Балқаш аудандық мәслихатының 2022 жылғы 27 желтоқсандағы № 31-114 "Балқаш ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу турал
Алматы облысы Балқаш аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 13-43 шешімі
Балқаш аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Балқаш аудандық мәслихатының "Балқаш ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеттері туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсанындағы № 31-114 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 6 557 390,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 483 265 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 58 597 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 85 845 мың теңге;
трансферттер түсімі 4 929 683,9 мың теңге; оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер 274 713,9 мың теңге;
даму трансферттері 1 825 195 мыңге;
субвенциялар 2 829 775 мың теңге;
пайдаланылатын бюджеттік қаржының қалдықтары 236 507 мың теңге.
2) шығындар 6 793 897,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 60 339 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 107 300 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 46 961 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 236 507 мың теңге.

О внесении изменений в решение Балхашского районного маслихата от 27 декабря 2022 года № 31-114 "О бюджете Балхашского района на 2023-2025 годы"
Решение Балхашского районного маслихата Алматинской области от 20 декабря 2023 года № 13-43
Балхашский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Балхашского районного маслихата "О бюджетах Балхашского района на 2023-2025 годы" от 27 декабря 2022 года № 31-114 следующие изменения:
пункты 1 указанного решения изложить в новой рдакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 6 889 597,9 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 687 196 тысяч тенге;
неналоговые поступления 25 217 тенге;
поступления от продажи основного капитала 5 036 тенге;
поступления трансфертов 5 172 148,9 тысяч тенге, в том числе:
целевые текущие трансферты 224 573,9 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 2 117 800 тысяч тенге;
субвенции 2 829 775 тысячи тенге;
2) затраты 7 126 104,9 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 65 839 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 107 300 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 41 461 тысяч тенге;

4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 60 339 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 65 839 мың теңге."
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың "Экономикалық реформа, бюджет, тарифтік саясат, шағын және орта кәсіпкерлікті дамыту жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 65 839 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 68 839 тысячи тенге."
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата "По экономической реформе, бюджету, тарифной политике, развитию малого и среднего предпринимательства".
3. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

418773,9
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
55390
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметiн қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
55390
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
362603,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң қызметiн қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
225537
003
Мемлекеттік мекеменің күрделі шығыстары
26860
106
Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
75000,9
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
9283
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
25920
2
Қаржылық қызмет
3340
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
3340
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
760
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
2580
9
Жоспарлау және статистикалық қызмет
449712
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
28565
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28565
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
87527
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
87527
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі,автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлiмi
333620
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42238
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
85838
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
188946
115
Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндетттемелерін орындау
16598
02
Қорғаныс
115842
1
Әскери мұқтаждар
14399
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
14399
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
14399
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
101443
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
101443
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар

418773,9
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
55390
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
55390
122
Аппарат акима района (города областного значения)
362603,9
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
225537
003
Капитальные расходы государственного органа
26860
106
Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
75000,9
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
9283
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
25923
2
Финансовая деятельность
3340
459
Отдел финансов района (города областного значения)
3340
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
760
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
2580
9
Прочие государственные услуги общего характера
449712
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
28565
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
28565
459
Отдел финансов района (города областного значения)
87527
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
87527
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
333620
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
42238
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
85838
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
188946
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
16598
02
Оборона
115842
1
Военные нужды
14399
122
Аппарат акима района (города областного значения)
14399
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
14399
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
101443
122
Аппарат акима района (города областного значения)
101443
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

7615
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуі
52969
9
Мәдениет спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
84449
,
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
13240
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13240
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
7299
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7299
819
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет,тілдерді дамыту және спорт бөлімі
63910
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтарды әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27368
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
11540
115
Жергелікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
25002
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
90168
1
Ауыл шаруашылығы
40768
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлiмi
40768
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40768
6
Жер қатынастары
16647
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
15198
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13829
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1369
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлiмi
1449
011
Жерді аймақтарға бөлу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
1449
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары салаларындағы өзге де қызметтер
35753
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлiмi
32753
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру

7615
007
Функционирование районных (городских) библиотек
52969
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
84449
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
13240
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
13240
457
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
7299
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
7299
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
63910
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
27368
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
11540
115
Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
25002
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
90168
1
Сельское хозяйство
40768
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
40768
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
40768
6
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения и прочие услуги
16647
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
15198
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
13829
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения
1369
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
1449
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1449
9
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения и прочие услуги
35753
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
32753
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов