Іле ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 18-49 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 7-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексiнің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Іле аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кiрiстер 261 960 977 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер 248 102 359 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер 78 625 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер 4 785 125 мың теңге;
трансферттер түсiмі 8 994 868 мың теңге;
2) шығындар 260 140 178 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу 206 624 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 286 130 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 79 506 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 614 175 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 1 614 175 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 286 130 мың теңге;
қарыздарды өтеу 1 900 305 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте 237 786 938 мың теңге сомасында облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі көзделсін.
3. Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 5 235 724 мың теңге сомасында көзделсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 303 584 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 18.04.2024 № 23-82 шешімімен (қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі).

О бюджете Илийского района на 2024-2026 годы
Решение Илийского районного маслихата Алматинской области от 29 декабря 2023 года № 18-49.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 7 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Илийский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 261 960 977 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 248 102 359 тысяч тенге;
неналоговые поступления 78 625 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 4 785 125 тысяч тенге;
поступления трансфертов 8 994 868 тысяч тенге;
2) затраты 260 140 178 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 206 624 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 286 130 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 79 506 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 614 175 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 614 175 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 286 130 тысяч тенге;
погашение займов 1 900 305 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тысяч тенге.
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем бюджетных изъятий в областной бюджет в сумме 237 786 938 тысяч тенге.
3. Предусмотреть целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на возмещение затрат вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства в сумме 5 235 724 тысячи тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 303 584 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 18.04.2024 № 23-82 (вводится в действие с момента подписания).

5. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері 88 707 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Күрті ауылдық округіне 40 498 мың теңге;
Чапай ауылдық округіне 48 209 мың теңге.
6. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға.
Көрсетілген трансферттерді кент және ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Іле ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 88 707 тысяч тенге, в том числе:
Куртинскому сельскому округу 40 498 тысяч тенге;
Чапаевскому сельскому округу 48 209 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам поселка и сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам поселка и сельских округов определяется на основании постановления акимата Илийского района.

7. Осы шешiм 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Іле аудандық мәслихатының төрағасы Р. Абилова
Іле аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 18-49 шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Іле аудандық мәслихатының 18.04.2024 № 23-82 шешімімен (қол қойылған сәттен бастап қолданысқа енгізіледі).
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
І. Кірістер

7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Илийского районного маслихата Р. Абилова
Приложение 1 к решению Илийского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 18-49
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Илийского районного маслихата Алматинской области от 18.04.2024 № 23-82 (вводится в действие с момента подписания).
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

119 990
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 833
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
430 858
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
17 722
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
300 969
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарға протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 226 978
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
180 650
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
172 650
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
75 717
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12 231
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
69 806
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 396
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
8 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
8 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 723 722
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 400 912
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
866 000
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
866 000
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 493 210
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 493 210
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
41 702
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
41 702
2
Коммуналдық шаруашылық
3 014 460
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 014 460
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
431 761
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

119 990
006
Оказание жилищной помощи
10 833
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
430 858
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
17 722
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
300 969
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 226 978
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
180 650
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
172 650
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
75 717
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12 231
021
Капитальные расходы государственного органа
500
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
69 806
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 396
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
8 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
8 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 723 722
1
Жилищное хозяйство
3 400 912
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
866 000
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
866 000
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 493 210
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 493 210
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
41 702
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
41 702
2
Коммунальное хозяйство
3 014 460
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 014 460
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
431 761
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах