Еңбекшіқазақ ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 13-58 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Еңбекшіқазақ аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімінің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 32 416 399 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 15 305 000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 152 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 2 156 893 мың теңге;
трансферттер түсімі 14 802 006 мың теңге;
2) шығындар 34 541 921 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 332 161 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 472 916 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 140 755 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 тенге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 457 683 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 457 683 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 3 108 448 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 133 192 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 482 427 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 11.12.2024 № VIII-33-157 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетке аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтардың бюджеттерінен заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемдері
1 839 965 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
Ават ауылдық округінен
Бәйдібек би ауылдық округінен
Балтабай ауылдық округінен
Бәйтерек ауылдық округінен
Бөлек ауылдық округінен
Есік қаласынан
Жаңашар ауылдық округінен
Қаракемер ауылдық округінен
Көктөбе ауылдық округінен
Рахат ауылдық округінен
Саймасай ауылдық округінен
Түрген ауылдық округінен
Шелек ауылдық округінен
15 569 мың теңге;
16 381 мың теңге;
36 180 мың теңге;
155 383 мың теңге;
14 375 мың теңге;
294 249 мың теңге;
49 546 мың теңге;
25 644 мың теңге;

О бюджете Енбекшиказахского района на 2024-2026 годы
Решение Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 27 декабря 2023 года № 13-58.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Енбекшиказахский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 32 416 399 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 15 305 000 тысяч тенге;
неналоговые поступления 152 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 2 156 893 тысячи тенге;
поступление трансфертов 14 802 006 тысяч тенге;
2) затраты 34 541 921 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 332 161 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 472 916 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 140 755 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 457 683 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 457 683 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 3 108 448 тысяч тенге;
погашение займов 1 133 192 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 482 427 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Енбекшиказахского районного маслихата Алматинской области от 11.12.2024 № VIII-33-157 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства из бюджетов города районного значения, сельских округов в районный бюджет в сумме 1 839 965 тысяч тенге, в том числе:
Аватского cельского округа
Сельского округа Байдибек бия
Балтабайского сельского округа
Байтерекского сельского округа
Болекского сельского округа
Города Есик
Жанашарского сельского округа
Каракемерского сельского округа
Коктобинского сельского округа
Рахатского сельского округа
Саймасайского сельского округа
Тургенского сельского округа
Шелекского сельского округа
15 569 тысяч тенге;
16 381 тысяча тенге;
36 180 тысяч тенге;
155 383 тысячи тенге;
14 375 тысяч тенге;
294 249 тысяч тенге;
49 546 тысяч тенге;
25 644 тысячи тенге;

71 337 мың теңге;
113 305 мың теңге;
863 372 мың теңге;
89 716 мың теңге;
94 908 мың теңге.
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтардың бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 198 281 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
Асы ауылдық округіне
Ақши ауылдық округіне
Бартоғай ауылдық округіне
Қаратұрық ауылдық округіне
Қаражота ауылдық округіне
Қырбалтабай ауылдық округіне
Қорам ауылдық округіне
Қазақстан ауылдық округіне
Малыбай ауылдық округіне
Масақ ауылдық округіне
Сөгеті ауылдық округіне
Ташкенсаз ауылдық округіне
Тескенсу ауылдық округіне
13 600 мың теңге;
8 566 мың теңге;
4 909 мың теңге;
1 279 мың теңге;
17 917 мың теңге;
20 892 мың теңге;
28 433 мың теңге;
3 781 мың теңге;
27 923 мың теңге;
6 553 мың теңге;
32 925 мың теңге;
14 638 мың теңге;
16 865 мың теңге;

71 337 тысяч тенге;
113 305 тысяч тенге;
863 372 тысячи тенге;
89 716 тысяч тенге;
94 908 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов в сумме 198 281 тысяча тенге, в том числе:
Ассинскому сельскому округу
Акшийскому сельскому округу
Бартогайскому сельскому округу
Каратурукскому сельскому округу
Каражотинскому сельскому округу
Кырбалтабайскому сельскому округу
Корамскому сельскому округу
Казахстанскому сельскому округу
Малыбайскому сельскому округу
Масакскому сельскому округу
Согетинскому сельскому округу
Ташкенсазскому сельскому округу
Тескенсуйскому сельскому округу
13 600 тысяч тенге;
8 566 тысяч тенге;
4 909 тысяч тенге;
1 279 тысяч тенге;
17 917 тысяч тенге;
20 892 тысячи тенге;
28 433 тысячи тенге;
3 781 тысяча тенге;
27 923 тысячи тенге;
6 553 тысячи тенге;
32 925 тысяч тенге;
14 638 тысяч тенге;
16 865 тысяч тенге.

4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілісін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейін бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Еңбекшіқазақ ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2025 года;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяется на основании постановления акимата Енбекшиказахского района.

5. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 156 970 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Осы шешімнің орындалуын бақылау Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының экономика, бюджет және қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
7. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының төрағасы Б. Ахметов
Еңбекшіқазақ аудандық мәслихатының 2023 жылғы "27" желтоқсандағы № VIII-13-58 шешіміне қосымша

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 156 970 тысяч тенге.
6. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Енбекшиказахского районного маслихата по вопросам экономики, бюджета и финансов.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Енбекшиказахского районного маслихата Б. Ахметов
Приложение 1 к решению Енбекшиказахского районного маслихата от "27" декабря 2023 года № VIII-13-58

1 043 967
2
Әлеуметтік көмек
2 072 888
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 072 888
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
136 291
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
8 749
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
249 581
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
24 210
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
178 633
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 475 424
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
168 955
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
168 955
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
85 358
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 839
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
64 662
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 396
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
16 583 642
1
Тұрғын үй шаруашылығы
6 449 963
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
2 144 565
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
220 464
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 150
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
891 400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
1 026 551
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3 637 077
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

1 043 967
2
Социальная помощь
2 072 888
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 072 888
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
136 291
006
Оказание жилищной помощи
8 749
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
249 581
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
24 210
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
178 633
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 475 424
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
168 955
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
168 955
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
85 358
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 839
021
Капитальные расходы государственного органа
700
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
64 662
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 396
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
16 583 642
1
Жилищное хозяйство
6 449 963
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
2 144 565
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
220 464
003
Капитальные расходы государственного органа
6 150
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
891 400
113
Целевые текущие трасферты нижестоящим бюджетам
1 026 551
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3 637 077
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

76 527
02
Қорғаныс
78 100
1
Әскери мұқтаждар
19 580
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 580
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 580
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
58 520
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
58 520
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
151 680
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
151 680
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
151 680
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
151 680
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
3 834 466
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
1 198 984
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 198 984
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 198 984
2
Әлеуметтік көмек
2 436 418
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 436 418
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
139 373
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
54 249
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
411 234
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
24 810
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
178 633
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
1 628 119
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
199 064
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
193 064
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
91 034
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
17 828
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

76 527
02
Оборона
78 100
1
Военные нужды
19 580
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 580
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19 580
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
58 520
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
58 520
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
151 680
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
151 680
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
151 680
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
151 680
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 834 466
1
Социальное обеспечение
1 198 984
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 198 984
005
Государственная адресная социальная помощь
1 198 984
2
Социальная помощь
2 436 418
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 436 418
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
139 373
006
Оказание жилищной помощи
54 249
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
411 234
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
24 810
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
178 633
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 628 119
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
199 064
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
199 064
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
91 034
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
17 828
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия

16 794
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
197 349
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
196 047
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 302
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
69 991
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
42 167
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42 167
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
27 824
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 824
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
167 817
6
Ауыл шаруашылығы
54 677
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
54 677
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 677
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
113 140
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
113 140
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
113 140
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
69 597
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
69 597
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
69 597
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
69 597
12
Көлік және коммуникация
2 056 618
1
Автомобиль көлігі
1 585 170
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 585 170
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
594 610
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
990 560
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
471 448
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
471 448
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 818
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

16 794
457
Отдел культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
197 349
006
Функционирование районных (городских) библиотек
196 047
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 302
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
69 991
456
Отдел внутренней политики (города областного значения)
42 167
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государтсвенности и формирования социального оптимизма граждан
42 167
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
27 824
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
27 824
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
167 817
6
Земельные отношения
54 677
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
54 677
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
54 677
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
113 140
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
113 140
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
113 140
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
69 597
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
69 597
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
69 597
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
69 597
12
Транспорт и коммуникации
2 056 618
1
Автомобильный транспорт
1 585 170
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог (города областного значения)
1 585 170
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
594 610
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
990 560
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
471 448
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог (города областного значения)
471 448
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
27 818
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонными сообщениям