Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 38-114 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 17 мамырдағы № 4-19 шешімі
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 26 желтоқсандағы № 38-114 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 18 448 239 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 8 100 477 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 392 018 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 1 431 000 мың теңге;
трансферттер түсімі 8 669 091 мың теңге;
2) шығындар 18 976 303 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 61 329 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 108 500 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 47 171 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 26 декабря 2022 года № 38-114 "О бюджете Талгарского района на 2023-2025 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 17 мая 2023 года № 4-19
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджете Талгарского района на 2023-2025 годы" от 26 декабря 2022 года № 38-114 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 18 448 239 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 8 100 477 тысяч тенге;
неналоговые поступления 392 018 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 1 431 000 тысяча тенге;
поступления трансфертов 8 524 744 тысяч тенге;
2) затраты 18 976 303 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 61 329 тысяч тенге, в том числе: бюджетные кредиты 108 500 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 47 171 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 589 393 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 589 393 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 989 389 мың теңге;
қарыздарды өтеу 831 694 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 431 698 мың теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 589 393 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 589 393 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 989 389 тысяч тенге;
погашение займов 831 694 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 431 698 тысяч тенге".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков

24 761
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
574 349
1
Құқық қорғау қызметi
346 847
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
346 847
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
346 847
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
227 502
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй тнспекциясы бөлімі
227 502
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
227 502
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 000 547
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
1 107 771
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 107 771
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 107 771
2
Әлеуметтiк көмек
2 733 979
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 733 979
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 141 547
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
51 836
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7 951
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
239 871
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
12 751
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
123 331
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 068 290
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
88 402
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
158 797
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
148 597
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 786
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 886
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер

24 761
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
574 349
1
Правоохранительная деятельность
346 847
472
Отдел строительства района (города областного значения)
346 847
066
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
346 847
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
227 502
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
227 502
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
227 502
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 000 547
1
Социальное обеспечение
1 107 771
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 107 771
005
Государственная адресная социальная помощь
1 107 771
2
Социальная помощь
2 733 979
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 733 979
002
Программа занятости
1 141 547
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
51 836
006
Оказание жилищной помощи
7 951
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
239 871
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12 751
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
123 331
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 068 290
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
88 402
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
158 797
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
148 597
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 786
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 886
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия прогр.