2024-2026 жылдарға арналған Қауылжыр ауылдық округ бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 176 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына, Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 15.03.2024 № 215 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. 2024-2026 жылдарға арналған Қауылжыр ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 57072,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6849,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 566,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 49657,9 мың теңге;
2) шығындар – 57495,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -422,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 422,7 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 422,7 мың теңге.
Ескерту. 1 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 338 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауылдық округі бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде, жеке табыс салығы;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
біріңғай жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын ішкі салықтар, оның ішінде табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
салықтық емес түсімдер бойынша:
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері әкімшілік құқық бұзушылықтар үшін салынатын айыппұлдар;
жеке және заңды тұлғалардың ерікті түрдегі алымдары;
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің коммуналдық меншігінің (жергілікті өзін-өзі басқарудың коммуналдық меншігінің) мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін түсімдер;
жерді сату оның ішінде жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
материалдық емес активтерді сату, оның ішінде жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемақы.

Об утверждении бюджета Кауылжырского сельского округа на 2024-2026 годы
Решение Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 29 декабря 2023 года № 176.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы", Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 15.03.2024 № 215 (вводится в действие с 01.01.2024).
1. Утвердить бюджет Кауылжырского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 57072,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6849,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 566,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 49657,9 тысяч тенге;
2) затраты – 57495,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге, в том числе;
бюджетные кредиты – 0 тенге:
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -422,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 422,7 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 422,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 11.11.2024 № 338 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Установить, что в доход бюджета сельского округа зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
внутренние налоги на товары, работы и услуги, в том числе плата за пользование природными и другими ресурсами;
по неналоговым поступлениям:
штрафы,налагаемые акимами городов районного значения, сел, поселков сельских округов за административные правонарушения;
добровольные сборы физических и юридических лиц;
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества, коммунальной собственности (коммунальной собственности местного самоуправления) города районного значения, села, поселка, сельского округа;
поступления от продажи основного капитала, в том числе:
поступления от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемым из бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
продажа земли, в том числе поступления от продажи земельных участков;
продажа нематериальных активов, в том числе плата за продажу права аренды земельных участков.

3. Қазақстан Республикасының "2024-2026 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабына сәйкес, 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап белгіленгені ескерілсін және басшылыққа алынсын:
1) жалақының ең төмен мөлшері – 85 000 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 3 692 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу үшін ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы – 43 407 теңге.
4. 2024 жылға арналған ауылдық округ бюджетіне республикалық бюджеттен мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға 63,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферт түскені ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Қауылжыр ауылдық округ бюджетіне аудандық бюджеттен 49596,9 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін.
Ағымдағы нысаналы трансферттің сомасын бөлу ауылдық округ әкімінің шешімі негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 11.11.2024 № 338 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).

3. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2024-2026 годы" с 1 января 2024 года установлено:
1) минимальный размер заработной платы - 85 000 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 3 692 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 43 407 тенге.
4. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление целевого текущего трансферта в сумме 63,0 тысяч тенге из республиканского бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий.
5. Учесть в бюджете сельского округа на 2024 год поступление текущего целевого трансферта из районного бюджета в сумме 49596,9 тысяч тенге.
Распределение суммы текущего целевого трансферта определяется на основании решения акима сельского округа.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Шалкарского районного маслихата Актюбинской области от 11.11.2024 № 338 (вводится в действие с 01.01.2024).

6. 2024 жылға арналған Қауылжыр ауылдық округ бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі, 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шалқар аудандық
мәслихатының төрағасы
С. Бигеев
Шалқар аудандық
мәслихатының 2023 жылғы 29
желтоқсандағы № 176 шешіміне
1-қосымша
2024 жылға арналған Қауылжыр ауылдық округ бюджеті

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Кауылжырского сельского округа на 2024 год, согласно приложению 4 .
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Шалкарского
районного маслихата
С. Бигеев
Приложение 1 к решению
Шалкарского районного
маслихата от 29 декабря 2023
года № 176
Бюджет Кауылжырского сельского округа на 2024 год

Шалқар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 176 шешіміне 4 қосымша
Қауылжыр ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты

Приложение 4 к решению Шалкарского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 176
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Кауылжырского сельского округа на 2024 год
Функциональная группа
Подфункция
Администратор
Программа
Наименование
05
Здравоохранения
9
Прочие услуги в сфере здравоохранения
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа

002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру

002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь