Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 14-3 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай ауданы Қаскелең қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 019 161 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 2 803 349 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 215 812 мың теңге;
2) шығындар 3 113 945 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 94 784 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 94 784 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 94 784 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 12.12.2024 № 28-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қарасай ауданы Жамбыл ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 428 724 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 378 768 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 49 956 мың теңге;
2) шығындар 456 139 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 27 415 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 27 415 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;

О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2024-2026 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 29 декабря 2023 года № 14-3.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Каскелен Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 3 019 161 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 2 803 349 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 215 812 тысяч тенге;
2) затраты 3 113 945 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 94 784 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 94 784 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 94 784 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 12.12.2024 № 28-3 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 428 724 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 378 768 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 49 956 тысяч тенге;
2) затраты 456 139 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 27 415 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 27 415 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 27 415 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 12.12.2024 № 28-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Қарасай ауданы Елтай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 515 872 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 433 514 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 82 358 мың теңге;
2) шығындар 532 773 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 16 901 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 16 901 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтры 16 901 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 12.12.2024 № 28-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Қарасай ауданы Жібек жолы ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 615 680 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 564 629 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 51 051 мың теңге;
2) шығындар 635 184 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 19 504 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 19 504 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 19 504 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 12.12.2024 № 28-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Қарасай ауданы Райымбек ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

используемые остатки бюджетных средств 27 415 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 12.12.2024 № 28-3 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Утвердить бюджет Елтайского сельского округа Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 515 872 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 433 514 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от подажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 82 358 тысяч тенге;
2) затраты 532 773 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 16 901 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 16 901 тысяча тенге, в тои числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 16 901 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 12.12.2024 № 28-3 (вводится в действие с 01.01.2024).
4. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 615 680 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 564 629 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 51 051 тысяча тенге;
2) затраты 635 184 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге ;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 19 504 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 19 504 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 19 504 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 12.12.2024 № 28-3 (вводится в действие с 01.01.2024).
5. Утвердить бюджет Райымбекского сельского округа Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14, 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

Қаскелең қаласы 1 610 702 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 155 107 мың теңге;
Елтай ауылдық округі 191 238 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округі 257 234 мың теңге;
Райымбек ауылдық округі 622 690 мың теңге.
Бірінші май ауылдық округі 38 579 мың теңге;
Жандосов ауылдық округі 120 651 мың теңге;
Ұмтыл ауылдық округі 198 009 мың теңге;
Шамалған ауылдық округі 228 673 мың теңге;
Іргелі ауылдық округі 586 532 мың теңге;

Города Каскелен 1 610 702 тысячи тенге;
Жамбылского сельского округа 155 107 тысяч тенге;
Елтайского сельского округа 191 238 тысяч тенге;
Сельского округа Жибек жолы 257 234 тысячи тенге;
Райымбекского сельского округа 622 690 тысяч тенге;
Первомайского сельского округа 38 579 тысяч тенге;
Жандосовского сельского округа 120 651 тысяча тенге;
Умтылский сельского округа 198 009 тысяч тенге;
Шамалганского сельского округа 228 673 тысячи тенге;
Иргелинского сельского округа 586 532 тысячи тенге;

Әйтей ауылдық округі 73 186 мың теңге.
13. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков
Қарасай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 14-3 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 12.12.2024 № 28-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қаскелең қаласының 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
Сыныбы Атауы
(мың теңге)
Ішкі сыныбы
І. Кірістер

Айтейского сельского округа 73 186 тысяч тенге.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Айнабеков Б.
Приложение 1 к решению Карасайского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 14-3
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 12.12.2024 № 28-3 (вводится в действие с 01.01.2024).
Бюджет города Каскелен на 2024 год
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
І. Доходы

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
0
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
Қарасай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 14-3 шешіміне 4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 12.12.2024 № 28-3 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Жамбыл ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы
Сыныбы
(мың теңге)
Ішкі сыныбы Атауы
І. Кірістер

452
Отдел финансов района (города областного значения)
0
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
0
Приложение 4 к решению Карасайского районного маслихата от 29 декабря 2023 года № 14-3______
Сноска. Приложение 4 в редакции решения Карасайского районного маслихата Алматинской области от 12.12.2024 № 28-3 (вводится в действие с 01.01.2024).
Бюджет Жамбылского сельского округа на 2024 год
Категория
Сумма
Класс
(тысяч тенге)
Подкласс Наименование
І. Доходы