Ұйғыр аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 7-35-162 "Ұйғыр ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 2023 жылғы 9 қарашадағы № 8-11-54 шешімі
Ұйғыр аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ұйғыр аудандық мәслихатының "Ұйғыр ауданының 2023-2025 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 6-35-162 ( Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 177375 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2023-2025 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2023 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 7 903 718 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 874 255 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 14 563 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 757 509 мың теңге;
трансферттер түсімдері 5 257 391 мың теңге;
2) шығындар 8 360 362 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 4 118 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 51 750 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 47 631 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 460 763 мың теңге;

О внесений изменений в решение Уйгурского районного маслихата от 23 декабря 2022 года № 7-35-162 "О бюджете Уйгурского района на 2023-2025 годы"
Решение Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 9 ноября 2023 года № 8-11-54
Маслихат Уйгурского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уйгурского районного маслихата "О бюджете Уйгурского района на 2023-2025 годы" от 23 декабря 2022 года № 7-35-162 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 177375) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2023-2025 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2023 год в следующих объемах:
1) доходы 7 903 718 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 874 255 тысяч тенге;
неналоговые поступления 14 563 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 757 509 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 257 391 тысяча тенге;
2) затраты 8 360 362 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 4 118 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 51 750 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 47 631 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 460 763 тысячи тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 460 763 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 51 750 мың теңге;
қарыздарды өтеу 47 632 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары 456 645 мың теңге.
шешімнің 1-қосымшасы қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2023 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ұйғыр аудандық мәслихатының төрағасы Н.Есжан
шешіміне қосымша
Ұйғыр аудандық мәслихатының 2022 жылғы 23 желтоқсандағы № 6-35-162 шешіміне 1-қосымша
2023 жылға арналған Ұйғыр ауданының бюджеті
Санаты
Атауы
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. Кiрiстер

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 460 763 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 51 750 тысяч тенге;
погашение займов 47 632 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 456 645 тысяч тенге.
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2023 года.
Председатель Уйгурского районного маслихата Н. Есжан
Приложение к решению
Приложение 1 к решению маслихата Уйгурского района от 23 декабря 2022 года № 7-35-162
Бюджет Уйгурского района на 2023 год
Категории Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Под класс
I. Доходы

55 447
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6 842
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
181 827
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
211 270
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
44 933
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
87 667
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi
87 667
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
72 776
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 041
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
11 850
07
Тұрғын үй - коммуналдық шаруашылық
2 620 118
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 039 755
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
994 755
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
766 757
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
227 998
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
45 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
45 000
2
Коммуналдық шаруашылық
1 575 263
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
306 000
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
306 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 269 263
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
2 260
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 267 003
3
Елді-мекендерді көркейту
5 100
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

55 447
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6 842
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
181 827
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
211 270
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
44 933
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
87 667
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
87 667
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
72 776
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 041
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
11 850
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 620 118
1
Жилищное хозяйство
1 039 755
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
994 755
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
766 757
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
227 998
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
45 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
45 000
2
Коммунальное хозяйство
1 575 263
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
306 000
005
Развитие коммунального хозяйства
306 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 269 263
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
2 260
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 267 003
3
Благоустройство населенных пунктов
5 100
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

17 673
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
9 023
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 023
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
21 069
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 069
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесiн қорғау, жер қатынастары
76 297
1
Ауыл шаруашылығы
40 316
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
8 100
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
8 100
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
32 216
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 451
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
765
6
Жер қатынастары
18 431
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
18 365
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 850
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
9 515
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
66
011
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
66
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
17 550
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 550
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
17 550
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 528
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
31 528
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
31 528
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31 528
12
Көлік және коммуникация
1 212 703
1
Автомобиль көлігі
1 212 703
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

17 673
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
9 023
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
9 023
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
21 069
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
21 069
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
76 297
1
Сельское хозяйство
40 316
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
8 100
010
Развитие объектов сельского хозяйства
8 100
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
32 216
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
31 451
003
Капитальные расходы государственного органа
765
6
Земельные отношения
18 431
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
18 365
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 850
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
9 515
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
66
011
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
66
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
17 550
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 550
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
17 550
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31 528
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
31 528
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
31 528
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
31 528
12
Транспорт и коммуникации
1 212 703
1
Автомобильный транспорт
1 212 703
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)