Алматы облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы № 31-147 "Алматы облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2023 жылғы 17 қаңтардағы № 34-160 шешімі
Алматы облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы облыстық мәслихатының "Алматы облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2022 жылғы 13 желтоқсандағы №31-147 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 175777 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1, 2-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 642 834 021 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 115 985 321 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 2 383 518 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 0 теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 524 465 182 мың теңге;
2) шығындар 629 013 444 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 22 584 303 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 26 888 225 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 4 303 922 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 5 898 138 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 5 898 138 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 14 661 864 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 14 661 864 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 19 221 225 мың теңге;
қарыздарды өтеу 4 559 361 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.";
"2. Бірыңғай бюджеттік сыныптаудың кірістер сыныптамасының "Корпоративтік табыс салығы" коды бойынша түсімдер Іле ауданы бойынша 50% мөлшерінде және Қонаев қаласы бойынша 35% мөлшерінде облыстық бюджетке, басқа аудандар бойынша 100% мөлшерінде аудандық бюджетке түсетіні белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 13, 14 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"13. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мамандарды әлеуметтік қолдау көрсету шараларын іске асыруға;
азаматтарға "7-20-25" бағдарламасы бойынша бастапқы жарнасының бөлігін төлеу үшін әлеуметтік көмек көрсетуге;
халыққа әлеуметтік көмек көрсетуге;
мәдениет саласында іс-шараларды іске асыруға;
абаттандыру саласында іс-шараларды іске асыруға;
көлік инфрақұрылымы саласында іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансфертті аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";

О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 31-147 "Об областном бюджете Алматинской области на 2023-2025 годы"
Решение маслихата Алматинской области от 17 января 2023 года № 34-160
Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата "Об областном бюджете Алматинской области на 2023-2025 годы" от 13 декабря 2022 года № 31-147 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 175777) следующие изменения:
пункты 1, 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 642 834 021 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 115 985 321 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям 2 383 518 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 0 тенге;
поступлениям трансфертов 524 465 182 тысячи тенге;
2) затраты 629 013 444 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 22 584 303 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 26 888 225 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 4 303 922 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 5 898 138 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 5 898 138 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 14 661 864 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 14 661 864 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 19 221 225 тысяч тенге;
погашение займов 4 559 361 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.".
"2. Установить, что поступления по коду классификации доходов единой бюджетной классификации "Корпоративный подоходный налог" зачисляются по Илийскому району в размере 50% и городу Қонаев в размере 35% в областной бюджет, по другим районам и городам областного значения в размере 100% зачисляются в районный и городской бюджет областного значения.";
пункты 13, 14 указанного решения изложить в новой редакции:
"13. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам, в том числе на:
реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
предоставление социальной помощи гражданам на частичную оплату первоначального взноса по программе "7-20-25";
оказание социальной помощи населению;
проведение мероприятий в сфере культуры;
проведение мероприятий в сфере благоустройства;
проведение мероприятий в сфере транспортной инфраструктуры.
Распределение указанного трансферта районным (город областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.";

"14. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттердің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде әлеуметтік-осал топтар мен аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға;
"Қуатты өңірлер – ел дамуының драйвері" ұлттық жобасы шеңберінде сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға;
жылу-энергетикалық жүйесін дамытуға;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға.
Көрсетілген трансферттерді аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттерге бөлу Алматы облысы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.";
көрсетілген шешімнің 17 - тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"14. Учесть, что в областном бюджете на 2023 год предусмотрены целевые трансферты на развитие районным (город областного значения) бюджетам, в том числе на:
развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда для социально-уязвимых слоев населения и малообеспеченных многодетных семей в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
развитие системы водоснабжения и водоотведения в рамках национального проекта "Сильные регионы – драйвер развития страны";
развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
развитие теплоэнергетической системы;
развитие коммунального хозяйства.
Распределение указанных трансфертов районным (город областного значения) бюджетам определяются на основании постановления акимата Алматинской области.";
пункт 17 указанного решения изложить в новой редакции:

"17. 2023 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 25 364 758 мың теңге сомасында көзделсін.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихаттың төрағасы Д. Жарасбаев
Алматы облыстық мәслихатының 2023 жылғы "17" қаңтардағы "Алматы облыстық мәслихатының 2022 жылғы 13 желтоқсандағы "Алматы облысының 2023-2025 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 31-147 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 34-160 шешіміне қосымша

"17. Предусмотреть в областном бюджете на 2023 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 25 364 758 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель областного маслихата Д. Жарасбаев
Приложение к решению Алматинского областного маслихата от "17" января 2023 года № 34-160 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 13 декабря 2022 года № 31-147 "Об областном бюджете Алматинской области на 2023-2025 годы"

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
535 934
004
Мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 241 954
005
Мемлекеттік білім беру ұйымдар үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 624 309
007
Облыстық, аудандық (қалалық) ауқымдардағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
225 331
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
564 923
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
807 904
029
Білім беру жүйесін әдістемелік және қаржылық сүйемелдеу
1 162 274
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
12 085 259
080
Нұрсұлтан Назарбаев Қорының "EL UMITI" таланттарын анықтау және қолдау бастамасын іске асыру
174 109
086
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін
3 881
087
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға
617 033
05
Денсаулық сақтау
22 004 041
2
Халықтың денсаулығын қорғау
10 212 987
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 676 372
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
741 121
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
29 822
041
Облыстардың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету
1 769 406
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
483
050
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
2 135 540
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 536 615
026
Денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
500 000
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5 036 615
3
Мамандандырылған медициналық көмек
3 665 109
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 665 109
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 665 109
4
Емханалар
677 517
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
677 517
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
535 934
004
Информатизация системы образования в государственных организациях образования
1 241 954
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных организаций образования
3 624 309
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного, районного (городского) масштабов
225 331
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
564 923
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
807 904
029
Методическое и финансовое сопровождение системы образования
1 162 274
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
12 085 259
080
Реализация инициативы Фонда Нурсултана Назарбаева на выявление и поддержку талантов "EL UMITI"
174 109
086
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3 881
087
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
617 033
05
Здравоохранение
22 004 041
2
Охрана здоровья населения
10 212 987
253
Управление здравоохранения области
4 676 372
006
Услуги по охране материнства и детства
741 121
007
Пропаганда здорового образа жизни
29 822
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов областей
1 769 406
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
483
050
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
2 135 540
271
Управление строительства области
5 536 615
026
Сейсмоусиление объектов здравоохранения
500 000
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5 036 615
3
Специализированная медицинская помощь
3 665 109
253
Управление здравоохранения области
3 665 109
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 665 109
4
Поликлиники
677 517
253
Управление здравоохранения области
677 517
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы

677 517
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
62 421
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
62 421
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
62 421
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7 386 007
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 386 007
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
291 066
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
130 776
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
12 857
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
600 903
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
5 664
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 344 741
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
9 733 479
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
7 008 287
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
6 053 292
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
702 091
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 294 628
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
206 224
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 850 349
261
Облыстың білім басқармасы
797 995
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
430 409
037
Әлеуметтік сауықтандыру
66 722
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
120 781
201
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
180 083
271
Облыстың құрылыс басқармасы
157 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
157 000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер

677 517
5
Другие виды медицинской помощи
62 421
253
Управление здравоохранения области
62 421
029
Областные базы специального медицинского снабжения
62 421
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7 386 007
253
Управление здравоохранения области
7 386 007
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
291 066
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
130 776
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
12 857
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
600 903
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
5 664
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 344 741
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
9 733 479
1
Социальное обеспечение
7 008 287
256
Управление координации занятости и социальных программ области
6 053 292
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
702 091
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 294 628
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
206 224
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 850 349
261
Управление образования области
797 995
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
430 409
037
Социальная реабилитация
66 722
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
120 781
201
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
180 083
271
Управление строительства области
157 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
157 000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 360 401
050
Жылыту маусымын іркіліссіз өткізу үшін энергия өндіруші ұйымдардың отын сатып алуға шығындарын субсидиялау
2 282 307
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
78 094
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
3 979 731
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 979 731
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
3 979 731
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
42 736 042
1
Ауыл шаруашылығы
37 395 497
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
29 092 300
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
266 316
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
616 975
006
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
735 987
008
Cаны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
241 823
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
750 000
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
7 121
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
76 979
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
44 792
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
991 773
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
4 742 653
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
15 000 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
4 700 000
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
532 912
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау

279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 360 401
050
Субсидирование затрат энергопроизводящих организаций на приобретение топлива для бесперебойного проведения отопительного сезона
2 282 307
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
78 094
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
3 979 731
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 979 731
071
Развитие газотранспортной системы
3 979 731
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
42 736 042
1
Сельское хозяйство
37 395 497
255
Управление сельского хозяйства области
29 092 300
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
266 316
002
Субсидирование развития семеноводства
616 975
006
Субсидирование развития производства приоритетных культур
735 987
008
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
241 823
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
750 000
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
7 121
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
76 979
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
44 792
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
991 773
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
4 742 653
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
15 000 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
4 700 000
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
532 912
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов

501 250
13
Басқалар
25 650 307
1
Экономикалық қызметтерді реттеу
2 266 715
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
2 266 715
053
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
2 266 715
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
6 093 355
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
5 263 477
005
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
792 994
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
445 800
010
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 574 865
011
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба және Басым жобаларға кредит беру тетігі шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
1 129 818
028
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыру
300 000
082
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беру
20 000
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
829 878
024
2021 – 2025 жылдарға арналған кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі ұлттық жоба шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
829 878
9
Басқалар
17 290 237
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
125 570
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
125 570
257
Облыстың қаржы басқармасы
1 977 256
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
1 977 256
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
311 047
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
311 047
261
Облыстың білім басқармасы
5 390 120
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
5 124 961
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
265 159
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы

501 250
13
Прочие
25 650 307
1
Регулирование экономической деятельности
2 266 715
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
2 266 715
053
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
2 266 715
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
6 093 355
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
5 263 477
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
792 994
008
Поддержка предпринимательской деятельности
445 800
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
2 574 865
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы и Механизма кредитования приоритетных проектов
1 129 818
028
Реализация текущих мероприятий в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
300 000
082
Предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
20 000
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
829 878
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках национального проекта по развитию предпринимательства на 2021 – 2025 годы
829 878
9
Прочие
17 290 237
253
Управление здравоохранения области
125 570
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
125 570
257
Управление финансов области
1 977 256
012
Резерв местного исполнительного органа области
1 977 256
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
311 047
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
311 047
261
Управление образования области
5 390 120
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
5 124 961
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
265 159
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области