Қарасай ауданының қала, ауылдық округтерінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Қарасай аудандық мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 14-3 шешімі
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қарасай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қарасай ауданы Қаскелең қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 2 047 464 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 683 804 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 363 660 мың теңге;
2) шығындар 2 047 464 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
2. Қарасай ауданы Жамбыл ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 274 957 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 210 907 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 64 050 мың теңге;
2) шығындар 274 957 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
3. Қарасай ауданы Елтай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8, 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 339 080 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 251 770 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 87 310 мың теңге;
2) шығындар 339 080 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;

О бюджетах города, сельских округов Карасайского района на 2024-2026 годы
Решение Карасайского районного маслихата Алматинской области от 29 декабря 2023 года № 14-3
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карасайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Каскелен Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 2 047 464 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 683 804 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 363 660 тысяч тенге;
2) затраты 2 047 464 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
2. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 274 957 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 210 907 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 64 050 тысяч тенге;
2) затраты 274 957 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
3. Утвердить бюджет Елтайского сельского округа Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 339 080 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 251 770 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от подажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 87 310 тысяч тенге;
2) затраты 339 080 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
4. Қарасай ауданы Жібек жолы ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11, 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 415 201 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 335 416 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 79 785 мың теңге;
2) шығындар 415 201 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
5. Қарасай ауданы Райымбек ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14, 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 826 414 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 701 382 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 125 032 мың теңге;
2) шығындар 826 414 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
6. Қарасай ауданы Бірінші май ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 16, 17, 18-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 125 652 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 84 303 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 41 349 мың теңге;
2) шығындар 125 652 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
7. Қарасай ауданы Жандосов ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 19, 20, 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 206 479 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 175 768 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
4. Утвердить бюджет сельского округа Жибек жолы Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 10, 11, 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 415 201 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 335 416 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 79 785 тысяч тенге;
2) затраты 415 201 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге ;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
5. Утвердить бюджет Райымбекского сельского округа Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 13, 14, 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 826 414 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 701 382 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 125 032 тысячи тенге;
2) затраты 826 414 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
6. Утвердить бюджет Первомайского сельского округа Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17, 18 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 125 652 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 84 303 тысячи тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 41 349 тысяч тенге;
2) затраты 125 652 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
7. Утвердить бюджет Жандосовского сельского округа Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20, 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 206 479 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 175 768 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;

трансферттер түсімі 30 711 мың теңге;
2) шығындар 206 479 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
8. Қарасай ауданы Ұмтыл ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23, 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 351 918 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 261 387 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 90 531 мың теңге;
2) шығындар 351 918 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
9. Қарасай ауданы Шамалған ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26, 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 385 477 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 294 195 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 91 282 мың теңге;
2) шығындар 385 477 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
10. Қарасай ауданы Іргелі ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29, 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 742 023 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 659 513 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 82 510 мың теңге;
2) шығындар 742 023 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
11. Қарасай ауданы Әйтей ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 31, 32, 33-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

поступления трансфертов 30 711 тысяч тенге;
2) затраты 206 479 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
8. Утвердить бюджет Умтылского сельского округа Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 22, 23, 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 351 918 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 261 387 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступление от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 90 531 тысяча тенге;
2) затраты 351 918 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
9. Утвердить бюджет Шамалганского сельского округа Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 25, 26, 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 385 477 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 294 195 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 91 282 тысячи тенге;
2) затраты 385 477 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
10. Утвердить бюджет Иргелинского сельского округа Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 28, 29, 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 742 023 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 659 513 тысяч тенге;
неналоговые поступление 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 82 510 тысяч тенге;
2) затраты 742 023 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
11. Утвердить бюджет Айтейского сельского округа Карасайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 31, 32, 33 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

1) кірістер 193 189 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 129 600 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізігі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 63 589 мың теңге;
2) шығындар 193 189 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кедиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге.
12. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте қала, ауылдық округтері бюджетінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 4 082 601 мың теңге сомасында көзделсін, оның ішінде:
Қаскелең қаласы 1 610 702 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 155 107 мың теңге;
Елтай ауылдық округі 191 238 мың теңге;
Жібек жолы ауылдық округі 257 234 мың теңге;

1) доходы 193 189 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 129 600 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 63 589 тысяч тенге;
2) затраты 193 189 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2024 год объем бюджетных изъятий из бюджета города, сельских округов в районный бюджет в сумме 4 082 601 тысяча тенге, в том числе:
Города Каскелен 1 610 702 тысячи тенге;
Жамбылского сельского округа 155 107 тысяч тенге;
Елтайского сельского округа 191 238 тысяч тенге;
Сельского округа Жибек жолы 257 234 тысячи тенге;

Райымбек ауылдық округі 622 690 мың теңге.
Бірінші май ауылдық округі 38 579 мың теңге;
Жандосов ауылдық округі 120 651 мың теңге;
Ұмтыл ауылдық округі 198 009 мың теңге;
Шамалған ауылдық округі 228 673 мың теңге;
Іргелі ауылдық округі 586 532 мың теңге;
Әйтей ауылдық округі 73 186 мың теңге.
13. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарасай аудандық мәслихатының төрағасы Б. Айнабеков

Райымбекского сельского округа 622 690 тысяч тенге;
Первомайского сельского округа 38 579 тысяч тенге;
Жандосовского сельского округа 120 651 тысяча тенге;
Умтылский сельского округа 198 009 тысяч тенге;
Шамалганского сельского округа 228 673 тысячи тенге;
Иргелинского сельского округа 586 532 тысячи тенге;
Айтейского сельского округа 73 186 тысяч тенге.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Карасайского районного маслихата Айнабеков Б.