөбе көшесіне спорт кешенін салуға.
12. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
1) Шалқар ауданы Бегімбет ауылындағы ахаба желілерінің кәріздік-тазарту ғимаратын салуға;
2) Шалқар ауданы Шалқар қаласында кәріздік-тазарту ғимаратын салуға жобалық сметалық құжаттамасын әзірлеуге;
3) Шалқар ауданы Шалқар қаласында әскери шақыру ғимаратын салуға;
4) Шалқар ауданы 1030 шақырым, Көпмола, Жылан стансалары мен Кеңдала разъезіндегі сумен жабдықтау желілерін реконструкциялауға;
5) Шалқар ауданы Алабас ауылының электр желілерін қайта жарақтауға;
6) Шалқар ауданы Сарысай ауылының электр желілерін қайта жарақтауға;
7) Шалқар ауданы Бозой ауылында спорт кешенін салуға;
8) Ақтөбе облысы Шалқар ауданында сандық инфрақұрылымды салуға жобалық-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге.
Ескерту. 12 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 03.06.2024 № 265 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

2) на гарантированный социальный пакет детям;
3) на размещение государственного социального заказа внеправительственных организациях;
4) на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан;
5) на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
6) на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
7) на мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 03.06.2024 № 265 (вводится в действие с 01.01.2024).
10. Предумотреть в районном бюджете на 2024 год поступление целевого трансферта на развитие из Национального фонда Республики Казахстан на строительство канализационно-очистного сооружения на канализационных сетях села Бегимбет Шалкарского района.
11. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
1) на реконструкцию электрических сетей в селе Алабас Шалкарского района;
2) на реконструкцию электрических сетей в селе Сарысай Шалкарского района;
3) строительство спортивного здания ангарного типа в селе Кауылжыр Шалкарского района;
4) строительство спортивного зала в селе Бозой Шалкарского района;
5) строительство спортивного зала по улице Коныртобе в селе Шиликты Шалкарского района.
12. Предумотреть в районном бюджете на 2024 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
1) на строительство канализационно-очистного сооружения на канализационных сетях села Бегимбет Шалкарского района;
2) на разработку проектно-сметной документации на строительство канализационно-очистного сооружения города Шалкар Шалкарского района;
3) на строительство здания призывного пункта в городе Шалкар Шалкарского района;
4) на реконструкцию водопроводных сетей на 1030 километре, станциях Копмола, Жылан и разъезде Кендала Шалкарского района;
5) на реконструкцию электрических сетей в селе Алабас Шалкарского района;
6) на реконструкцию электрических сетей в селе Сарысай Шалкарского района;
7) на строительство спортивного комплекса в селе Бозой Шалкарского района;
8) на разработку проектно-сметной документации к строительству цифровой инфраструктуры в Шалкарском районе Актюбинской области.
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 03.06.2024 № 265 (вводится в действие с 01.01.2024).

13. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві, 90457,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
14. 2024 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Бигеев.
Шалқар аудандық
мәслихатының2023 жылғы
26 желтоқсандағы № 159
шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Шалқар аудандық бюджеті

13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 90457,0 тысяч тенге.
14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2024 год, согласно приложению 5.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 26 декабря 2023
года № 159
Шалкарский районный бюджет на 2024 год

004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21820,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
119590,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
151685,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, міндетті гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
255038,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
131674,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
131674,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56883,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
296,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1610,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
21179,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9488,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
35712,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6505,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2021608,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
685430,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
357725,1
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
201,1
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
357524,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
327704,9
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
122283,9
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
130955,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
74466,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1220826,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21820,0
006
Оказание жилищной помощи
4000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
119590,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
151685,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
255038,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
131674,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
131674,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56883,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
296,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1610,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
21179,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9488,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
35712,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6505,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2021608,1
1
Жилищное хозяйство
685430,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
357725,1
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
201,1
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
357524,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
327704,9
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
122283,9
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
130955,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
74466,0
2
Коммунальное хозяйство
1220826,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

123162,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29124,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
93538,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
500,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет,тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
45807,8
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41544,4
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
564,4
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3699,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
57790,0
6
Жер қатынастары
51140,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
51140,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43740,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
7000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
6350,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
6350,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
6350,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
98978,6
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
98978,6
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
98978,6
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
57478,6
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
40000,0
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500,0
12
Көлік және коммуникация
855124,2
1
Автомобиль көлігі
855124,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

123162,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
29124,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
93538,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
500,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
45807,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
41544,4
014
Капитальные расходы государственного органа
564,4
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3699,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
57790,0
6
Земельные отношения
51140,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
51140,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43740,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
7000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
700,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
6350,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
6350,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6350,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
98978,6
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
98978,6
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
98978,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
57478,6
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
40000,0
015
Капитальные расходы государственного органа
1500,0
12
Транспорт и коммуникации
855124,2
1
Автомобильный транспорт
855124,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

9001,0
010
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
9546,0
3
Ақпараттық кеңістік
240168,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
13800,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
13800,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
226368,0
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
226068,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
300,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
172505,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
127620,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29437,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
98183,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
44885,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
44885,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
53932,0
6
Жер қатынастары
47342,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
47342,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40342,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
7000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
6590,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
6590,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
6590,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
27704,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
27704,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
27704,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесінжақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

9001,0
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города облапстного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
9546,0
3
Информационное пространство
240168,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
13800,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
13800,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
226368,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
226068,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
300,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
172505,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
127620,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
29437,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
98183,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
44885,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
44885,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
53932,0
6
Земельные отношения
47342,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
47342,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
40342,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
7000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
6590,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
6590,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
6590,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
27704,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
27704,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
27704,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

2000,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
87762,0
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
572768,0
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
14259,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14259,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
14259,0
2
Әлеуметтік көмек
442556,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
442556,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
21543,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117522,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
155139,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
143352,0
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
115953,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
115953,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55125,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
296,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9488,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
51044,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
195601,0
1
Тұрғын үй шаруашылығы
64600,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32500,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
32500,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
32100,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

2000,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
87762,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
572768,0
1
Социальное обеспечение
14259,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14259,0
005
Государственная адресная социальная помощь
14259,0
2
Социальная помощь
442556,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
442556,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
21543,0
006
Оказание жилищной помощи
5000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117522,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
155139,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностьюпротезно-ортопедическими и тифлотехническими средствами, специтальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-куңрортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
143352,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
115953,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
115953,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55125,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
296,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9488,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
51044,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
195601,0
1
Жилищное хозяйство
64600,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32500,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
32500,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
32100,0
098
Приобретение жилья коммунального жилого фонда

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
74244,0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
74244,0
Шалқар аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
26 желтоқсандағы № 159
шешіміне 4-қосымша
Аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала және ауылдық округ бюджеттеріне 2024 жылға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Ескерту. 4 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 03.06.2024 № 265 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
Аудандық маңызы бар қала және ауылдық округтің атауы
Сомасы, мың теңге
Шалқар қаласы

452
Отдел финансов района (города областного значения)
74244,0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
74244,0
Приложение 4 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 26 декабря 2023
года №159
Текущие целевые трансферты бюджетам города районного значения и сельских округов на 2024 год из районного бюджета
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 03.06.2024 № 265 (вводится в действие с 01.01.2024).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Город Шалкар