Қарасай ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 13-3 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
ҚазақстанРеспубликасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 37 620 311 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 26 439 277 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 23 421 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 442 886 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 714 727 мың теңге;
2) шығындар 43 803 686 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 198 259 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 310 128 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 111 869 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 381 634 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 381 634 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 5 376 223 мың теңге;
қарыздарды өтеу 187 349 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 192 760 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 19.07.2024 № 22-3 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2024 жылға арналған резерві 126 919 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 28.05.2024 № 20-3 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте қала, ауылдық округтері бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 4 082 601 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қаскелең қаласынан 1 610 702 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округінен 155 107 мың теңге;
Елтай ауылдық округінен 191 238 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округінен 257 234 мың теңге;
Райымбек ауылдық округінен 622 690 мың теңге;
Бірінші Май ауылдық округінен 38 579 мың теңге;
Жандосов ауылдық округінен 120 651 мың теңге;
Ұмтыл ауылдық округінен 198 009 мың теңге;
Шамалған ауылдық округінен 228 673 мың теңге;

О бюджете Карасайского района на 2024-2026 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 26 декабря 2023 года № 13-3.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 37 620 311 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 26 439 277 тысяч тенге;
неналоговые поступления 23 421 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 442 886 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9 714 727 тысячи тенге;
2) затраты 43 803 686 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 198 259 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 310 128 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 111 869 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобритение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6 381 634 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 381 634 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 5 376 223 тысячи тенге;
погашение займов 187 349 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 192 760 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 19.07.2024 № 22-3 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2024 год в сумме 126 919 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 28.05.2024 № 20-3 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет в сумме 4 082 601 тысяча тенге, в том числе:
Города Каскелен 1 610 702 тысячи тенге;
Жамбылского сельского округа 155 107 тысяч тенге;
Елтайского сельского округа 191 238 тысяч тенге;
Сельский округ Жибек жолы 257 234 тысячи тенге;
Райымбекского сельского округа 622 690 тысяч тенге;
Первомайского сельского округа 38 579 тысяч тенге;
Жандосовского сельского округа 120 651 тысяча тенге;
Умтылского сельского округа 198 009 тысяч тенге;
Шамалганского сельского округа 228 673 тысячи тенге;

Іргелі ауылдық округінен 586 532 мың теңге;
Әйтей ауылдық округінен 73 186 мың теңге.
4. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға ауылдық елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыру;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету;
жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу;
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру;
Көрсетілген трансферттерді аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Қарасай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Иргелинского сельского округа 586 532 тысячи тенге;
Айтейского сельского округа 73 186 тысяч тенге.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, сельских округов, в том числе на:
реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Государственной программы развития регионов до 2025 года;
освещение улиц в населенных пунктах;
обеспечение санитарии населенных пунктов;
содержание мест захоронений и погребение безродных;
благоустройство и озеленение населенных пунктов;
Распределение указанных трансфертов бюджетам города районного значения, сельских округов определяются на основании постановления акимата Карасайского района.

5. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков
Қарасай аудандық мәслихатының 2023 жылғы "26" желтоқсан №13-3 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 19.07.2024 № 22-3 шешімімен (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі).
2024 жылға арналған Қарасай ауданының бюджеті
СанатыАтауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. Кiрiстер

5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Б. Айнабеков
Приложение 1 к решению Карасайского районного маслихата от "26" декабря 2023 года № 13-3
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 19.07.2024 № 22-3 (вводится в действие с 01.01.2024).
Бюджет Карасайского района на 2024 год
КатегорииНаименование
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Под класс
I. Доходы

017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 354 004
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
171 275
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
171 275
001
Жергiлiктi деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді iске асыру саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер
73 116
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтiк төлемдердi есептеу, төлеу мен жеткiзу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 254
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
69 806
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18 099
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
9 220 074
1
Тұрғын үй шаруашылығы
8 105 590
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлiмi
358 581
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
358 581
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
6 497 558
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 527 088
004
Инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
489 307
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
3 481 163
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
382 305
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
0
004
Инженерлік- коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
7 651
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
374 654
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
867 146
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
55 842
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
36 000
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
100 000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер

017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 354 004
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
171 275
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
171 275
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
73 116
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 254
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
69 806
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
18 099
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
9 220 074
1
Жилищное хозяйство
8 105 590
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
358 581
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
358 581
467
Отдел строительства района (города областного значения)
6 497 558
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 527 088
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
489 307
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
3 481 163
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
382 305
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 651
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
374 654
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
867 146
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
55 842
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
36 000
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
100 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам