"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 425 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 04.04.2025 № 149 бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген) бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
Бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасында:
1 "Ағымдағы шығындар" санатта:
01 "Тауарлар мен қызметтерге арналған шығындар" сыныбында:
150 "Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу" кіші сыныбында:
157 "Форумдар, семинарлар, конференциялар өткізуге арналған қызметтерге ақы төлеу" ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"157 Форумдар, семинарлар, конференциялар өткізуге және имидждік іс-шараларға арналған қызметтерге ақы төлеу";
158 "Имидждік іс-шараларға арналған қызметтерге ақы төлеу" ерекшелігінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"158 Ақпараттандыру саласындағы жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеу";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы бюджет шығыстарының экономикалық сыныптамасы ерекшелігінің құрылымында:
150 "Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу" кіші сыныбында:
жол
"
157
Форумдар, семинарлар, конференциялар өткізуге арналған қызметтерге ақы төлеу
Форумдар, семинарлар, конференциялар өткізуге арналған қызметтерге ақы төлеу
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
157
Форумдар, семинарлар, конференциялар өткізуге және имидждік іс-шараларға арналған қызметтерге ақы төлеу
Форумдар, семинарлар, конференциялар өткізуге және мемлекеттік органның имиджін арттыруға байланысты имидждік іс-шараларға арналған қызметтерге ақы төлеу, мысалы: брошюралар, бейнероликтер дайындау және т.б.
";
жол
"
158
Имидждік іс-шараларға арналған қызметтерге ақы төлеу
Мемлекеттік органның имиджін арттыруға байланысты имидждік іс-шараларға арналған қызметтерге ақы төлеу, мысалы: брошюралар, бейнероликтер дайындау және т.б.
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
158
Ақпараттандыру саласындағы жұмыстар мен қызметтерге ақы төлеу
Ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен айқындалған жұмыстар мен қызметтер тізімі
".

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 425. Отменен приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149.
Сноска. Отменен приказом Министра финансов РК от 04.04.2025 № 149.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2024.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756) следующие изменения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в Экономической классификации расходов бюджета:
в категории 1 "Текущие затраты":
в классе 01 "Затраты на товары и услуги":
в подклассе 150 "Приобретение услуг и работ":
наименование специфики 157 "Оплата услуг на проведение форумов, семинаров, конференций" изложить в следующей редакции:
"157 Оплата услуг на проведение форумов, семинаров, конференций и на имиджевые мероприятия";
наименование специфики 158 "Оплата услуг на имиджевые мероприятия" изложить в следующей редакции:
"158 Оплата работ и услуг в сфере информатизации";
в Структуре специфики экономической классификации расходов бюджета Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в подклассе 150 "Приобретение услуг и работ":
строку
"
157
Оплата услуг на проведение форумов, семинаров, конференций
Оплата услуг на проведение форумов, семинаров, конференций
"
изложить в следующей редакции:
"
157
Оплата услуг на проведение форумов, семинаров, конференций и на имиджевые мероприятия
Оплата услуг на проведение форумов, семинаров, конференций и на имиджевые мероприятия, связанные с повышением имиджа государственного органа, например: подготовка брошюр , роликов и т.д.
";
строку
"
158
Оплата услуг на имиджевые мероприятия
Оплата услуг на имиджевые мероприятия, связанные с повышением имиджа государственного органа, например: подготовка брошюр , роликов и т.д.
"
изложить в следующей редакции:
"
158
Оплата работ и услуг в сфере информатизации
Перечень работ и услуг определенный уполномоченным органом в сфере информатизации
".

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2024 жылғы 01 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 01 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев